0 oy
240 göst.
Aile kategorisinde (81 puan) tarafından
Kızlar size durumu şöyle ozetleyeyim,biz 3 kardesiz,hepimiz evliyiz,en küçük benim,diger ikisi ailemle ayni sehirde,ben farkli sehirdeyim, en buyugumuz 2cocuklu tek kisi calisiyor, oryancaiki cocuklu 2si de calisiyor,bizde ikimiz calisiyoruz ve ikinci cocugu bekliyoruz, surpriz bir bebek, 2 kredi borcumuz var, dogumu devlet hastanesinde yapmak istedim doktor emekli olacagim dedi o gidince yerine kim gelir ne zaman gelir belli degil,birde hamilelik riskli diye ozelden dogum paketi aldik ama hala surekli dr birsey istiyor ve odeme yapiyoruz,neyse ben 90tllik bir seyi almak icin bile 3ay bekliyorum yada hic almiyorum,annem tencere takimi almak istiyor netten tabi benim kartimdan, normalde kendime birsey alirsam direkt anneme de alırım yada lazimmi diye sorarım,annem de surekli alacagim pahali o kadar param yok üstümde diyor, ben zaten hemen ver demem asla ama bende sıkıştım ve onanmiyorlar sanki ben dunyalari kazaniyorum gibi, buyuklere bunlari yapmiyorlar,hep anlatirken onlar sıkışık, bugun en son annr ben senden para beklemiyorum zaten,ben sıkışık olmasam coktan alırdım zaten sana diyorum,normalde de alırım,almam da gerek yani bunu biliyorum ama annemle babam niye boyle yapiyor zoruma gidiyor artık, ben durum olsa alırım diyince de yuzume bakiyor,benden böyle bir beklentisi var,cidden o takima 450 600 tl arasi vercek param yok, en azindan su an degil, cok zoruma gidiyor,otekilere boyle imalarda bulundugunu.sanmiyirum, büyükler annemlere birsey alir,israr kiyamet parasini verir annemler  biz birsey aliriz,gerek yok deriz,onlarda vermezler,yanlış mi yapiyorum ben,uzun oldu ama kusura bakmayin

4 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Ya aynı benim babamı anlatmışsın. Kırmızı cizgini belli et.Siz bana vereceğinize benden istiyorsunuz de.
tarafından
Bizim aylık adambaşına alınan bir miktar para var. Evlenib çıktım. Parayı istemedim. Babamlar alıyor. Sonra bize misafirliğe gelince annem çikolata meyve alarken bile konuşuyor ona ne gerek var, şuna ne gerek var.
(81 puan) tarafından
Ben evlenirken calisiyorum,babam emekli diye,birsey yaomayin dedim,ele gune karsi bana takacagi bilezikleri ben aldim onlara,esyalarimizi dugunumuzu herseyi esimle ben yaptik,babamin illaki katkisi olmustur ama dugun yapanlarin yanindan gecmez, evlendik senelerce borc odedik,kimsede yardim edelim demedi, millet sutunu yagini erzagini annesinden alir,ben bir recel alirim bazen, cidden yuk olmuyorum ve ben zenginmisim gibi muamele görüyorum, benim arkadaslarim evlendiklerinde ulke ulke gezdiler,ben hala ankara icinde gezecekken benzin parasi hesapliyorum,vallahi zoruma gidiyor, para mevzusu icin de kimsenin gonlunu kırasım yok ama hep benden bekleniyor gibi hissediyorum, ki annem bekliyorda,ben yeni dogacak cocuguma kiyafet alitken 50 kere hesap yapıyorum
-Reklam-
0 oy
tarafından
Uygun dille söyle yani böyle olmaz
(81 puan) tarafından
Denedim aslında ama heralde yaslari ilerledikce boyle oldular diye dusunuyorum,direkt halinize sukredin diyorlar,konusmaya basliyorlar,ben hep sukrediyorum zaten ama benim elime avucuma kalan hic param yok,insanin kenarda 500tlsi olmaz mi ne olur ne olmaz diyr,bizim yok,anlamiyorlar, ortanca kardes cok iyi kazaniyor,ama hep gelip bize onlarinda cok borcu var diye yakiniyorlar, ne desem artik bilemedim,ki annemler yinede maddi manevi en cok yardımı ortancaya yapar,senelwrce cocuklarina baktilar,bir isleri okur hemen kosarlar, senelerce annemlerin evinde oturdular,ama zor durumdalar
0 oy
tarafından
Valla ablacım bizimde kaynana kayınpeder öyle. Ben tek çocuğum o yüzden ailem konusunda sıkıntım yok ama eşimin ailesi konusunda çok sıkıntım oluyor. Anlayış yoksa ne yapsan yap boşa çünkü onların düşünmesi lazım bizde altlı üstlü oturuyoruz yemek bir. Sadece evde eşim çalışıyor, asgari ücret altında çalışıyor yetmiyor zaten yine de borç yapıyorlar bide eşime laf vuruyorlar hiç borcuna sadık değilsin diye yani sürekli bir yüz çevirme mevzusu var. Eşimin abisi var tam aksine ona borç bulup yolluyorlar. İnsanın zoruna gidiyor ama yapacak pek de bişey yok. Anlayış olmadıktan sonra kırılan da üzülen de sen oluyorsun
(81 puan) tarafından
Iste bizdeki durum, artik acik acik yok desem de zenginmjsiz gibi dusunuyorlar
tarafından
Ailenden, doğacak çocuğundan önemli değil boşver ne düşünürlerse düşünsünler nasılsa 10 kere yap bir kere yapma senden kötüsü olmayacak
(81 puan) tarafından
Aynen oyle, yaptiklarim hic  yok ortada
tarafından
Boşver o yüzden
0 oy
tarafından
Evlendikten sonra almak zorunda değilsin bu birincisi ikinci olarak haklısın cizgini koy ve durumu qnlat bunca yıl ben sana yaptım sıra sende sen elini cebine at
(81 puan) tarafından
Biz seni okuttuk deyip isin icinden çıkıyorlar biliyor musun, oysaki ben calismaya baslar baslamaz surekli eve birseyler aldim, babama ihtiyacin varsa kredi çekeyim,sana araba alalim,bana da ogret dedim,ama yaptiklarim hic gözükmüyor, halbuki annem der gelinlerle markette bile ben odeme yapiyorum der, ben o yokken birsey alsam bile anneme de lazim olur diye alirim,adrese yollarim,artik gormediklerini anlatinca ne yaptim biliyor musun  faturayida annemlere yilladim,ne kadar odedigimi gorsunler diye, eskiden faturayi kendi adresime yollatirdim,yok artik oyle gorsunler diyorum:)
tarafından
Bence artık hiç bişey alıp yollama
(81 puan) tarafından
Oyle yapmayı planlıyorum, artık bu para mevzusu yordu beni, açık açık şuna ihtiyacım var derse, anneler gününde falan alırım ama haricinde düşünmüyorum,zaten kıymet bilende yok,bi sagol bile demez

İlgili sorular

0 oy
27 cevap 531 göst.
0 oy
4 cevap 169 göst.
0 oy
7 cevap 343 göst.
0 oy
15 cevap 314 göst.
6 gün önce Aile kategorisinde Tevafuk (21 puan) tarafından soruldu

379,091 soru

11,347,728 cevap