0 oy
374 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Bizim keseler bir eşim maaşı alır direk annesine verir market pazar için gider alır sonradan keseler bir babasının borçlarını ödüyor bana para vermiyor sadece market pazar kendime eksik ihtiyaç birşey olduğunda alamıyorum çünkü keseler bir nefret ediyorum ya benim gibi durumda olan varmı 

22 Cevaplar

0 oy
(7,026 puan) tarafından
Başta bu durumu konuşmadın mı canım. 
tarafından
Bilmiyordumki bir olduğunu söylemedi annemlerde böyle şey yoktur ben evlendim bunlarda gördüm herkesin kesesi ayrı olur ama bunların bir
-Reklam-
0 oy
(1,104 puan) tarafından
Biz öyle değiliz de ayrilsaniza herkes kendine diye
0 oy
(1,465 puan) tarafından
Bizim de bir keseler ama farklı şekilde aile şirketleri var eşimin ailesiyle birlikte biz ne kadar istersek o kdr harcarız kimse karışmaz sorgulamaz. Herseyimiz şirketten karşılanır ekstra harcamalar vs dahil 
0 oy
tarafından
Benim eşim çalışır babasına ginderir ama banada ayrı gönderir 
0 oy
tarafından
Niye böyle ne alaka eviniz ayrı değil mi 
tarafından
Bizimki kimbilir ne zaman ayrılır kaç sene sonra babası maaşıyla faturaları ödüyor eşimde olduğu gibi parayı verir maaşın çoğu onların borcuna kalan da market pazar
tarafından
Ne borcu bu sizin düğünün falan mı
tarafından
Yok canım o borç bitti benim düğündeki takılan  bütün altın paralarımı aldılar zaten kalanda her ay ödendi şimdi kaynanamın ebi yapıldı çatı katı oranın borcu
tarafından
Allah Allah eşin bişey demiyo mu buna
tarafından
O memnun seve seve veriyor onlar bizim eşyaların borcuna yardımcı olmuş diye bu fazlasıyla veriyor
0 oy
(965 puan) tarafından
Ayniiiiiii bizde öyleyiz üstelik hem kayın babam hem de eşim den haric 3 kardeşi ve eşimle 4 hepsi ortaklar nefret ediyorum. Ama ihtiyacımızı görüyor şükür bu yüzden sıkıntı yaşamıyorum 
tarafından
Bizdede babasından hariç bide abisi hepsi ortak market pazar dışında para vermiyor ihtiyacım olduğunda vermiyor
(965 puan) tarafından
Amannn sacma ya mesela ben bugün kendime 300 liralik bakim malzemesi aldım sadece makyaj parfüm vs. Sağolsun verir yni
0 oy
tarafından
Evimiz işimiz hayatımız ayrı bizim. Bundan dolayı mantık olarak. (Keseler) de ayrı.
0 oy
tarafından
Biz evden ayrıldığımız zamn kaynım abisine sen ayrilsanda keseler bir olsun dedi eşimin bütün evliliğimiz boyunca birtek aklı o zmn çalışti yok demiş bölünen ekmek birleşmez kabul etmedi şimdi herkesin hesabı kitabı ayrı ama yine eşim babası gile para verir babası istedi mi hayır diyemiyor onlarda bu huyunu biliyor hep istiyorlar
0 oy
tarafından
Allah yardimcin olsun canim keske ayrilsaniz bi eve tasinsaniz
0 oy
(45 puan) tarafından
Ne demek bana para vermiyor öttürürüm onu düdük gibi mecbur verecek sen sesini cikartmiyorsun belli ki kese bir bile olsa sen eşisin kadınsal ihtiyaçların olur ne biliyim canın sıkılır harcamak istersin bunları düşünmesi lazım sende iste cekinme  
0 oy
(11,217 puan) tarafından
benim esim birak biriyle ortak para yonetimini veya hesabi..ortak danaya bile girmez : D
0 oy
(3,282 puan) tarafından
Kayınbabayla değil onlar  köyde de abileri ile çalışıyo onlarla kese bir çok kötü bi durum 
tarafından
Aynen Abisinin de bir oda var gerçekten çok kötü nereye ne kadar para harcanmış hepsinı biliyorlar anca borçlara gidiyor zaten
0 oy
(7,036 puan) tarafından
Bizimde bir ama ne zaman istesem esim verir cnm hicbirseyimizide eksik etmez bizim para esimde toplanir esim bkar o islere 
(7,036 puan) tarafından
Birc varsa var sana tekmi borc yapildi cnm  yada eşinin tekmi borccu var ne olursa olsun senden kıskamaz bu konuda eşit olmak zorunda
tarafından
Market pazar dışında vermiyor babam arada para verir onu harcıyorum
(7,036 puan) tarafından
Canim harclik olarak brakmiyirmu eve
tarafından
Hayır
(7,036 puan) tarafından
Hm konus esinle yada her xaman bisi bahane et iste al biriktir ne yapacakdin baska insana paranin ne zmn lazim olacagi beli olmiyir bazen disari cikar insan uygun birsey denk gelir yada canin birsey ister alirsin dunyanin bin bir cesit hali var
0 oy
(119,340 puan) tarafından
evlenmeden once konusulmadimj 
tarafından
Yok söylemediler bizde böyle birşey hiç olmadı ben ilk defa bunlarda gördüm evlenince
(119,340 puan) tarafından
kotu olmus
0 oy
(1,975 puan) tarafından
O kese olayı bizde de var. Evin büyük erkeği diğeri evlenene kadar kese bir oluyor. Kalanlar zaten hep bir. Hepimizin işi ayrı evi ayrı. Yediğimiz içtiğimiz ayrı. Kimse kimsenin ne aldığını bilmez. Kimsenin parası kimsenin elinde toplanmaz. Acil durumlarda yada yatırım gibi olaylarda herkes birbirine yardım ediyor. Biz yatırım amaçlı yüksek fiyata bir araba aldık kaynım kayınbabam yardım etti. Kayınbabam ticaret yapıyor sermaye için herkes yardım etti.  Kaynım  Araba aldı yardım ettik, düğün yaparsa yine yardım ederiz. Bizde ev planı yapıyoruz şimdi herkes bize yardım edecek. Herşey karşılıklı tabiki. He kim kime ne kadar vermiş bunların hesabı da tutulur. Öyle gelişine değil. Bu olayların sebebi dışarıdan kimselere ve bankalara muhtaç olmamak . Aile olmayı unutmamak. 
0 oy
(2,897 puan) tarafından
Aynı evde yaşıyoruz ona rağmen keseler ayrı bizde hatta bizden hiç para almıyorlar topluyoruz ev almak için kendimize 
0 oy
(700 puan) tarafından
Balık bastan kokar 

Artik nereye kadar devam ederse boyle gider
0 oy
(3,830 puan) tarafından
Benim ablamlarında öyle bana hiç doğru gelmiyor ama Allah'tan ablam çalışıyor eniştem karışmıyor maaşına 
0 oy
tarafından
Başta söylemezler sonra bu dert cok zor bı durum inşallah kurtulirsunz bu durumdan
0 oy
(3,681 puan) tarafından
Kabul etmezdim böyle birşeyi çok kötü bence rahat harcama yapamazsin

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 129 göst.
11 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Sumeyyeali (1,041 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 225 göst.
4 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Janya 6 (64 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 281 göst.