0 oy
268 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
tarafından kapalı
Selamun aleyküm direk kendimi tanitayim 4 yıllık evliyim 1 kızım var, annem babam ayrı, annem kız kardeşimle yaşıyor ben anneme yakın oturuyorum, annem uzak bi yere 1 haftalığına 2 haftalığına vs. Gidince ben kardeşimin yanına geliyorum sırf bizim ordan ise gitmek istemedigi icin, artık o kadar bunaldım ki mecburmusum gibi, eşim izin verse de sorun ediyor ister istemez bende sıkılıyorum evimi özlüyorum yok buraya gel desem de kabul etmiyorlar, kızım sıkılıyor burda heryeri dagitiyor toplayan ben ugrqsan ben bide kardeşime yemek hazırla evi hallet 24 yasinda kiz annem alıştırdı ne iş yapmayı sever ne bisey sırf işte yorulup çalıştığı için..  bugün telefonda birlikte konuşuyorduk hoparlör acıktı kardeşime dedi ki bastıra bastıra dünya bir yana sen bir yana. Hoparlör kapalı sandi, ya düşünebiliyor musunuz. Bana da diyor ki ben gelince misafir gelcek kızım evi temizle ben suan hem çocukla hem evle uğraşıyorum. O kadar bunaldım ki sabah ki o sözü aklımda sürekli ya ben neyim hizmetçi mi mecbur muyum ? Her bi yere gittiğinde toplanıp buraya geliyorum inanın sırf kardesim yalnız kalmasın ac kalmasın diye yapmaz yatar uyur diye. Ben mi nankörlük yapıyorum.? Mesela bi yere araba lazm eşim müsait olmasın hemen sesi değişir kızar. Annemi çok seviyorum ama bu konuda o kadar bunaldım ki. 
notu ile kapatıldı: Soru başlığı sorunuzu kısaca özetleyecek şekilde belirlenmelidir. Bu tarz soru başlıkları platform kullanışlılığını azalttığı için soru kapatılmıştır.

14 Cevaplar

+2 oy
tarafından
Bacim 24 yasinda diyosun ac da kalmaz acikta da kalmaz mrk etme. Gitmek istiyorsan gitme, mecbur degilsin buna. 
tarafından
İnan mecburmusum gibi gitmeyince hem tavır yapılıyor hem konuşulmuyor hem en kötü ben oluyorum
tarafından
Tamam yapilsin, 3 gun yapar 5 gun yaparlar. Bi evin ailen duzenin var. Sen kendi icinde bu kadar yipranacagina birak tavir yapsinlar. Bunun icin tavir yapanda akil mantik yoktur zaten.
tarafından
Eşime de hak veriyorum adam orda yalnız başına yiyip içiyor arada geliyor benle kahvaltı yemek vs. Yiyor ama genel olarak evde tek yani
tarafından
Yani hastalik vs olursa tabiki git kardesine destek ol yardim et ama bu gorev haline gelmisse sikinti. 24 yasinda diyosun benim 24 yasindayken 1 yasinda cocugum wardi :)) bakima ihtiyaci olacak bir yas degil. Bu sana kendini kotu hissettiriyorsa yapmak zorunda degilsin, bunu acik acik soyleyebilmelisin annene
-Reklam-
+1 oy
(1,068 puan) tarafından
24 yaşındaki koca insan aç kalır diyemi korkuyorsun benim kızım 12 yaşında o bile aç kalmıyor geçtiğimiz haftalarda bir hafta hastahanede yattım peynir ekmek olsun yine yer makinaya çamaşırını atıp yıkar bilemediği yerde beni aradı bırakın aç kalsın evi dağınıksa bırakın toplasın bune padişah kızı gibi üstüne düşmek nedir ya kardeşin padişah çocuğu sen hizmetkarmısın senin evin eşin çocuğun var herkes kendi işini yapsın bunu sana yapan kaynanan olsaydı kıyamet kopardı mesafeni koy bence herkes başının çaresine baksın
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Kardesin 3 yaşındaki çocuk değil neden kendi huzurunu düzenini bozup gidiyosun yanına 
tarafından
Artık çok yoruldum annemin gözünde küçük ve yemek yemeden yatar uyur diye yalnız kalmasn diye hemen Seval sen buraya gel ben gitcem
(9,626 puan) tarafından
Ben senin yerinde olsam gitmem o calisiyosa seninde kendi evinde sorumlulugun var ve senin yükün daha ağır bence gitme artık..kızını cok düsünüyosa tatili de eksik kalsın bi zahmet
tarafından
Evimi özlüyorum yemin ederim eşimle kahvaltı yapmayı vs. 1 hafta bile olsa insan özlüyor gerçekten.
(9,626 puan) tarafından
Bence kendine esine bu haksızlığı yapma sen buna mecbur değilsin sen olmasan aç kalmaz susuz kalmaz mecbur yapmak zorunda bırak evine dön oda naparsa yapsın
0 oy
(3,862 puan) tarafından
Afedersin ama essek kadar kıza bakıcılık yapmana gerek yok kendine bakacak yaşta ztn. Anan da gittiği yere yıllık gitmesin sana güvenerek.
tarafından
3 gün diyor bi bakıyorum 1 hafta kalıyor.  Nolcak ha orası ha orası diyor ama olmuyor ben evimi düzenimi seviyorum evimde yatağımda yatarken burda yatak odası soğuk diye çekyattan yatıyorum gece kızım uyanması uykusuzluk cabaso
0 oy
(3,282 puan) tarafından
24 yaşında yanına gitmeye mecbur değilsin çok ihtiyacı varsa o gelsin evine gt bnce annende çok düşünüyorsa yalnız bırakmasın
tarafından
Diyorum gel diyorum mesela kızımın odasi müsait kalmaya kalsın ama istemiyor ordan ise gidemiyorum diyor halbuki gider kapıda biniliyor
(3,282 puan) tarafından
Seni kullanıyo gibi evlisin  onların istediği gibi haraket edemezsin ki
tarafından
Evet ama inan mecbur muşum gibi burayla oranın farkı ne diyorlar çok fark var kızım sıkıĺmıyor oyuncakları var ben işimi rahat yapıyorum insanın evi gibisi yok bide burda ev işi çocuk yemek daha çok yoruyor ev küçük diye evim geniş daha rahatım
0 oy
(7,886 puan) tarafından
Bence gitme kardesin gelsin sana yiyin icin gitsin eve kocaman olmus be ayni yasta sayiliriz kardesinle ne demek seninde cocugun var yani bide o laftan sonra hic gitmem cocuk duzeni kacti anne kardesim bana gelsin yatmya gitsin yada kalsin isderse esin gonlu olursa yani
(7,886 puan) tarafından
Duzeni bozuldu de cocugun de hakkindan gelemiyorum de seni hizmetci gibi kullaniyolar bide senin yerin ayrimi dior tamam evlat ama bu laf denmez
tarafından
İnan buraya dertleşme sebebim de bu sabah beri kulağımda dediği şey dünya bir yana sen bir yana kardeşim duyduğumu duyunca bi affalladi anladı hatta
(7,886 puan) tarafından
Gitmemek senin elinde bosver
tarafından
İnan diyorum da yine aynı şey ne farkı var abartıyorsun hemen tavır gelme gelmiyorsan kardeşim tavır yapan gelme diyen annem ben kime emanet etcem diyor
(7,886 puan) tarafından
Sen bilin cnm24 yasinda
0 oy
(211 puan) tarafından
Kardeşin benden bir yaş büyük canım ben de çocuk olmadan önce hem çalışıyordum hem eve bakıyordum zor ama 1 2 haftalığına idare eder bence küçük değil
0 oy
(612 puan) tarafından
Hazır söylesin kimse açlıktan ölmez. Öyle 1 2 hafta evimi bırakıp da gitmem ben olsam. Ayrıca kendinden fazla ödün verenlerin karşı tarafta da hiç bi kıymeti olmuyor. Gerek yok o yüzden. 
0 oy
(7,637 puan) tarafından
24 yaşında bir insan kendini idare edebilir mecbur değilsin annenin evlat ayırması çok büyük günah.
0 oy
(4,983 puan) tarafından
Gitmeyince yapmayinca etmeyince kötü oluyorsam yaptığım iyilikler unutuluyorsa  bence biraz mesafeni koy

Ailende olsa  sende artık bir ailesin  bence yanlış yoldasın dünya sadece annenle kardesinin etrafında dönmüyor kimse kusura bakmasın 
0 oy
(11,505 puan) tarafından

Kocaman kız kendi başının çaresine illaki bakar 

0 oy
(1,297 puan) tarafından
Kardeşin para veriyorsa annene ondan diyordur
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Bu wbeplerden esinle arana sogukluk girse mutlu olur musun? 

Kimse degil kendi yuvani sen dusunmelisin. Gitme,yapma küsen kussun benimde bi duzenim var de. İs icin mi seviyorsunuz beni de
0 oy
tarafından
Valla canım kimseye bu kadar yüz vermeyeceksin bu hayatta küçük değilmiş kardeşin yemezse aç yatsın annende kardeşini o kadar düşünüyorsa gitmesin biyere 

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 411 göst.
19 Temmuz 2021 Aile kategorisinde Adamasaliii (65 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 751 göst.
11 Şubat 2024 Aile kategorisinde Anneyimm93 (54 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 274 göst.
21 Eylül 2023 Aile kategorisinde Sadece cocuk (247 puan) tarafından soruldu

382,079 soru

11,439,055 cevap