0 oy
221 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Geçmiş sevinçlerine pişman olur mu insan?

Olur elbette! Bizi mutluluktan havalara uçuran kimi şeylere pişman olmak ne garip bir haldir. 

İnsan aldanır!

Bir arabam oldu diye için içine sığmamış, hatta nazar değmesin diye kurban bile kesmiş, ama  haksız bir kazançla, yalanla dolanla almışsan,

Kendine ait bir evin olmuş, kiracı olmaktan kurtuldum diye için sevinçle dolmuş, ama her duvara, her kapıya, her metrekareye necasetli taksitler sıvanmışsa,

Bir güzeli çok sevmiş, heyecandan kalbin göğüs kafesine sığmamış, duracak gibi olmuş, mutluluktan aklın başından gitmiş ama helal dairede kalamamışsan,

Ve daha nice inhiraflarına gülüşmeler, tebessümler, arzular  yüklemişsen,

Geçmiş sevinçler yük olup çökertir omuzlarını!

Tek çare pişman olmak, bir daha asla yapmamak ve tövbe etmektir. Sahte ama peşin sevinçlerle oyalanmak yerine, ebedi ama sonraya ertelenmiş sevinçleri gözlemektir bize yakışan...

Haydi toparlanalım arkadaşlar, kendimize gelelim! Umutsuzluk haramdır bilene ve her defasında yeniden başlamaktır bize düşen...

Her cuma namazında hutbede okunan ve gönlüme ferman, dizlerime derman olan hadis-i şerifi yazıp kenara çekileyim;

"Günahına tövbe eden, hiç günah işlememiş gibidir."

5 Cevaplar

0 oy
tarafından

En İyi Cevap
Goncaaaaa 

Tam da su an 

Tam da su siralar

İhtiyacim olan seymis şu son cumle ( hadis-i Serif)

İyi ki yaziyorsun boyle seyler ❤️
-Reklam-
0 oy
(3,162 puan) tarafından
Allah razı olsun ❤️❤️❤️
0 oy
tarafından
Allah razı olsun ❤️
0 oy
(5,272 puan) tarafından
Canm çok güzel paylasimlar yapiyorsun Allah razi olsun senden .....ben sana bisey daniscam hamile degilil ama duaunuyorum bebegin saglikli olmasi icin yapabilecegim bir dua var mi bilirsin belki kuran okuyorum dua ediyorum bildigin bir sure varsa soyler misin
tarafından
Meryem süresi yasin yunus  suresi
0 oy
tarafından
Ne kadar guzel bir paylaşım ❤

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 117 göst.
22 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Yasmengungor (1,205 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 156 göst.
26 Eylül 2022 Diğer kategorisinde berkin (909 puan) tarafından soruldu