+1 oy
281 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (124 puan) tarafından
Çok kilo aldım doğumdan sonra benle kim diyet yapmak ister ve Önere biliceginiz zayıflama yöntemi varmı

15 Cevaplar

+1 oy
(2,039 puan) tarafından
Aralıklı oruç düşük karbonhidrat ve şekersiz 21 gün ben bunlarla 14 kilo verdim 
(124 puan) tarafından
Nasıl yapıyorsun peki canım
(2,039 puan) tarafından
Öğlen 11-12 gibi kahvaltı yumurta zeytin peynir sebze ağırlıklı doyana kadar yedim ekmeksiz şekilde tabi ara öğün olarak sade kahve yada yeşil çay içtim akşam da mesela çorba sebze yemeği salata veya yoğurt arada tabi et köfte tavuk da yedim pilav makarna tarzı çok az yedim sebzeyi bol tükettim akşam 8 den sonra birşey yemedim bu şekilde 13 kilo verdim sonra 27 gün oruç borcum vardı onları tuttum 3 kilo aldım :) sonra şekersiz 21 gün yaptım 4 kilo verdim böyle :)
(124 puan) tarafından
Çok iyi ya helal olsun vallah tuta bilmissun kendini darısı bana inşallah bende kendimi tuta bilirim
(2,039 puan) tarafından
Tutamazdim bende başlar bırakırdım eşim diyetisyene git dedi ama onuda ben yapamıyorum günde 5-6 defa birşeyler yemek zor geliyor o yüzden çok araştırdım bana en uygunu bu geldi günde iki defa yemek düşünüyorsun daha rahat sanki sağlık olarakta az öğün yapmak vücut için çok daha iyiymiş bu arada diyete başlamak için önce kendimi motive ettim 1 ay boyunca kiloma takılmadan ne istersem yedim ve o süreçte sürekli kilo verenlerin öncesi sonrası fotolarına baktım 1 ay dolunca artık yeter yeterince doydun bundan sonra sağlık zamanı bismillah deyip başladım :)
(124 puan) tarafından
Aynı bennn :)))))
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Ben olurum :)
tarafından
Kız sen kilolumusun sen zayıf biseydin sanki Genel olarak sizin taraftaki kızlar zayıfti
(2,746 puan) tarafından
Kız saçmalamayın yaa :D
tarafından
Dogumdan sonra kilo aldım ilk dogumda verdim 2. Dogumda hala duruyor verecegim inşallah :D
Azkaban vermezsek gittikce alırız:D
(2,746 puan) tarafından
Hayır onu demiyorum... Ben de 74 ile hamile kaldım 93 kilo ile doğurdum. Bebeğim 3 aylık şu an 70 kiloyum. 21 günde 5 6 kilo verdim.... Sürümde azalmadı. Ben diyorum ki sütüm azalır diye diye yiyoruz şişiyoruz halbuki öyle bir şey yok. Allah o kadar güzel yaratmış ki her gün makarna yiyen fakir bir anne ile her gün et yiyen zengin annenin sütü bile aynı... Kendimizi kandırıyoruz. Sütün yüzde 80 küsürü zaten sudan oluşuyor. Bol bol su içtikçe süt azalmaz... Hatta ben diyet döneminde su içmeme dikkat ettiğim için arttı bile. Kendimizi kandırmaya ve emziriyorum diye yemeğe abanmaya gerek yok... :d bu yalan türk kadınlarının yemeği kesmemek için boğaza düşkünlüklerinden uydurdukları bir şey... Örneğin hamileyken de ben hamileyim aman yürüyemem ama spor yapamam aman çok yemem lazım yalanıyla aynı .... Kendimizi kandırmayalım. Sağlıklı olalım.... Sağlıklı anne mutlu anne demek. Mutlu anne mutlu çocuk demek. Mutlu ev demek. Bu kadar :D
tarafından
Oyle cok doğru. Ben 2 ay once başladım.eşim bebek ac kalacak diye bozdurdu. Gittikce aldım. Sütumde artmadı. Insallah eski kiloma gelirim zayif ve mutlu ben olurum :)
0 oy
(7,654 puan) tarafından
Basladim insallah yaza fit gireceğim:)
(124 puan) tarafından
İnşallah canım neler yapıyorsun mesela  tavsiye vere bilicegin birşey varmı
0 oy
tarafından
Bende de göbek var eritirsem inşallah 
(124 puan) tarafından
İnşallah eritirsin canım çok zor ya kilo vermek
0 oy
(581 puan) tarafından
Bende olurum yaa. Giydiğim hiçbir şey bu kilo yüzünden yakışmıyor. Etler firtliyor ordan burdan
(124 puan) tarafından
Ayy çok zor ya aynaya bakmiycam vallah takı kilolarımi verene kadar
(581 puan) tarafından
Bende hele bir de istediğim kiloya düşüyüm. Şıkır şıkır giyincem
(124 puan) tarafından
Tek istediğim şuan kilolarımdan kurutulup istediğim gibi giyinmek
(581 puan) tarafından
Benimde ama iradeli olamıyorum. Canım çikolata ile ilgili herşeyi istiyor:(
(124 puan) tarafından
Ayy benim şekerim düşüyor diye yiyorum durmadan nolucak da böyle kilo gidermi ya Spor yapsam yine
0 oy
(2,097 puan) tarafından

Önerebileceğim diyet diyetisyen diyeti :) Hem acıkmıyorum hem yağ yakıyorum tavsiye :)

(124 puan) tarafından
Bebekle çok zor oluyor ama ya gidip gelmek
(2,097 puan) tarafından
Online bir sürü diyetisyen var artık.
(124 puan) tarafından
Guvenilirmi peki cnm bide ücret ne kadar oluyor
(2,097 puan) tarafından
Instagramda biraz araştırirsan bir sürü var. Fiyatı ve tarzı içine sinenle başlarsın.
0 oy
(609 puan) tarafından

Benim yöntemim şöyleydi gebe kalmadan önce 

Sabah ılık limonlu su yarım saat sonra cok güzel bir kahvaltı 

Ara öğün cok nadir yaptım çoğu zaman hiç yapmadım 

Öğlen sebze yemeği pilav ( pilav makarna cok severim tamamen kesmedim bi kasık ta olsa yedim ) hatta hiç bişeyi kısmadım cok az da olsa yedim 

Aksam 6 da bitiriyordum yemek işini 

Yeşil çay rezene vs içiyordum yatana kadar 

Bazen Feridun kunak çayı vardı onu iki hafta kullandım o da fayda etti 

Ben iki ayda tam 11 kilo vermiştim 

Temizlik vs yaparken dans şarkıları açıp cok oynadım kayınvalideme cok inip çıktım merdiven inip çıkmak asırı kalori yakıyor :) 

(124 puan) tarafından
Feridun Kunak hangi çayı canım tarifi verirmisin
(609 puan) tarafından
Mor çiçekleri var cnm Feridun kunak detox yazıyor
(124 puan) tarafından
Sağol canım bakicam birazdan
(609 puan) tarafından
Sende sağol :)
0 oy
(119,355 puan) tarafından
dogurup gelicem
(124 puan) tarafından
Sevdoş sen doğurup gelene kadar Ken kendimi tanıyamaz hale gelicen biran önce başlamk gereke :))))
beni bekleyen yok hic zaten küstüm
(124 puan) tarafından
Ben yavaştan başlığın sen yetişirsin kuzum bana :)
hadi ins
0 oy
(11,217 puan) tarafından
basladim.temmuza kadar gitneli kilolar : D
(124 puan) tarafından
Ever yaza fit girmek istiyorum elbiselerim olsun  istiyorum aynalara küs kalmak istemiyorum
0 oy
(143 puan) tarafından
Ben çoktan diyeteydim 71 kiloydum şuan 64 cnm
0 oy
(718 puan) tarafından
Bnmdr 11.gunum.bndr yaza fit girmek istiyorumm 
0 oy
(118 puan) tarafından

image

yemekten sonra beraber başlayalım

Esprisine diyorum 36-2 hamileyim diyet yapma şansım yok
(124 puan) tarafından
Sen de doğumdan sonra katıl bize canım bu arada Allah sağlıklı bir şekilde kucağına almayı nasip etsin inşallah
0 oy
(3,055 puan) tarafından
Ben varım 4 aydır diyetteyim bugün de detoxa başladım dün biraz kaçamak yaptım da :)
(124 puan) tarafından
Benim gibi ben de geçen hafta başladım bugün yiyim yarın başlarım diye diye gidiyor tek olunca daha zor oluyor
0 oy
(2,405 puan) tarafından
Benim kız da beş aylık bende diyet yapmak istiyorum ama sütüm azalır diye korkuyorum bekarken 11 kilo vermiştim bol yürüyüş yapıyordum herseyden yiyordum ama cok çok az pilav üç kaşık makarna üç kaşık ekmek yok akşam altidan sonra yemek yok gibi 
(124 puan) tarafından
Canım bende bekarken 86 kilodan 58 kiloya düştüm herşeyi yerdim özelikle abur cubur yerdim çalıştığım için hiç kilo yapmazdı bana hep yürürdüm şimdi ise bebekle bu havada vere çok zor oluyor
(2,405 puan) tarafından
Ek gıdalara başlayınca bende diyete başladım diyorum bide Ramazan da yememe icmeme dikkat edersem tamamdir
(124 puan) tarafından
Aynen öyle istediğim kiloya gelene kadar pes etmiycen Allah'ın izniyle
0 oy
(4 puan) tarafından
Merhaba buldunuz mu diyet arkadsi
(124 puan) tarafından
Malesef canım bulamadım

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 229 göst.
0 oy
16 cevap 479 göst.