0 oy
192 göst.
Aile kategorisinde (163 puan) tarafından
 16 aylık olacak 28 inde aşırı bana vuruyor babasına vuruyor eliyle hoşuna gidiyor bu durum tırnaklarıyla cirmaliyor eltimin kızı oğlumdan bir ay küçük ona da vuruyor sürekli eliyle elinde oyincakla kafasına vuruyor kendi saçını çekiyor normal midir ya üzülüyorum öyle yapınca 

13 Cevaplar

0 oy
(603 puan) tarafından
Benim oğlan 23 aylık hala daha devam ediyor hırçınlığı ve benim en nefret ettiğim şey de bana vurulması kendimi bazen zor tutuyorum mecburen büyüyorlar
(163 puan) tarafından
Yaa normal mi yani çok üzülüyorum ya hadi bize vurması neyse de çocuklara vurmasıni nasıl engelleyecem çok mahçup oluyorum öyle
(603 puan) tarafından
Valla canım ben bir çözüm bulamadım
-Reklam-
0 oy
(6,198 puan) tarafından
Kendi saçını fln çekmez de sinirlenince yada biz hayır yapma diyince çok sinirleniyo geçen gün benim et benimi koparttı sinirden düşün dayak yiyoz bildiğin 17 aylık benimkide
(163 puan) tarafından
Yaa çok sevindim canım korktum bende sen geç yazınca. TV ile ilgili birşeyler dedi mi ayrıca konusamamasi işaret edememesi falan bunlar için ne dedi
(6,198 puan) tarafından
Konusmamasina çok takılmadı aslinda yağız kendi dilinde sürekli konusuyo ya devamı gelir dedi ama isaret etmesi ve komutları algilayamsmasi yaşına göre geride dedi kitap video fln önerdi bide çocukla nasıl iletişime gecmemiz gerektigini anlattı bu kadar cnm
(163 puan) tarafından
Ay canım nasıl iletişime geçilebilirmis banada bilgi verir misin canım sana zahmet hakkını helal et ne gibi videolar kitaplar  önerdi canım
(6,198 puan) tarafından
Her çocuk oynar diye bir kitap önerdi doğal öğretim projesi var internette onu izleyin dedi cnm
(163 puan) tarafından
Tamam canım teşekkür ederim
0 oy
(7,197 puan) tarafından
Normal canım size vurunca tepki vermeyin . Zamanla bırakacak. Çocuklarla birebirken dikkatli olun . Benimki 2 yaş iki  aylıkken bıraktı zordu valla herkesin saçını çekiyordu tokat atıyordu 
(163 puan) tarafından
Ya kızıyorum vurmasıni engelliyorum ama vazgeçmiyor ne yapacağımı şaşırdım
(7,197 puan) tarafından
Kızma asla bu çözüm değil inadına daha çok yapar
(163 puan) tarafından
İlk çocuğum bazen ne tepki vereceğimi bilemiyorum bu sefer kizmadan denerim uyarmayi
(907 puan) tarafından
Aynen cok dogru bir tespit tepki vermeyin , ay demeyin kizmayin yada caninizin acidigi bekki etmeyin ellerini tutuo engelkeyin, sonra sakjnlesince yada sakinse goz hizasinda yapma hayir kelimeleri kullanmadan yaptigin dogru dehil bunu yaomani istemiyorum diyin her defasinda zamanla vaz gececektir
0 oy
(1,995 puan) tarafından
ay kız ablamın ki aynı biryere gittiklerinde ondam büyük 2,3 yaş olanlara da vuruyo 
(163 puan) tarafından
Aynen kendinden büyük çocuklara da vuruyor nasıl biraktircam bu huyunu ya
(1,995 puan) tarafından
geçer kendiliğinden cnm inşallah
0 oy
(13,027 puan) tarafından
Aynen bizimki de öyle tokatlıyor resmen beni ya :D
(163 puan) tarafından
Kendi saçını çeker yaşıtlarının kafasına vurur yüzüne vurur kendinden büyük çocuklara da aynı şekilde
(13,027 puan) tarafından
Bizimkinin öyle başkasına vurayım değil de beni tokat manyağı yaptı :D
0 oy
tarafından
Öyle sürekli bi vurma kırma alışkanlığı yok Allah'a şükür arada bi eserekleri gelir vurur hiç tepki vermem uzaklaşırım yanından bişey atcak olur yapma derim atmaz atarsa ellerini sıkıca tutup bu çok tehlikeli sakın atma derim elindekini bırakana kadar bende bırakmam ama dediğim gibi bizde hırçınlık yok belki bu yüzden yaptıklarım işe yariyodur
0 oy
(1,045 puan) tarafından
Benim kızımda öyleydi 2.5 yasına kadar çok konuştuk babasıyla sonradan kendisi bıraktı
0 oy
(119,344 puan) tarafından
25 aylik sacimi yoluyo
0 oy
(907 puan) tarafından
Canim bu sorunu bir cok kisi yasiyor, bende yasiyorum 22 aylik oglum var, bir pedegolog tuttum bas edemeyecinxe artik.Sac ceker kendini yere atar istedigi olmadimi kafasini vurur .2 yas sendromu kendi farkindakigi artiyor.Bu surecte yaoman gereken sey sakin kalman asla kizmamakisin notur kalmasin ofkeni uzuntunu belki etmemelisin esinle cocugun yaninda yuksek sesle konusmamalisin,sakinlestiginde goz hizasina gelip surekli net ama sert okmayan bir sekilde konusmalisin,sacini cektiginde bagirma )) o hem hosuna gidiyor hemse kizdiginde senden intikam almak icin kulkaniyor.ellerini tut,boyle yapmani istemiyorum de bir sure sonra yavas yavas gececek bir durun
0 oy
(322 puan) tarafından
Benim kızım kafasını duvarlara vuruyordu. Allahim o ne biçim hırçınlık. Istedjgi olmasın kıyamet kopardı evde. Sinirlenince bizde vuruyordu ama bıraktı şükür canım 2.5 yaşında şimdi. Şimdi şakasına vuruyor o bile tuhafıma gidiyor nerden öğreniyor bunları diye. Ciddi bir şekilde uyarıyorum yapma diye derdim başkasına da yapmasın. Ama ne dinlediği var nede umurunda. Ben yinede söylüyorum belki yanlış olduğunu anlar bir gün tepki vermiyorum sadece ciddi bir şekilde uyarıyorum yaptığın yanlış diyorum umarım işe yarar.
0 oy
(92 puan) tarafından
2 yas sendromuymus daha yeni soru yazmıştım bnm oizda 2 yasina grcek 1 ay sonra vuruyor şimdid memeden kestim iyice dellendi
(163 puan) tarafından
Bizimki daha 1 buçuk yaşında bile değil şimdiden böyle hırçın olması beni tedirgin ediyor
(92 puan) tarafından
Etmesin kuzum hepsi boylemis
0 oy
tarafından
Birindenmi gördü kuzum vurma alışkanlığını
(92 puan) tarafından
Yok kuzum acaba dedim tvden felanmi denk geldi
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Gayet normal onu oyın sanıyo hoşuna gidiyo. Vurulmaz canı acır üzülür ağlar diye öğretmen lazım yapma vurma deme daha çok yapar. Benim oğlum da yapardı o aylarda biraz tekrardan sonra öğrendi artık hiç yapmaz

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 66 göst.
9 Eylül 2022 Aile kategorisinde Mavi-beyaz (1,683 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 73 göst.
18 Ağustos 2021 Aile kategorisinde Cantanelerim (371 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 54 göst.
0 oy
1 cevap 64 göst.

380,216 soru