+1 oy
182 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Anneler iki buçuk yaşında kızım var. Bide 8 buçuk aylık kızım var, tam 5 gündür her sabaha 8-8:30da kalkıyor kızlarım ikiside neden böyle oldu anlamadım yatak odam sorumluydu biraz düzeltildi oraya geçtik o yüzden mi oldu anlamadım gittiyaa gece zaten 3 sefer uyanıyor küçüğü emziriyorum yatırıyorum, sabah 8 buçukta yine ayakta daha da uyuma yok nerde hata yapıyorum anlamadım normalde uykuları çok güzeldi, 5 gündür bir hal kalmadı bende, basım çatlıyor uykusuzluktan, siz neler yapıyorsunuz... O oda çok güneş aliyodu başka Los kırmızı perde takicam ondanda olabilir diye düşünüyorum ama sanki kurulmuş saat gibi 8 buçuk dedimmi ayaktalar :((( çözümlerini bekliyorum.... 

14 Cevaplar

+1 oy
tarafından
8.30 bir cocugun kalkmasi icin normal bir saat. 

Sorun 8.30 da kalkmasi mi? Yoksa gece cok fazla uyanip erken kalkmasi mi? 

Sorun sadece 8.30 da kalkmasi ise kusura bakma bacim o kadar rahatindan ol yani, cocuk bu, erken kalkmasi en sagliki olani.
tarafından
Bizimki de gunde 2 uyku yapiyor, gece de 10 gibi yatip sabah 8 de kalkiyor. Sabah 8 e kadar da inan 10 kere kalktigim zamanlari biliyorum. Meme icin yapiyorlar cogu zaman, ama normal yani bir cogu boyle. Bebek dedigin erken yatip erken kalkmali bacim, gece uyanmalari maalesef uyku surelerini arttirmiyor
tarafından
Alıştırdılar beni 10na kadar uyutmalara 8de uyanınca basım deli gibi ağrıyor. Sanırım 8de uyanmaya alışmam gerekecek
tarafından
Aliscan baci mecbur. Dua et sabah ezaninda kalkmiyolar :))
(1,309 puan) tarafından
Kızz gece 3 kere uyanmak nedir
Benim kız 17 aylık 3-5 defa uyandamı oh ne gğzel uyumuşum bu gece diyorum en az 10 defa emmek için uyanıyo. 8.30 da uyanan bebeleri en geç 12.30 da öğle uykusuna yatır ve 15.30 dan sonra uyumalarına izin verme o saatten sonra uyumaları gece uykularını etkiliyor akşamda 7 buçukta uykuya hazırla en geç 8.30 da uyut sonra sende rahatça dinlenir sabahtan kalkmakta zorlanmazsın
tarafından
Aynen kedi annesi ben de hic kalkmasam 10 kere emzirmeye kalkiyorum :) 3-5 hicbisey degil keske 3 kere kalksam :)
-Reklam-
0 oy
tarafından
8   8:30 bence çocukların uyanması için normal bir saat. Benimki 6 6:30 gibi uyanıyor 8 aylık oldu yeni. 10a kadar uyumaz neticede daha erken. Daha geç yatır madem geç uyanmalarını istiyorsun.
tarafından
Normalde 9 buçuk 10 buçuk o civarlarda kalkarlar, ama benimkide can çok uykusuz kalıyorum gün boyu basım ağrıyor:(( sabah 9dan gece 12ye kadar çok yoruluyorum birazda olsa kendime vakit ayırmak istiyorum En azından uykumu iyi almak istiyorum:(( bide 8 buçuk aylık olan gündüz uykusu bir sefer gündüz 2 gibi bı uyur 4-5 e kadar ondan sonra 10 bucuga kadar uyumuyor hiç buna rağmen erken kalkiyor
tarafından
valla hepimiz aynıyız. bak kendimi anlatayım hiç kimse yok yurtdışındayım hamilelik lohusalık hepsinde tektim. 8 8 buçuk gibi uyur. sabah 6 6:30 da kalkar bu arada 2 3 sefer uyanır gece 11 12 ye kadar. gündüz 2 sefer 45 dk uyur.  yorgunluğun alasını bilirim. ama mecburuz. 8 de uyansa ben öpüp başıma koyarım :)
0 oy
(4,040 puan) tarafından
Çözüm gece geç saatlere kadar kalmamak sen de onlarla uyuyacaksin
tarafından
Öyle yapıyorum uyuyolar ortalığı topluyorum bende yatıyorum hemen 5 gündür böyle ama normalde hiç böyle değildi anlamadım
0 oy
(2,593 puan) tarafından
benim oğlum 21 aydır 1 kere 8.30 da kalkmıştı en geç 7.30 bak oda en geç diyorum genelde hep 6.30 7 ye doğru uyanır bence uyandıkları saat gayet normal bir saat akşam geç mi uyuyorlar çok mu uyanıyorlar senin için sorun olan hangisi
tarafından
Büyük kızım çok sorun değilde küçüğü gündüz sadece bir sefer uyuyor gecede 3 sefer uyanıyor buna rağmen sabahın 8inde ayakta olması.. normalde 10na doğru uyaniyodu
(2,593 puan) tarafından
küçüğün 2 kere uyuması lazım gündüz ama açıkcası benim durumumdan çok daha iyi geldi 21 aylık oğlum saat başı uyanıyor sabah da daha erken kalkıyor ve ben çalışıyorum 21 aydır 1 gece bile deliksiz uyku uyumadım zaten bebekler için ideal uyanma saatı 6  ile 8 arasıdır günü tam yaşayabilmeleri için
0 oy
tarafından
Benim oğlan 9 aylık canım saat 9 da yatiyo gece 4 5 kez emmek için uyaniyo sabahta saat 6.30 da uyaniyo yani bebekler elbet büyüyünce duzelirler bence sen sürekli aynı düzende yaptıkları için biraz kendinde uyumak istiyorsun yorulmuştum anlaşılan  ama yapacak bişey yok buyuyene kadar sabredicez 
0 oy
(15,224 puan) tarafından
Burda o kadar uykusuz anne var ki bence bu postunu kaldır. Nazar olur valla. Bacım gece 3 sefer uyaniyo diye şikayet etme bence. Normal geldi bana. 
tarafından
Öylemi diyosun :(( bide hiç kalkmazdi sabaha kadar deliksiz uyurdu yeni yeni 3 sefer uyanmaya başladı, nazar mı değdi eşim yoksa bide çünkü sorduklarında uykulari çok güzel diyordum :(((
(15,224 puan) tarafından
Kimseye deme uykusu iyi diye. İnsanın kendine bile nazarı değer. Ama normal bunlar. Atak haftasi falandır. Geçer inşallah. Geçmezse de canını sıkma valla. Çocukların seni 8 ay rahat ettirmiş o açıdan bak:)
tarafından
Ayın 22sinde 9. Aya gireceğiz. Uyku gerilemesi diye bir şey varya o bumu oluyor yoksa
tarafından
Valla nazar deger :D ben bır gece 11 ıle 8 arasında 50 kere kalktıgımı bılıyorum uyumadım gıbı bısey ve bu boyle 50 olmasa da 20 oldu 10 oldu tam 1 ay surdu donem donem degısıyor cocuklar
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Geç bile kalkıomus canım çocukların küçük öğleye kadar uyucak hali yk
0 oy
tarafından
Erken deyil bence yani bizim için öyle 7 7 buçuk gibi uyanıyor oğlum 7 buçuk aylık 
0 oy
(2,692 puan) tarafından
Bence kalkış saati normal, yatış saati problemli. 12ye kadar neden kalsın 8 aylık bebek?  9 da uyut. 
tarafından
10 buçukta uyuyor 12-1 de tekrar kalkıyor sonra 3te kalkıyor daha sonra 5 civarı sonra 9de tamamen kalkıyor
0 oy
tarafından
Gece çok kalkarlar mi 

Yani benim oğlum sürekli 8 de kalkar o saat normal aslında
0 oy
tarafından
Valla canım benim oğlan 18 aylık doğduğundan beri geceleri sağolsun beni en fazla 2-3 saat uyutur bi insan günlük 2-3 saatlik uykuyla nasıl yaşar derdim valla alıştım artık gündüz de çok uyumaz bazen yorgunluktan uykusuzluktan duvarlara felan tosladigim oluyor ama napalim annelik böyle bir şey
tarafından
Benimde alışmam gerekecek sanırım artık yaoack bir şey yok çayda içmeden başımın ağrısı da geçmiyor bir türlü :D
0 oy
(223 puan) tarafından
Benimki gece bir de yatar sabah altı da ayaktadir ben ne yapim şimdi bacim
0 oy
tarafından
Gayet normal saatte kalkıyorlar bence 
0 oy
(7,195 puan) tarafından
Kızım bebekken hep 6:30 -7 de kalkardı iki yaşına girince kısa bir ara 10:30 - 10 gibi kalkmaya başlamıştı şimdi  7-8-8:30 asla 9 u bulmuyor kalkması . Yatak odamda füme fon var onları çekerim oldu bitti karanlık olur ama bana mısın demez 
tarafından
Yalnız değilmişim:((

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 113 göst.
10 Şubat 2024 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 25 göst.
0 oy
18 cevap 159 göst.
0 oy
2 cevap 72 göst.