0 oy
288 göst.
Diğer kategorisinde (277 puan) tarafından
Kimisi daha uzun uyur sakın olur

Kimisi çocuğu sıkmaya gerek yok 

Diyor önerileriniz nedir

33 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ilk ogluma yapmadim bunada yapmiyorum
(277 puan) tarafından
Tecrubeni paylaştığın için tşk ederim
-Reklam-
0 oy
tarafından
Öyle sımsıkı sarılmasina karşıyım ben ama kızım ilk doğduğu zamanlar hafif şekilde ellerini ayaklarını kapatirdim mis gibi uyurdu
(277 puan) tarafından
0 oy
(2,978 puan) tarafından
Hiç kundaklamadım. Ben öyle çocuk görünce darlaniyorum, çocukda darlanır dedim kundaklamadım. 
(277 puan) tarafından
Banada öyle geliyo kndi rahatligim için çocuğu mu bunaltirim diye ama yorumlara bakıyorum sadece ellerini yapanlar var elleriyle kndini uyandiriyormus
(2,978 puan) tarafından
Benimki de uayndiriyordu zamanla alisti
0 oy
(1,159 puan) tarafından
Kesinlikle öneriyorum cok daha rahat cok daha güvende uyuyorlar
(277 puan) tarafından
Teşekkür ederim cevap verdiğin icin
0 oy
(1,045 puan) tarafından
Çok sıkmadan kızıma yaptm şimdi oğlumada yapıyorm
(277 puan) tarafından
(1,045 puan) tarafından
Rica ederim kuzm :))
0 oy
(9,672 puan) tarafından
Ben mecbur yaptım amm hiç aklımda yoktu çok ağlıyordu elleriyle jçkendini uyandırıyordu doktorauma söyledim aldı elimden çarşafı kundak yaptı hemen sustu o gün rahat uyudu bende yaptım 5 aya kadar 
(277 puan) tarafından
:) bazı çocuk istiyo demk ki
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Doktorlar tam kundaklama uygun bulmuyor ama yarım kundak fazla sıkı olmayacak şekilde öneriyor biz hiç yapmadık 

Eltim tam kundak yaptı ve galiba aşırı sıkmış çocuğunun kalça çıkıklığı oldu 5 aylık hayla aynı alet takıyor diyor keske seni dinleyip tam kundak yapmasaydım 
(277 puan) tarafından
O kadarda sıkılmaz ya günahh gecmis olsun
(7,376 puan) tarafından
Saol canım dinlemiyorlar ki neymiş eskiden öyle yaparlar İş bir şey olmazmış şimdi deli pişman gibi bizi dinlemediğine
(2,769 puan) tarafından
Tam kundak nasl oluyo benim kayinvalidem de çok sıkarak yapıyor
(7,376 puan) tarafından
Komple ayakları dahil kundaklıyorlar bu tam kundak ve bebek kendini hayla karnında hissettiği için bacaklarını hareket ettirmek istiyor çok sıkınca hareket ettiremiyor ve kalça çıkıklığına sebep oluyor
(2,769 puan) tarafından
Ayy kaynanamın yaptığı bu
0 oy
tarafından
Sadece kollari kapsayacak sekilde yarim kundak evet oneriyorum. Ama tam kundak hayir, bacak kismi serbest kalmali rahat hareket etmeli.
(277 puan) tarafından
Çok mantıklı geldi azcık rahat etsin uşak ama kundaklanmista olsun
tarafından
Aynen canim. Kollariyla kendini uyandiriyor onlari sardiginda anne karnindaki guvenli hisse geri donuyorlar.
Ama bacak hem kalca cikikligi hem de bagirsak hareketleri acisindan sabitlenmemeli. Yani en temizi yarim kundak.
0 oy
tarafından
Ben iki haftalık olana kadar kundakladım. Anne karnındaki sıcaklığı, sıkışıklığı sağlamak için. Sonra uyurken uyku tulumu giydirdim hareket edip kendini uyandırmasun diye 
(277 puan) tarafından
Hmmmm farklıdır yorum uyku tutumunda kollarida sarılı mi oluyor nasl birsey suan anlayamadım da
0 oy
(119,561 puan) tarafından

ben yapmadim yapmayida bilmem zaten boyle dürüm gibi darlanir bana gore bebek :ermm:

(277 puan) tarafından
Dürüm gibi yicem bebisimi hele bi doğsun
0 oy
(341 puan) tarafından
Yeni dogan bebekler ellerinden korkar ürperir oyuzden ben kundalladim 4 ay cok da gzl uyudu
(277 puan) tarafından
0 oy
(1,077 puan) tarafından
Öneriyorum ama ayaklarını serbest bırakarak.  En azından 2 aylığa kadar sicramiyor vs. Tavsiye ederim. Kaç aylık seninki
(277 puan) tarafından
Eli kulağında doğmak üzere önden bilgi almkistedim
0 oy
tarafından
Bence yapman gerek benim ablam 2 çocuğunu da yaptı 5 aya kadar çocukları dik tutuyor Bir de uyurken bazı bebekler ellerinden kollarından korkuyor onu da engelliyor çok sıkmadan yapman senin için faydalı olur zaten Yeni doğan bebekleri tutmak zor oluyor yumuşak oldukları için kundak kolaylaştırıyor
(277 puan) tarafından
Denicem sanki çok güzel anlatmışsın tşk ederim
tarafından
Ric ederim faydalı olursa mutlu olurum :)
0 oy
tarafından
Çocuğu sıkmaya gerek yok diyenlerdenim hiç yapmadım 
(277 puan) tarafından
Teşekkür ederim
0 oy
(3,925 puan) tarafından
3. Bebegim oldu 1 ay önce  o da dahil 3 une de yapmadim. Bana cok acımasiz geliyor nedense. Mum gibi yapmak  bebegi
(277 puan) tarafından
Banada ama eğer kundak faydalı ise diye sorayım dedim
0 oy
(331 puan) tarafından
Kızımı hiç kundaklamadım ama bazen istemsizce ellerini kollarını sallayıp kendini uyandıryordu o yüzden yarım kundak ni yandan iyi rahat uyuması için 
(277 puan) tarafından
Yarim kundak kolllarin sarılıp ayakların açık kalması dimi
(331 puan) tarafından
Evet canım
0 oy
(848 puan) tarafından
sadece kollarını sardım bacaklarını serbest bıraktım 4 ay kundakla yattı  ve kundaksız 30 dk uyurdu ama kundaklayınca 2 saat yatardı . tabi 4 aydan sonra dönmeye başladı tehlikeli oluyor diye açtım 1 haftada kademeli olarak kundağı bıraktık . bir çocuğum daha olursa yine yaparım
(277 puan) tarafından
Bacakları açık birakmk güzel fikirmiş tek ederm
0 oy
(547 puan) tarafından
Kızıma hiç kundak yapmadım canım. İkinci bebeğime hamileyim ona da yapmayı düşünmüyorum. 
0 oy
(27,428 puan) tarafından

Çok sıkı sarilmayacak şekilde yaptım bana göre iyi birşey tercih meselesi

0 oy
tarafından
ilk çocuğuma kundak yapmistim hemsire onermemisti hatta hastanede kizmisti bana.bebek rahat hareket etsin ettikçe kemikleri vs gelişsin sarma bırak dedi.her zaman degil ama özellikle uyuturken rahat oluyor kundak bence

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 426 göst.
19 Aralık 2020 Alışveriş-Hediye kategorisinde Yengin (143 puan) tarafından soruldu
0 oy
42 cevap 574 göst.
9 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Gonul yaram (1,118 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 131 göst.
26 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde Neslihankce (1,946 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 1,026 göst.
18 Mart 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ala (52 puan) tarafından soruldu

381,522 soru

11,422,453 cevap

34,980 kullanıcı