0 oy
533 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kizlar yatak odasının şeklini değiştirmek istiyorum yapabileceğim tek şekil var yapınca kıbleye doğru oluyo yani başımız secde ettiğimiz yerde olcak çok kişiden duydum kıbleye doğru yatılmaz gunah olur diye ama bu bilginin doğruluğu hakkında bi bilgim yok . Beni bi aydınlatın ona göre ayaklandırcam adamı yoksa boşuna çenemi yormayayım  

27 Cevaplar

+1 oy
(8,581 puan) tarafından
Evet doğru canım

Kıbleye gelmemesi lazm.  
tarafından
Başın mi ayakların mı
(8,581 puan) tarafından
Ayaklar kuzu
-Reklam-
0 oy
(801 puan) tarafından
Evet cnm bende duydum ama doğrumu yanlış mı bilmiyorum
tarafından
Bi komple yatilmaz diyen var bi ayak uzatilmaz diyen var bilemedim ya
0 oy
(7,612 puan) tarafından
Ayaklarin kibleye gelmeyecek bildim kadariyla
tarafından
Yok bizim baş geliyo
0 oy
tarafından
Valla bı ara ayaklarımız kıble tarafına doğru geliyordu,3 gün falan durabildk o şekilde.her Sabah baş ağrısı ile uyaniyorduk, belki de bizimki psikolojiktir bilemiyorum
tarafından
Bizim başımız denk geliyo kimi diyo hiç yatilmaz kimi diyo ayak uzatilmaz bilemedim bende
tarafından
Ayak uzatilmaz diye biliyordum bende, başımız olsa namaz kılarken de başımız o tarafa geliyor nihayetinde
tarafından
Bende öyle düşündüm
0 oy
(3,282 puan) tarafından
Ayakların kıbleye gelmemesi lazım 
0 oy
(609 puan) tarafından

Canım benim ben 4 sene kuran kursunda okudum saygıdan dolayı gunah olmasın diye ayaklar gelmemesi lazım bas koymanın bi sakıncası yok :) 

tarafından
Bizim baş tarafi denk geliyo sevindim bak üzülmüştüm degistiremicem diye sağol canım
(609 puan) tarafından
Üzülme canım bas tarafın geliyorsa sıkıntı yok ayak gelirse sıkıntı :)
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Ayakların gelmemesi lazım canim ben ilk eve yerlesirken bilemedim kıble ne tarafta o yüzden yatagi yanlış koymuşuz yatınca ayaklarımız kıbleye geliyodu bunu farkedince değiştirdik ama sizin başınız geliyomus sorun olmaz bence 
tarafından
Çoğu kişi öyle demiş içim rahatladı üzülmüştüm degistiremicem diye
(9,626 puan) tarafından
Canim ya :)  için rahat olsun değiştirebilirsin
0 oy
(1,506 puan) tarafından
Baş değil canım ayaklar gelmeyecek kıbleye 
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Ayaklar kibleye gelmemeli diye biliyorum canim
0 oy
(348 puan) tarafından
Yatak odasında zaten başın kıbleye gelmesi lazım canım. Ayaklar kıbleye doğru gelirse sıkıntı.olabildiğince başı kıbleye denk getirmek en hayırlısı yatak odasında
0 oy
(293 puan) tarafından
Uygun olmuyor. Ayakları uzatmak da câiz değil. Başı koymakta. Kıbleyi sağ tarafa alıp yatmak sünnet. Mesela kıbleye arkayı veya önü dönerek abdest bozmak mekruh. Çok özür diliyorum ilişki anında da önü veya arkayı getirmemek lazım olur. 
0 oy
(12,998 puan) tarafından
Evet bizde de pyle diyorlar ayaklar kıbleye doğru olmamalı diue 
0 oy
(4,430 puan) tarafından
Ayakların kıbleye gelmediği sürece sorun yok
0 oy
(1,539 puan) tarafından
Ayakların kıbleye doğru gelmemesi gerekiyor
0 oy
(118 puan) tarafından
Evet canım yatağımızon ayak ucu kıbleye doğru dönüktü sürekli korkuyordum saçma sapan rüyalar görüyordum eşim çevirdi şimdi gitti o korku ve rüyalar 
0 oy
(18 puan) tarafından
Ayaklarin gelmiycek cnm zaten kibleye gelipte uyursan korkutuyolar ruyada cokkez yasadim
0 oy
(44,603 puan) tarafından
Evet ayaklar kıbleye gelmemeli bizde başta o şekilde taşınınca ayarlamistik
0 oy
(93 puan) tarafından
Ne alaka ya ne tuhaf şeyler bunlar
0 oy
tarafından
Evet doğru yatılmaz canm
0 oy
(1,414 puan) tarafından
Ayak gelmemesi lazım kuzu baş da sorun yok istersen müftülüğü ara sor alacağın cvb budur ayak uzatılmaz kıbleye karşı..

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 693 göst.
7 Mart 2021 Diğer kategorisinde Selo De Bana (25,224 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 215 göst.
25 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Eymen Alinin annesi (49 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 62 göst.
8 Ağustos 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Fadik63 (209 puan) tarafından soruldu
0 oy
30 cevap 312 göst.
19 Kasım 2023 Aile kategorisinde Tekcocuk (1,214 puan) tarafından soruldu

379,696 soru

11,366,163 cevap

34,846 kullanıcı

...