0 oy
434 göst.
Aile kategorisinde (52 puan) tarafından
Kizlar ilk evlendigimizde kayinpederimler evimin yedek anahtarıni aldilar siz evde yokken birşey olursa anahtarlarının kaybolursa bizde yedek dursun dediler. Geçenlerde yedek anahtarımi buldum onlarda ve aldım kendi evime getirdim. Şimdide kocam anahtarı geri vereceksin annemlerde durucak yedek deyip baskı yapıyor. İstemiyorum anahtarının kimsede olmasını ben yokken eve gelmemislerdir ama yinede bu hiç bir zaman ben evde yokken girmicekelri anlamına gelmez. Ve ben dağınık bir insanım acil bir yere gidicek oluyorum eşyalarımı ortada bırakıp cikiyorum. Sizce anahtarı vermemekte haklı miyim. Yoksa onlar mı hakli

16 Cevaplar

0 oy
(264 puan) tarafından
Ne alaka o nasıl bir baskı ya istersin istemezsin eşinin evi mi birtek? Bu ortak bir karar olmalı.
(52 puan) tarafından
Direk bosar beni annemlere verirsem anahtar net. Bizimkiler le asla kıyaslama yapamam asla o erkek ve onun ailesi herşeyden önce gelirmis bazen benden bile
(52 puan) tarafından
Ve ben bu adamla severek evlendim gözüm baya kör olmuş demekki diyorum
(264 puan) tarafından
Ne alaka ya en nefret ettiğim düşünce ben erkeğim yaparım o ne demek ya onun ailesi anne babasıysa niye evlenmiş o zaman bekar kalsaymis Allah akıl fikir versin eşine canim
(264 puan) tarafından
Hep severek alıyoruz ama sonra farklı çıkıyor maalesef
(52 puan) tarafından
Amin inşallah canim
-Reklam-
0 oy
(1,989 puan) tarafından
Benim yedek kayınvalidem de ve kendi annemde duruyor canım 
(52 puan) tarafından
Sen çok düzenli bir insansın demekki arkadaşım ben biraz daginigim huyunu sevmiyorum ama Malesef. Birde kayinpederim oda müsait mıdır acaba diyen bir insan değil Cat diye girer ve odalarımin anahtarı olsa ben de yedek veririm ama hiç bir odam kilit olmuyor en azından mahremim olan yadak odam kitlense içim rahat olucak.
(1,989 puan) tarafından
Elimden geldiğince toplu durur ama oglum dagitir tabiki bı yere gideceğimde evde döküntü vs bişey olmaz ama şöyle bişey var kimse evime girmez annemgile kalmaya gitmiştim mesela ben aradım kaynami bizim petekleri aç eve gir diye öyle girdi

Evim Kaynamla aynı apartmanda

Bide şu nedenle verdim ben eşim asker yanımda degil oğlumla tek yaşıyoruz evde bize bişey olsa gece gündüz diye dursun anahtar diye verdim
(52 puan) tarafından
Anladım senin sebebin var ama ben zaten 7-24 evdeyim annemlere bile ayda bir gidiyorum evden cikmiyorum
(1,989 puan) tarafından
O zaman mantıksız canım vermek eşin çok ısrarcı olursada aran bozulmasin verirsen kapın hep kilitli olsun acamazlar nasılsa canım
(52 puan) tarafından
Teşekkür ederim
0 oy
tarafından
hiç sevmem böyle muhabbetleri. eşimin ailesi türkiyeye giderken bile anahtar bırakmak isterker sadece posta kutusununkini alırız bi evrak vs gelirse alırız o kadar. ev anahtarını ne birinin alırım ne de kendiminkini veririm.
(52 puan) tarafından
En güzeli herkesin evi kendi mahremiyetidir . Eşimde kaynanamlarin ev anahtarı var onun sebebide bazen bizi sabah erkenden oraya bırakıyor uyanmasinlar diye verdiler. Ama ben anahtarımi vermek zorunda değilim. sanki gezmeye götürüyor durmadan disardaymisiz gibi 7-24 evdeyim aydan aya 1 kez annemlere gidiyorum bir de her hafta sonu kaynanamlar gidiyorum öyle gezme seyahatiniz yok yakındaki alışveriş merkezine gidiyoruz arada aylık alışveriş yapıp geliyoruz bu kadar.
0 oy
(2,573 puan) tarafından

Annemin 2 gelini var.İkisinin yedek anahtarı da annemde durur hep.Çünkü bizim gelinler çok unutkan.Çilingire para vermemek için annemlere bırakıyolar:D

(52 puan) tarafından
Bende unutkanim aynısı kayinpederim dedi evin anahtarini unutursan kavga edersiniz bizde dursun gelip alırsınız dedi ama bahsettiğim gibi üstteki arkdasa evden çıkmıyorum durmadan evdeyim
(2,573 puan) tarafından
O zaman vermene gerek yok
0 oy
(1,389 puan) tarafından
Ben anhtrı kendim anneme gderken brakmştım geri geldğimde çekmecede ki ipe kdr herşeyin yerini bliyodu kaynanam girmiş bariz belli eşime söyledm bdha da brakmadm
(52 puan) tarafından
Benim evime girip görmediklerini bilmiyorum ben den habersiz inşallah öyle birşey olmamıştır
(1,389 puan) tarafından
Giren girdim demez ztn benm kaynanamda ip lazm olmştu ikimizde yeni taşınmştık sordu evi yeni yerleştiriyorm bakiyim veririm dedim ytak odasnda çekmecede dedi ağzından kaçırdı şok oldum direk eşime syledm hatta oda bana söylendi ne diye güvenip veriyosun verme diye
(52 puan) tarafından
ne tuhaf ben vermek istemiyorum eşim veriyor sendende tam tersi olmuş Allah cümlemizin yardımcısı olsun bu üçüncü sahislardan yana canım
(1,389 puan) tarafından
Evde yokum nolur nlmaz insanlık hali braktım ne bileyim byle olacağını saolsun eşimde taviz vermedi amin cnm hepsi birbirnden tuhaf
(52 puan) tarafından
Aynen öyle hayırlısı olsun
0 oy
tarafından
Benim evimin anahtarı da kaynanamda durur ben vermiştim hatta onlar istemeden çünkü bı kaç kez kapıda kalmıştık unutmuştum hep eşimle bu yüzden tartisiyoduk bende en azından yedek onlarda dursun diye verdim benim kaynanam ve kayinpederim zaten hayatta girmez ben yoksam evime 
(52 puan) tarafından
Ben kesin diyemiyorum
0 oy
(6,429 puan) tarafından
Evet evimin anahtarı kaynanamlarda var ve bende bazen evi dağınık birakabiliyorum. Evlendiğim ilk zamanlar anahtarla giriyorlardı ama kibarca laf sokarak ev sahipleri evdeyken kapının çalınması gerektiğini ve ev sahipleri evde yokken eve girilmesi gerekiyorsa mutlaka aranıp haber verilmesi gerektiğini belirttim. Biraz tavır aldılar ama sonra normale döndüler. Çekinme uyar sende. 
(52 puan) tarafından
Evde ben varken hiç anahtarla gelmediler çünkü ben eşim evdeyken bile kapımı kilitli tutarım. Acamicaklari şekilde. Hiç yaşamadım bunu şükür ama ben evde yokken girdiler mi bilmiyorum hayırlısı gerçekten
(6,429 puan) tarafından
Ben mesela onu bir kaç kez denedim üstü 2 kez altı 1 kez kitledim kapının arkasına terlik koydum  eve geri döndüğümde bakıyordum terlik kaymış mı falan yani öyle denemeler yaptım sende yapabilirsin.
(52 puan) tarafından
Mantıklı anahtarı verirse eşim bunu denicem canım sağol
0 oy
(1,344 puan) tarafından
Aynısını yasadım vallah cok zor cok haklısın ama bi anahtar yuzunden kotu olma bence kocanla canım
(52 puan) tarafından
Tavrını koydum eşime anahtarı hazırla annemlere geri vericemedi bende bendeki anahtarı da vericem hepsini ver annenlere dedim istemiyorum anahtarını dedim bakalım ne olcak
(1,344 puan) tarafından
Ahh be canım sen haklısın ama işi inada bindirmiş kocan bosver niye aranı bozuyorsun kocanla. Hem sana derli toplu olmayı da tesvik eder bu durum haklısın insan her zaman derli toplu olamıyor bazen de olmak istemiyor. Ben de 5 yıl aynı apartmanda yasadım bizim de durum aynıydı ama ben bunu sorun etmedim cunku eşim her zaman orta yolu buldu inatla iş yaptırmaya kalkmadı.
(52 puan) tarafından
Ne güzel senin adına sevindim bizimki inat o inat ben inat hayırlısı olsun
(1,344 puan) tarafından
Hayırlara cıkın insallah canım uzme yin insallah birbirinizi ufak tefek şeylerle soyle ona :)
0 oy
(4,430 puan) tarafından
Bizde de var birbirimizin anahtarı kaynanamın bende benim onda dağınık olsa nolcak ki misafir mi getirecek sen yokken
(52 puan) tarafından
Bazen çamaşırlar kurulmuyor.ic çamaşırları vs odaya serip cikiyorum sergilemek istemem
(4,430 puan) tarafından
Oda bişi olmadan gelmez heralde durup dururken neden .girsin ki senin evine sen yokken
0 oy
(143 puan) tarafından
İlk taşındoğmızda eşim her şeye yetişemiyordu kaynbabm anahtar çıkardı 3 tane bi tanesi onların arabasında evlerine de indirmezler onlar da almazlar yani bide girseler bile sıkıntı etmem bi defa geldi sadece kaynnam bize eşya getirmişti indirmiş geri dönmüşlerdi
(52 puan) tarafından
Anladim
0 oy
tarafından
eger evine birsey olmadiginda girmeyeceklerse bunda bir sikinti yok.. qcil durumlar icin durabilir ama istemeedigin halde bu israr da sacma olmus.. hic olmadi cilingir var yani
(52 puan) tarafından
Bence de zaten evdeyim durmadan
0 oy
(119,461 puan) tarafından
bazi erkekler cik gicik yaa
0 oy
tarafından
Çok sapıkça ve gereksiz geliyor bu bana. Ben verelim desem eşim müsade etmez. 

İnsanın mahremi olur ya. Benim hamileliğim sıkıntılıydı o zaman bile verme düşüncesi aklımızın ucundan geçmedi. Asla kabul etmem. 
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Büyütüyosun bence yedi kat yabancı değil ya evine girseler nolur hem niye girsinler
0 oy
(62 puan) tarafından
Eşinizin tavrı çok yanlış ama eğer sınırlarını bilen insanlarsa sıkıntı olmaz sanırım kayınvalidemlerin anahtarı bizde var onlar bazen köye gidiyor evde bisi yapılacaksa eşimle gidip onu hallediyoruz bizim onlarda yok ama yaptırıp vericez çünkü maalesef benim riskli bı gebeliğim var eşimin iş yeri eve baya uzak ani bı durum olduğunda gelip evden eşyalarımı alabilmeleri için bı kere hastaneye yatirdilar çok zor durumda kalmıştık eşimi beklemislerdi. Siz eşinizin ailesine de sınır koyarsanız sıkıntı olmaz umarım ve inşallah anlayışlı insanlardir
0 oy
(1,043 puan) tarafından
Valla ben direk kendim verdim nolur nolmaz bide bebeğm var bugün küçük bı kaza geçirdikten sonra verdiğim için hiç pişman olmadım bana bişey olsa eşim işten gelene kadar onlar çabucak gelir kendim için değil tüm endişem bebeğim için 

2.bi olay ise geçen gün bana kahvaltiya geldiler benim anahtarı bulamadım kapıda kilitliydi onlarda ki anahtarla girdiler :)

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 460 göst.
25 Haziran 2023 Diğer kategorisinde 29.07.2018 (2,408 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 197 göst.
3 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Fatmayaren (877 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 572 göst.
4 Haziran 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 306 göst.