0 oy
300 göst.
Aile kategorisinde (305 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

image

Kızlar bebeğim 5aylik bacakları ayrık yatıyor dik durdugumda da ayrık duruyor hafif bükük şekilde ilk doğduğunda onemsemedim düzelir diye ama halen yatarken bacaklar iki yana ayrikyatiyor yoga yapar gbi sizce kötü bişey mi internette parentez bacak yazıyor korkuyorum yaşayan varsa bilgilendirirmi

13 Cevaplar

0 oy
(2,493 puan) tarafından
Çevremde iki tane bu tarz hastalığı olan kuzenim var. Hatta biri defalarca ameliyat oldu ve yaşamı boyunca ilaç kullanacak. Ayakta daha belli oluyor. Yürürken koşarken özellikle. Yoksa genelde bebekler zaten öyle yatıyor
(305 puan) tarafından
Yaa korkuyorum inşallah kötü biseh yoktur
(2,493 puan) tarafından
Ama kuzenleriminki bildiğiniz parantezdi. Attığınız fotoğrafa baktım. Genelde çocuklar böyle uyur zaten bir süre böyle olur. Onlarınki çok farklı
-Reklam-
0 oy
(3,950 puan) tarafından
Yatarken sarıp öyle yatirmayi dene bakalim canım.  Ama bebekler genelde bacaklarini ayırırlar hemen kötü düşünme 
(305 puan) tarafından
5aylik olduk ilk önemsemedim ama şuan korkuyorum
(3,950 puan) tarafından
Yok  canım  ya normalde bebekler nu sekilde yatar bezde var altinda sonuçta . Kötü bisey olacagini sanmam yani
0 oy
(2,565 puan) tarafından
Canım bezi olduğu içindir muhtemelen beynim de oğlum hep öyle yatardı 2 yaşında hala bazen öyle yatar hemen kötüye yorma ayaktaykende daha dizlerinde can yok yavaş yavaş kuvvetlenecek İllede içim rahat etsin dersen doktora bi göster 
(305 puan) tarafından
AA ne bileyim hiç düzgün yatmıyor bacaklarını açmıyor
(2,565 puan) tarafından
Benimkide öyle rahat ediyor hep iyice hareketlensin  o zamanda çeşit çeşit yatar :) şimdi sabit yattıgı için öyle
0 oy
tarafından
Kundak yap cnm en azından hava isinana kadar yarım kundak yap düzelir korkma
0 oy
tarafından

Kuzum oğlum 1 5 yaşında ve uzandığı zaman oda böyle yapar ayaklarını sanırım bezden.

Maşallah at gibi de koşar yani bir sorun yok. Ben bir sorun olduğunu sanmıyorum

Bak fotoğraf da ekledim. Şuan sallıyorum ayağımda böyle :D
(305 puan) tarafından
İnternette yazılanlardan korktum bebekkende böyle yatarmiydi
tarafından
Hepp böyleydi canım. Böyle rahat ediyor sanırım bende hiç rahatsız etmiyor ama şükür yürümesi koşması herşeyi normal. Dediğim gibi nette çok fazla bakma sen en kötü doktoruna bir göster
(305 puan) tarafından
Teşekkür ederim canimm
tarafından
Rica ederim canım
0 oy
(3,677 puan) tarafından
Bilmiyorum ama bana normal geldi belli bir aya kadar öyle olur ki zaten ama yinede danış sen bir doktoruna
(305 puan) tarafından
5aylik düzelmesi gerekmezmi
(3,677 puan) tarafından
Valla bende tam olarak bilmiyorum canım
0 oy
(201 puan) tarafından
Yok canım normal benim oğlumda hep böyle uyurdu korkardım ama çok şükür zamanla büyüdükçe normal yatiyolar şuan oğlum iki yaşında gayet normal bacakları
(305 puan) tarafından
Teşekkürler rahatlatriniz içimi
0 oy
(97 puan) tarafından
Vallahi benimki 6 bitiriyor hala öyle altını açınca tekrar kapamayın diye bir kasıyor kendini bildiğin cibik gibi oluyor bacakları dümdüz: - )))) korma olmadı için rahat etmesi için bir dr götür ..
(305 puan) tarafından
Sağol yprum yazidigin için ♥️
0 oy
(10,522 puan) tarafından
Cnm benim oğlan da hep böyle yatardı 
(305 puan) tarafından
Uyanıkken de böyle
(10,522 puan) tarafından
Kız benimki de öyle idi şuanda bir buçuk yasinda gayette iyi yanı
0 oy
tarafından
Benim kızım da aynen böyleydi bişey yok
(305 puan) tarafından
Yaa iyi bari rahatladim
0 oy
(5,953 puan) tarafından
7 aylik oglum suan mama vericem oyle yatiyor  acik ama tutunca ayakda ayrik degil uyurken birakiyir kendini oyke uyuyor korkma canım
0 oy
(341 puan) tarafından
Normal  benim kizimda oyle uyuyor 2 yasinda yürüyor cokda sağlıklı.  
(305 puan) tarafından
Teşekkür ederim
0 oy
(6 puan) tarafından
Benim oğlum parantez bacakti. Doktora götürdük. Röntgen ve tahlillerde bişey çıkmadı. D vitamini kullanıyorduk ama değiştirdi doktor. 18aylik civarı düzeldi. Ama siz yine de dotora bı danışın. Varsa bir rahatsizlik tedavi altına alınsın.
(305 puan) tarafından
Bı belirtisi varmıdır nasıl anladin
(6 puan) tarafından
Yürürken bacaklar dışa açılıyordu diz kapağından altı. Hiçbir şey çıkmadı şukur. İçinizin rahat etmesi için doktora gösterin mutlaka.

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 131 göst.
27 Aralık 2022 Aile kategorisinde kubraugur (2,529 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 136 göst.
4 Nisan 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Summye (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 35 göst.
10 Ağustos 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Hellomam (4,961 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 224 göst.
6 Nisan 2021 Aile kategorisinde Sultaney (166 puan) tarafından soruldu

380,102 soru

11,378,954 cevap

34,864 kullanıcı

...