0 oy
939 göst.
Alışveriş-Hediye kategorisinde (17 puan) tarafından
Kızlar benim dugunumde altin 400 liraydi simdi 1500 gram taksam ayıp olur mu ceyrek takana ceyrek sart midir

36 Cevaplar

0 oy
tarafından
ne geldiyse o götürülür. azı ayıp olur. o zamanın 400 lirasını bugüne kıyaslayamazsın. bu mantıkla eskiden evler 50 binmiş :) evin varsa o fiyata satar mısın? Asla. Yaşadığın zamanın şartlarını göz önüne almalısın. 
-Reklam-
0 oy
(14,428 puan) tarafından
İşte bu yüzden altın takılıyo,kim ne getirdiyse aynen götürürsün 
0 oy
(328 puan) tarafından
Bizde adettir kim ne takarsa onu takarız Bizde 
0 oy
(1,329 puan) tarafından
Eşimin tarafi da ayni o şekılde ne takarsalar aynisi takılmak zorunda 
0 oy
(1,048 puan) tarafından
Ne taktiya o u takixaksin canim ayip tabiki o zamanda 400 lira iyi paraydi 
0 oy
tarafından
Ay cnm hic sirma benim dugunde de bir akraba altin bilezik takmisti yaza kizi evlenecek bilezikler uctu gitti. 
0 oy
(1,244 puan) tarafından
Çeyreğin 400 lira olduğu dönemde en pahali sıvı yağda  40 liraydı.  Yumurta 30 lusu 15 liraydı.  Yani mantığınız mantıksız olmuş.  Çeyrek gelene çeyrek gider. Hatta  bize 100 lira getirene 200 lira götürdük.  O zaman 100 lira bayağı bir şey alıyordu su an almiyor  maalesef..
0 oy
tarafından
Bence takılan borç değil hediyedir. Gücüm yoksa bi tarafımı yırtacam çeyrek takana bende takayım diye kimse kusura bakmasın.
0 oy
(580 puan) tarafından
Normalde usulü ne takarlarsa onu takmaktır ama şartlar çok kötü şu son dönemlerde, karşıdakinin açısından bakarsan o da şu kötü dönemde takılanı aynen bekleyip bir rahatlama olarak görüyor ama durumun yoksa başka yapacak bir şey de yok maalesef.
0 oy
(3,102 puan) tarafından
Altin takmanin anlami odur.isterse aradan 1000 yil gecsin ceyrek takildiysa ceyrek takilir  canim.
0 oy
tarafından
Ben sevmiyorum bu işi hiç altın takmasın kimse ben sana veriyorum zamanı gelince bana ver der gibi önemli olan düğün yapana yardımcı olmak 
0 oy
tarafından
durumun yoksa yapacak bişey yokki çeyrek takmadn diye seni mi kesecekler yapacak bişi yok yani 
0 oy
(7,792 puan) tarafından
Çok saçma ya borcsa meden takiyokar bemce durumun neyse onu yapmalisin. Bana arkadas gorumce vs takan olmadi zaten biroyle ayni gun dogurduk kardesimin esiylede 17 gun arayla dogum yaptim :D fitlestik. Ama sacma yani cegrek taksam ille se cegrek beklemem .
0 oy
(7,407 puan) tarafından
Ay 3 sene once ceyrek taktiğim bana gecenlerde gelip enn fazla olsa olsa 200 liradir kaydirmaz tepsi getirdi
0 oy
(1,361 puan) tarafından
Valla durumum yoksa takamam kimse kusura bakmasın. Napacak takmadım diye canımı mı alacak. Ben bunu taktım o da bana bunu taksın diye bi düşünce çok yanlış bence. Durumun varsa takarsın ama yoksa ne yapacaksın!! 
0 oy
(3,166 puan) tarafından
Tabiki de çeyrek takmam gerekir canım

Şimdi uçtu gitti haklısın ama sonuçta o da dönemin de iyi bir para vererek çeyrek takmıştı sana. Ne verildi ise onun verilmesi tarafındayım

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 217 göst.
17 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Tuğçe ALATAŞ (662 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 322 göst.
14 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Kuzucuklarin annesi (2,923 puan) tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 1,005 göst.
21 Aralık 2020 Diğer kategorisinde Zebesh (671 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 279 göst.
29 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Elif.m.05 (1,541 puan) tarafından soruldu

397,148 soru

11,878,267 cevap

35,994 kullanıcı

...