0 oy
174 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (77 puan) tarafından
Merhaba hanımlar dün 1 kg bal kabağı aldım tatlısını yapmak istiyorum ama hiç yapmadım eşimde dalga geçer gibi yapabilecek misin diyip durdu kabak tatlısı tarifi istiyorum lütfen 

6 Cevaplar

0 oy
(775 puan) tarafından
Canım kabakalri doğra büyük tencereye yarısını koy şeker serp üstüne göz. Kararı sonra diyer yarını koy sobra yine şeker koy ve en kısık ateşte suyunu salıp yumsayana kadar pişir baktın suyu bitti 1 şu bardağı su ekleyebilirsin 
(77 puan) tarafından
Canımmmm kabaklaf doğranık hazır aldım bana Bi gece beklet şekerlensin dediler ☹️
(775 puan) tarafından
Şekerde beklet dediler sanırım sabaha kalkınca koy kısık ateşe pisir
(77 puan) tarafından
Şeker ne kadar koymam gerekiyor
-Reklam-
0 oy
(565 puan) tarafından
Zor değil cnm yaparsın merak etme kabukları ne çok büyük nede çok küçük olacak şekilde doğra üzerine şeker serp 1 gece beklet şeker üzerinde erişin yapacağın zamda üzerini 1 parmak geçecek kdr su ekle sonra norml ateşte pişir kaynamaya başladığı zamanda ocağın altını kıs yavaş yavaş pissinler zatn üzeri köpük köpük oldumu anlarsın pistigini
(77 puan) tarafından
İnşallah yaparım
(565 puan) tarafından
Yaparsın cnm merak etme şimdiden eline sağlık:)
0 oy
(265 puan) tarafından
Gece şekerle bekletip kısık ateşte pişirin ben 1 tane çubuk tarçın koyarım en dibe güzel bir tat veriyor , kabak çatal ile yumuşak hissi veriyorsa pişmiş demektir.

Servis ederken üzerine tahin gezdirin harika oluyor ceviz de serpiştirebilirsiniz.

Gece şekerle bekleyen kabağın şekeri tamamen erimesine gerek yok su  salıyor birazcık koyun ocağa kısık ateşte pissin hiç su eklemem ben dibinde su  ile kalıyor çünkü 
0 oy
(2,722 puan) tarafından
İçine kabuk tarçın koy bi tane ve iki tanede karanfil at bekleme süresinde 

Kabakları güzelce soy irice doğrayın pişince küçülüyor uzerlerini şekerle kapla bi gece beklet diğer  gün pisir yumuşaklığına bak pişirirken 
0 oy
(119,297 puan) tarafından
firinmi tenceremi
0 oy
(4,584 puan) tarafından
Ben normalde pek sevmem kabak tatlısı ama bu tarifi yapmıştım çok güzel olmuştu:

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 64 göst.
24 Kasım 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Tomurcuksss... (985 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 423 göst.
9 Ekim 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Esma Han (603 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 161 göst.
28 Haziran 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Vesile hakan (844 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 124 göst.
28 Mart 2024 Diğer kategorisinde Pamuk prenses (801 puan) tarafından soruldu

379,706 soru

11,366,508 cevap

34,846 kullanıcı

...