0 oy
225 göst.
Diğer kategorisinde (94 puan) tarafından
Iyi qeceler benm oqlum nisanda iki yasina girecek   hala konusmuyo 6 7 aylikken babba dedde  2 3 falan dyodu onlarida birakti simdi sadece arada cay ve su dyo baska bse demiyo  cok hareketli  yaramaz bi cocuk  hep hareket halinde  sanirim bu iki yas sendromuda  eklendi daha beter oldu cok hircin bazen oyuncaklari alip bze firlatiyo bide kardesi oldu daha yeni     benide kiskaniyo ister istemez  konusmama olayina cok takiliyorum   aile hekimi suan normal iki bucuk yasini bekleyelim bakalim dedi ama icim rahat etmiyo otizim  olabilurmi  dye bide elektrikli supurqeyle ben supururken donuyo  basina qelen varmi acaba napmam qerekiyo bide  genelde evde oluyo hep yabanci yerdeyiz cocuk  ortami  olmuyo hic

3 Cevaplar

0 oy
(2,244 puan) tarafından
İsmine bakıyor mu komutları yapıyor mu benim kızımda 14 aylıkken ismine bakmıyor diye götürdüm otizmden şüphelendi takib başlattı doktor şuan 21 aylık çok şükür düzeldi TV ve ekran yasakladı uyguladık şimdi konuşmaya başladı çok şükür
(94 puan) tarafından
Yani genel olarak bakiyo bazen bakmiyo bse  diyince inadinada yapmiyo  evet tlevizyon  sorunumuz da var hanqi doktora gotrdunuz peki
(94 puan) tarafından
Sunu ver diyince veryo aloyo getir dyom  tlfonu getirip bana veriyo  kumandayi istiyom getiro
(2,244 puan) tarafından
Çocuk doktoruna gittik o da hemen çocuk gelişim uzmanına gönderdi aynı gün orda takip başlattı iki ay sonra tekrar goturcem inşaAllah ama kesinlikle TV açmayın ses bile yasak dedi doktor ilk bir hafta çok zor geçti ama sonra alıştı bu süre zarfında tüm yaptığı hareketleri herşeyi bir deftere yazdık doktor istedi bizden ve herşey şimdilik çok iyi Elhamdülillah  sizde götürün içiniz rahat etsin inşaAllah
(94 puan) tarafından
Ya burdaki cocuk doktoru herseye normal dyo biyere yonlendrmiyo  drek  gelisim  uzmanina qitsek
(2,244 puan) tarafından
Çocuk doktoru yönlendirme yapmadan oluyor mu bilmiyorum 182 den sorabilirsiniz belki oluyordur
Devlet hastanesi olmasına rağmen çok ilgili ve anlayışlı bir doktor sağolsun
-Reklam-
0 oy
(7,629 puan) tarafından
2 ye ocakta girdik canim cok konusurum soylesiklerini dinlerim anlamasam bile anlamis gibi cevaplar vermeye calisirim her dedigini suan anliyorum ama bilemedim yani sendromun dibini bizde yasiyoruz ama hic etkilemedi gun gectikce konusmaya calisiyor uzun cunleler kurmaya calisiyor yani
(94 puan) tarafından
Bseler konusuyo tlfonu falan kulaqinq dayayip ama anlamli bi kelime soylemiyo  inqiliz ce qibi bseler
(7,629 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Evet canim normal o bazi hay van isimleeini soyler bilir hangi hay van oldugunu 3 tan 4 tane renk bilir soyler baba anne teyze der dede der aciktim korktum süt sayilari soyler karistirsada hic susmaz benimki buda sundan kaynaklandi bizim ben 1 yasindan itibaren surekli ogretici seyler cizgi flmler izlettim teyzesi cok konusturur konusur mesela ogretici oyuncaklar olsun
0 oy
(213 puan) tarafından
Canım benim oğlum 3 buçuk yaşında kadar konuşmadı gitmediğim doktor hastane kalmadı her gittiğim yerde anlıyor iletimis var ama konuşmuyor diyolardi en son rehabilitasyon merkezne yolladılar o ara pandemi girdi götürmedm çocuk 3 buçuk yaşında geldi bir konuşmaya başladı sastik kaldım düşün 3 buçuk yaşında anne dedi daha öncesinde net olarak sadece baba dede mama diyordu ve her şeyin ilk harfini söylüyordu yani telaslanma 4 e kadar yolu var genetik olabilir genel kontrollerini yaptır ama çok abartma benim gbi
(94 puan) tarafından
Ne bilim insan endiseleniyo ister istemez tesekkr ederim
(213 puan) tarafından
Canım benim oğlum anne diyemiyor ingilizce şarkı söylüyordu aynı dediğin gibi sayıların ilk iki harfini söyleyerek sayıyordu dediklerini anliyorsa kessinlikle bir skinti yoktur birde dilinin altına bak bağ var mı çocuk gelişiminden önce kulak burun bogaza götürdüm ben kulaklarına ağzına baktı bir soorun çıkmadı sonra başka yerlere yönlendirdi ama benim çocuğum otizm değildi çünkü acayip zekiydi tek sıkıntı konuşmuyordu zorluyordu ama söylemiyordu TV a tablete telefona falan da el koymadım izlemeye devam etti birdenbire kendi kendi çözüldü çocuk mesala benim babam 4 yaşında konuşmuş ondan da olabilr demisti
(94 puan) tarafından
Evet benm oqlumda zorluyo bseler demeye calisyo ama net bse cikmiyo aqzindan tv izliyo evet ama surekli bakmiyo sevdiqi bse izliyo sonra skilyo izlemiyo asiri hareketli bi cocuk  hic durmuyo mesela herseyi yemiyo kahvalti asla yapmiyo cicibebeli  sut yapip iciriyom  hepsi bi araya gelince endiseleniyorum ister istemez  bide evde kimse yok bi dede babasi bi de ben varim onlarda ise qdyo tek kaliyo  cocuk falanda  yok ole bi ortami olmuyo iyice hircinlasti  mecbur yine tvye kaliyo
(213 puan) tarafından
Aynı benim oğlumu anlattın canım bence zaman ver çocuğu doktor doktor gezdirme emin ol konuşacak 4 yaşına kadar gerçekten çok normalmiş bunu öğrendim ben
(94 puan) tarafından
Saqol canm en azindan tek deqilmisiz icim rahatladi biraz

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 78 göst.
17 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Ferdane (45 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 137 göst.
2 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Mutsuzanne (55 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 155 göst.
9 Ocak 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde yolunyolcusu (176 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 144 göst.
29 Aralık 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Havvakl (94 puan) tarafından soruldu

379,888 soru

11,372,214 cevap

34,855 kullanıcı

...