0 oy
376 göst.
Diğer kategorisinde (202 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Yani bana tuhaf geliyor. Her dk diken üstündeyim ya bebeğe bişey olursa ya hastalıklı doğarsa kendime dikkat etmeliyim. Yani ödüm kopuyor. Aklıma trizomi 18 ve 21 geliyor. Nöral tüp defekti geliyor. Tamam 3lü testte az risk çıktı ama her zaman için risk var. Sağlıklı bir bebek doğurmak istiyorum. Yani kız erkek ne önemi var yaa. Her şekilde benim çocuğum sonuçta cinsiyeti ne farkeder. Bazı anne adayları takıntılı gibi. Yani tamam güzel olur öğrenseler ama çok da gerek yok. Sağlıksız olduktan sonra kız erkek ne farkedecek. Bence bu kadar cinsiyete takılmayın. Allah çok kızar benim verdiğimi mi beğenmiyor kendi seçiyor diye. Ismarlama olmuyor yani. Çok dua edin de sağlıklı olsun. Hayırlı evlat olsun.

* hayır azıcık araştırma yapıp bilgilenip ondan sonra soru sorarsınız. 10 haftalıkken  fotosunu koyuyor çocuğun "cinsiyeti ne?"  zürafa. Zürafa olacak çocuğun.  Para  veriyoruz arkadaşım bu İnternete*****l saptal sorularınız ana sayfama düşüyo. Okumazsam okuma diyenler. Oldu. Okumadan anlayabiliyoruz mantıklı mı değil mi. Sinirimi bozdular ya. Kara cahillerden ne beklersin. Azıcık aklı olan hak verir şu yazdıklarıma. Geri kalanı için de ne çenemi ne ellerimi yoramam ayrı ayrı açıklama yapacağım diye. Okuyan okusun geçsin. 

16 Cevaplar

+3 oy
tarafından
Neden sürekli insanları kendi istediğiniz kalıplara sokma takıntınız var? Sen merak etmezsin o eder. 
tarafından
Aynen oyle
(9,626 puan) tarafından
Sorun merak değil aslında yani doktorun anlamadığını burda kim anlasın veya 8 haftalikken 6 haftalikken cinsiyet sorulur mu
tarafından
Ya okadar haklı bir yorum ki ben anlayamıyorum sadece bu değil genel olarak o onu yapmış bu bunu yapmış sizene ya kendinize yazık gerçekten kendi hayatlariniza bakın bırakın sağı solu isteyen istediğini paylaşır okuma geç
tarafından
evet bilemeyiz ama post sahibi sağlık konusundan başlayıp verilene şükretmeme beğenmemeye kadar getirmiş. Altı üstü bir merak yani. Herşeyi de bu kadar abartıp özel post açmaya gerek yok bence.
-Reklam-
+2 oy
(3,505 puan) tarafından
Öncelikle inşallah sende yavrunu sağlıcakla alırsın kucağına. Cinsiyet için de annelerin merak etmesi normal değil mi? Ben burda hiç denk gelmedim illa kız olsun ya da illa erkek olsun diyeni. Emin ol her anne yavrusunun ilk önce sağlıklı olmasını düşünür ve ister ve sonrada cinsiyetini merak eder heyecan yapar bu çok doğal ve normal bı şey erkek de olsa kız da olsa Rabbimin verdigidir der buna biraz takılan sen olmuşsun gibime geldi inşallah sağlıklı bı şekilde alırsın bebeğini kucağına.
(202 puan) tarafından
Daha 12 haftalıkken cinsiyetini doktordan öğrenemeyip buraya fotoğraf koyup soranlara bu post. Gerçekten abartıyorlar.
+1 oy
(887 puan) tarafından
Herkes aynı değil sonuçta insanların yapısı farklı sen etmezsn o eder kimse evladının sağlıksız olmasını doğmasını istemez sadece burdaki ortamda paylaşmak hissiyat öğrenmek isteyenler var aman illa erkek illa kız diyen yok eğer çok takıyosanız cinsiyet postlarını okumadan geçin kimseye zorla birşey okutmuyorlar burda
(202 puan) tarafından
Para veriyoruz İnternete karşımıza çıkıyorlar maalesef
(887 puan) tarafından
Herkes para veriyor kimse kimsenin özgür iradesini kısıtlayamaz okumak istemeyen okumaz yani bu kadar basit bir denklem bence ;)
+1 oy
tarafından
Akshsk ne bu atar gider ya, hak vermedik diye akılsız mıyız.belirtseydin o zaman 10 haftalıkken cinsiyet soruyorlar diye.herkes para veriyor internete takıla takıla cinsiyete mı takıldın, başlığı görünce girme Allah Allah
(1,243 puan) tarafından
Bide utanmadan ***** saptal yazmis ne ayıp
tarafından
Genel olarak böyle bu arkadaş,Allah çevresindekilere sabır versin
+1 oy
(1,988 puan) tarafından
Sağlıksız olduktan sonra ne fark eder diyosun . Ne o sağlıksız olursa kabul etmicen mi bebeğini . Millete kulp bulcana kendine bak önce
0 oy
(46 puan) tarafından
Ne alakasi var cinsiyet merak edip soruyorlar
(202 puan) tarafından
10 haftalıkken mi. Yani belli bişey 16-17 haftadan önce yüzde yüz belli olması zor. Ama kemik yapısından tahmin edin diye soran gördüm. Bana saçma geliyor.
0 oy
(1,243 puan) tarafından
Aminnnnn ne güzel dedin bende bazen kızıyorum 10haftalik cinsiyet soruyor mesela
(202 puan) tarafından
Demi ya, görmemişin bir çocuğu olmuş tutmuş şeyini koparmış derler. E biz de anne oluyoruz. Benim de ilk çocuğum. Ama her gittiğimde sağlığını soruyorum doktora. Ya Allah korusun o nöral tüp defekti i falan araştırın ne kadar kötü doğum kusurları var. Allah korusun diyorum ya. Ama bazıları hamile olduğunu öğreniyor, hemen cinsiyet ne. Saçmalık.
0 oy
tarafından
Abartmıyorlar ki her anne gibi merak ediyorlar,herkes sağlıklı olsun ister çocuğu
(202 puan) tarafından
İyi de 10 haftalıkken doktorun bilemediği şeyi gelip buraya soruyorlar. Siz de yaptınız mı bilmiyorum ama bence saçma ya. Azıcık araştırma yapsalar 16-17. Haftadan önce kesin %100 cevap vermenin doktorlar için de zor olduğunu anlarlar. Kadın 10 haftalık burda cinsiyet soruyor. Ciddi ciddi açıp okuyorum ben de yani. Açma, okuma, geç diyebilirsin ama ana sayfamı işgal ediyor. Bu İnternete para veriyorum ben.
tarafından
Hayır ben sormadım,bana da saçma geliyor. 10 haftalık bebeğin daha cinsiyeti bile oluşmamış ama işte millet keseden falan fikir yürütüyor. Valla cinsiyet postuna kadar ne saçma postlar açıldı burada
0 oy
(1,995 puan) tarafından

ay kız daha geçen bi arkadaşlara oturmaya gittim bi kız geldi ben orda tanıştım hamileymiş 

aa hayırlı olsun kız gibi hissetim dedim aboo bi surat yaptı ben erkek istiyorum dedi :D dedim kız erkek sağlıklı olsun 

öyle öyle dedi ama yüz ifadesini görmeniz lazımdı yaaa 

(202 puan) tarafından
Erkek olsa da çok üzülmez bence ya. Onun kafasında şimdi elbiseler makyaj malzemeleri anne kız geceleri falan var. Ama erkek çocukla da yapılacak çok şey var.
0 oy
tarafından
Meraktan soruyorlar ancak sorulacak en son yer burasi. Doktorun goremedigini biz mi gorucez?
(202 puan) tarafından
Merak edersin. Ama 10 haftalıkken de değil.
0 oy
tarafından
Sen.merak etmiyorsan etme edenler var demekki herkes senin gibi olmak zorunda degil. Ama saygiyi hak ediyorlar. Bir oglu varken 1 kizi opsum.istiyot vrya tam.tersi hayatlarını yasayiz tarzlarını bilemezsin
0 oy
tarafından

Dilekcim ilk önce hayata olan ofkenı ınsanlardan cıkarmamanı tavsıye ederım, ınsanlar ınandıgı ıcın degıl heyecan olsun muhabbet donsun dıye soruyor ki sana da ne soracaklrına dair acıklama yapmak zorunda degıller degıl mı :) sen zurafaya benzer dogurucak olabılırsın sana sekılsız gelen sey ona cok duzgun gelebılır, ayrıca ınsanların hayatlarını, egıtımlerını, cevrelerını bılmeden tek bır post ıle cahıl dıyemezsın 

0 oy
(2,062 puan) tarafından
Neden bu kadar öfke dolusun dilek kara 
0 oy
(9,623 puan) tarafından
Sana hak vermiyorum hiç 

Azıcık aklım yok mu şimdi 

Sen kimsin bacım milletin akıl fikrini sorguluyosun
0 oy
tarafından
Çok bilmek de zararlı. Biçok hamile senin saydığım sorunlar var mı diye düşünmez bile. Cinsiyetini düşünmek daha az stresli olur
0 oy
tarafından
Simdi herkezin seni onaylamasini bekliyorsun ama merak bu ediliyor sonucta adi ustunde beni. Cocugum tabiki cinsiyetini merak edicem ona gore hazirlik yapicam tabiki evladim kaygilarim takintilarim korkularim olucak canindan can geliyor asil sen nasi bu kadar basite aliyosun 

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 306 göst.
12 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Kaavi (2,090 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 223 göst.
18 Ekim 2023 Diğer kategorisinde ozgecangursoybursa (10,972 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 384 göst.
16 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde 242819 (984 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 347 göst.
15 Ocak 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

380,248 soru

11,384,488 cevap

34,884 kullanıcı

...