0 oy
366 göst.
Aile kategorisinde (41 puan) tarafından
Kızlar hastane personeli temizlikçisi filan olarak başvuru yapmayı düşünüyorum bebeğimin biri 3 aylık biri 1 buçuk yaşında onlara babaannesi baksa bende hastanede işe girsem diyorum ama onları nasıl bırakırım bilmiyorum benden koparlar mı diye bir sürü bir ton endişe içindeyim bwnim gibi olan var mı bana biraz akıl verin lütfen birde hastanede temizlikçi olmak nasıl bir iş zor mu bilenler bu konudada yazarsa sevinirim ? :(

29 Cevaplar

0 oy
tarafından
İhtiyacın yoksa biraz bekleseb çok kucukler
(41 puan) tarafından
Çok ihtiyaç yok yani eşim hiç bişeyimizi eksik etmiyor saolsun ama ben daha iyi olsun herşey diye başvursam mı dedim
-Reklam-
0 oy
(7,715 puan) tarafından
Abooo 3 aylik cok kucuk canim yaa
(41 puan) tarafından
İnternette bşraz araştırma yaptım tüm mesleklerdede çocuk izni zaten 3 aymış hani çalışan meslegi olan kadınlar nasıl bırakıuor 3 aylık bebeği diye düşünüyorum o yğzden biraz bende çalışabilirim belki diye düşündüm :(
(7,715 puan) tarafından
Calisirsin aslindanta tatillerinde falan vakit gecirirsin ay simdi ekmek olmazsa para olmazsa karin doymuyor canim kucukse kucuk onlarin gelecegi icin daha iyi sartlarda yasamalari icin calisilabilir bakani varsa guvendigin cocuktan anlayan haa bide 3 aylik daha cok kucuk aklim kalmaz benden iyi bakarlar bilirler diorsan calis
(2,055 puan) tarafından
Arkadaşim kuran kursu hocası  kızı 4 aylıkken  işe başladı 4-6 yaş sabah 9-12 okutuyor oğlu 4.5 yaşında  onu  yanında  kursa  götürüyor  kızınada eşi bakıyor eşi imam  namaz  saati  gelene  kadar  arkadaşımın  işi  bitiyor zaten çok rahat  bu konuda  böyle  işler
(7,715 puan) tarafından
Canim  yaninda goturebilecegi bi iş olmasi lazim kabul edeceklermi veya isine emgel olacakmi
(2,055 puan) tarafından
Yok ben  bu iş  için  demedim  zaten  bazı  hastanelerin  eskiden  kreşleri  oluyordu  şimdi  Yok  maalesef böyle  bir işte  götüremez
0 oy
(7,654 puan) tarafından
3 aylik bebegi bırakıp çalışmam 

Temizlik isi çok ta zor degil
0 oy
(30 puan) tarafından
Garanti bi işse onların geleceği için çalış derim. 
(41 puan) tarafından
Garanti değil başvuru yapıcam sonuç olumlu çıkarsa çalışmayı düşünüyorum diğer mesleklerdede çocuk izni zaten 3 aymış her çalışan meslek sahibi anne 3 aylıkken işe başlamak zorunda kalıyorlar bende başlasam diye düşündüm zorda değiliz ama daha iyisi olabilir
(219 puan) tarafından
3 ay değil doğumdan önce ve doğumdan sonra 8 hafta yani 2 ay isterseniz doğum öncesini uzatıp veya doğum sonrası ücretsiz alabilirsiniz bu özel sektör kamu için süreler daha uzun
(9,626 puan) tarafından
3 ay değil eger istenirse 6 ay ve 2 seneye kadar rapor alınabiliyo..ama genel olarak dogumdan önce 8 doğumdan sonra 8 hafta..kişi isterse bunu uzatır
0 oy
(31 puan) tarafından
Çok darda değilsen ek gidaya geçene kadar bekle en azindan sen yokken annen rahatlikla idare edebilsin 6-7 aylikken gelismis oluyo yoksa annende sende çokbzorlanirsin
0 oy
(219 puan) tarafından
Hastane işini bilmiyorum ben beyaz yakalıyım ilk çocuğuma annem baktı şu an kreşe gidiyor 2. İçin ücretsizi de bitirip 9. Ayda işe başlayacağım ama bakıcı tutmam lazım bi kişi 2 çocuğa bakamaz çünkü bir de 3 ay bence çok erken çocuk çok küçük olacak. 
0 oy
(2,055 puan) tarafından
Çok  küçükler  canım  benim büyüğü 6 yaşında küçüğü 18 aylık  bnde  o dediğin işi gördüm  ama  gece  vardiyası olursa  yapamam  diye  eşim  istemiyor  kızım  büyümeden  kaynanam  yakın  değil  olsa hiç  düşünmem yarım saatlik  yolda işte kayınbabsmda  var  bırakıp  gelemez  geceleyin  kalsın benimde  derdim küçükten  yana 
0 oy
tarafından
Benim oğlum 3 yaşına girecek hala kıyamıyorum bırakmaya kız çok şükür durumuz iyi ama bende çalışmak istiyorum oğlumu kreşe verip öyle düşünüyorum nasip olursa 3 ay cokk küçük birde iki taneymis valla ben kıyamam
0 oy
(4,040 puan) tarafından
Her işin zorluğu var ve gün boyu ayrı kalacaksin bir de eve gelip yine bebeklerle ilgileneceksin mahvolursun imkanın varsa büyümelerini bekle
0 oy
(92 puan) tarafından
Kuzum konu dışı sorcam hangi hastane bu bende calismak istiyorum vede sadece temizlikçi mi
(41 puan) tarafından
Hayor canım sağlık bakanlığı bütün illerde bütün hastanelere işçi alımı yapacak her iş kolunda yarın yani ayın 15inde başvurular açılacak işkur üzerinden
0 oy
(5,108 puan) tarafından
Bence zorda değilmişsiniz daha iyisi olabilir diye 3 aylık bebeğinizi bırakıp çalışmak bana saçma geliyor 
0 oy
(223 puan) tarafından
Benimki iki yaşında bütün hayatıma ara verdim halen bile çalışmam. Üç yasina gelsin rabbim korusun onu anca öyle icim biraz rahat eder 
0 oy
(4,584 puan) tarafından
Bence ek gıdaya geçene kadar en azından beklesen daha iyi olur.
0 oy
(7,197 puan) tarafından
Hiç bir para birimi anne kokusunun çocuğa verdiği güveni huzuru vermez   . Ufacık bebek maddiyattan önce sana ihtiyacı var . Sesine , kokuna , varsa sütüne... Durumunuz kötü değilmiş e iznim bitti mecburum gitmeye diye bir zorunlulugunda yok . Cocugunun ilk anne diyisini , ilk adımını ,ilk dışıni sen görmedikten sonra eve getirdigin paranın ne güzelliği var ki ? Biraz bekle çocukların büyüsün kendilerini ifade edecek yasa gelsin seni bilsin tanisin az bir şey de olsa doysun oyle git para her zaman kazanılır ama yavrularının bu altın günleri bir daha geri gelmez ...
(70 puan) tarafından
Katiliyorum her geçen gününü ozluyoruz zaten bebelerin
0 oy
(444 puan) tarafından
Yavaş yavaş tek başına markete çarşıya git canım çalışmayı düşünüyorsan önce. Bi bakarsın dayanamiyorsan biraz daha beklersin. Bebegim 8 aylık 2-3 saat biraksam koşarak eve geliyorum. Benim annem beni 4 aylikken birakip çalışmış ama ben istemiyorum. En güzel zamanları ve anneye en bagli olduklari zaman her şeyini görmek istiyorum 2 yasina gelince düşünüyorum calismayi
0 oy
(966 puan) tarafından
Diğer çocuğun da küçükmüş.o işler zor oluyor cnm.İşkur üzerinden alım var diyorsun kadrolu personel değil.durumun iyiyse bekle derim.çalisan anne olarak diyorum.çok zor çocukla çalışmk.
0 oy
(3,551 puan) tarafından
Çalışıyordum gebe kalınca bıraktın suan 6 aylık ben kıyamadım bırakmaya. Baskasına alışsın istemedim. Hele biraz daha büyüsün. 
0 oy
tarafından
Cnm çok zor olur hem çocuklar hem sen hemde kaynanan için bu zamanda malum tek kişinin maaşı ile geçinmek çok zor ama bence bebekler biraz daha büyüsünler 
0 oy
(119,346 puan) tarafından
daha cok kucuk ama
0 oy
(13,036 puan) tarafından
Ikisi de daha çok ufak 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 171 göst.
12 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde seda21k (117 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 52 göst.
23 Mart 2022 Diğer kategorisinde M. Nur (812 puan) tarafından soruldu
+1 oy
34 cevap 542 göst.
13 Mart 2022 Diğer kategorisinde 021821 (1,411 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 476 göst.
13 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Pasalarin annesi (135 puan) tarafından soruldu

380,248 soru

11,384,488 cevap

34,884 kullanıcı

...