0 oy
277 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,108 puan) tarafından
6 . Aya giriyoruz kızlar bir yaşından önce ınek sütü onermiyorlar ama mama da bir yere kadar ben inek sütüne yarı su karıştırıp veriyorum günde birkaç kez. veren oldu mu içinizde

25 Cevaplar

0 oy
(7,376 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
16 aylık 1 kere verdim 14 aylıkken oda alerjisi çıktı laktoz dan kaynaklı 
-Reklam-
0 oy
tarafından
13 aylıkken ilk verdim ona rağmen birçok sorun yaşadık bence verme 
(1,108 puan) tarafından
Ne gibi sorunlar yaşadınız canım
tarafından
Benim kızımda laktoz intoleransi oldu canim sindiremedi yani 2 gün ne küçük ne buyuk idrar yapamadı yavrum karnı taş gibi oldu şişti baya zorlandık
0 oy
(1,465 puan) tarafından
Ek gıdaya baslicaksiniz zaten biraz daha dayanabilseydiniz daha iyi olurdu bebek için 
0 oy
(1,186 puan) tarafından
6ay ne demek ya onun bağırsağı onu nasıl kaldırsın bence verme ya ek gıdaya başla çorba ver yoğurt ve rmeyve ver süt nedirya 
(1,108 puan) tarafından
Onları zaten veriyorum ama doyuncaya kadar çorba vermiyorum illaki mama istiyor doymuyor daha
(1,186 puan) tarafından
Tamam ama kesinlikle süt verme canım bağırsak sorunu olur ALLAH muhavaza
0 oy
(4,409 puan) tarafından
13.ayinda vermeye basladim oda ginde 1 kez doktorum 2 yasindan once onermiyoruz demisti canim
0 oy
tarafından
Şuan çocuğuna yararlı değil zararlı birşey veriyorsun farkında mısın peki ?
0 oy
(35 puan) tarafından

Googleda bebeğe süt verilir mi yazdım ilk çıkan bilgi.... 

..... Çocuklarda en sık rastlanan gıda alerjisi türü inek sütü alerjisidir. 1 yaşın altındaki bebeklerin yaklaşık %7'sinde inek sütü alerjisi olduğu düşünülür. Birçok çocukta inek sütü alerjisi 5. yaşa yaklaşırken geriler. İnek sütünün yanı sıra; koyun ve keçi sütünün de çocuklarda alerjiye neden olduğu bilinir.
.. 
Benim kızım 15aylık hiç süt vermedim çünkü hem alerjik hem  kansızlık yapma durumu var hem de bebek için besleyici değil... İçine cici vebe katıyorlar şekerli karbonhidrat daha fena
0 oy
tarafından
Sütü zaten onermiyorlar ki yani bide 6 aylık bebeğe süt gercekten zararlı. Ne kadar zarar veriyorsun. Ek gıda ver çorba yoğurt. Yoğurdun içine evde yap bebe bisküvisi ona kat ver 
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Manada binyere kadar derken alamadıgını mı anlayıyorsun yoksa bir an once bizler gibimi beslensın istiyorsun anlamadım
(1,108 puan) tarafından
Alamıyoruz artık canım eskisi gibi 2 3 kutu mama ile doymuyor iyice de zam gelmiş mamalara
(9,247 puan) tarafından
Dogru haklısın bende mama kullnıyorım 120 TL tneı 2 gün gidiyor
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Su karıştırmakla çok iyi yapmışsın 
0 oy
(7,177 puan) tarafından
2.5 yaşında anne sütünden ayrıldığı için teselli niyetine vermiştim alışkanlık oldu yarısına su yarısına süt koyuyorm çünkü süt çocuğa faydalı bir şey değil . İnek sütünu vereceğine hiç verme demişti doktorum . Ayran kefir yoğurt bunlarda vitamin var sütte değil 
(780 puan) tarafından
Her doktor farklı demekki bizim doktorumuzda inek sütünü verebilirsin günde  2 bardak olacak şekilde hatta soğuk içilen sütun daha faydalı olduğunu söylemişti çok şükür oğlumun gelişimi de yaşıtlarına göre cok çok iyi kız kardeşim tıp okuyor onlarin hocaları bile sabah derse gelmeden önce bı bardak soğuk süt içip gelin diyolarmis
(1,108 puan) tarafından
Süt vitamindir birsey değil ya yorumlarda çok fazla tepki aldım sütte kalsiyum gibi kemik geliştirici vitaminler var bebeğime yinede istemeden veriyorumgund ehirkac öğün
0 oy
(780 puan) tarafından
Çok kucukmus kuzum ya kansızlık yapar bağırsakları için uygun değil 13 aylık oğlum yeni basliyorum şuan 
0 oy
tarafından
niye veriyorsun sutu karni doysun diyemi.. yani onum yerine baska bisi ver 6 da olmus ztn
(1,108 puan) tarafından
Mesela ne verebilirim canım çorba yada meyve türü versem de doyuncaya kadar veremiyorum illaki mama istiyor
tarafından
direk corba degilde ayina uygun tadim yaptirdiklarinla corba verebilirsin. anne sutu almiyorsa illaki ister.. yani su ve sut de doyurmaz ki. uygun illaki mama vardir
0 oy
tarafından
Kızım 14 aylık hiç süt vermedim 
(1,108 puan) tarafından
Altarnatif olarak ne veriyosun peki
tarafından
Mama veriyorm yoğurt veriyorm ayran veriyorm
0 oy
(2,132 puan) tarafından
Ne bebek ne çocuk ne yetişkin kimseye faydası yok canım inek sütünün. Evde yoğurt mayalayip versen daha iyi olmaz mı
0 oy
(1,831 puan) tarafından
Ben 28 yaşındayım sindiremiyorum dikkat et sıkıntı yaşayabilirsin 
0 oy
(44,603 puan) tarafından
11 ayda verdim bende sıkıntı yok 
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Bebeğine kötülük yapıyosn ne demek mamada bi yere kdr ? İlla mama vermen lazım ki inek sütü 1 seğil 2 yaşa kdr pek önerilmez zararı çok büyük
0 oy
(419 puan) tarafından
Benm kızım da 8 aylık kaynanam gil.herkes zorluyor ben vermiyorum korkuyorum birşey olur diye
0 oy
(5,954 puan) tarafından
Pirinç inu yapsan suyla daha iyi sütten. 

Kan değerlerine baktirin bebegin  kansızlık cikar süt kansızlık yapiyor sindiremez ilerde sıkıntı yaşarsın
(1,108 puan) tarafından
Hemşire pirinci ununu hiç önermiyor buyklere bile zararlı dedi
(5,954 puan) tarafından
Sütten iyidir Pirinç unuyla büyüdük hepimiz   süt kan değerleri ve kabızlik sindirimi zor  saglikli olsa dr önerir zaten princ unu veren var cevremde ek gidaya gecene kadR imkanlarindan dolayı alamayan var süt birkez daha dusun bence canım

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 232 göst.
0 oy
5 cevap 117 göst.
13 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Ummebrar (1,169 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 87 göst.
31 Aralık 2023 Aile kategorisinde Aydagul (91 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 544 göst.

378,427 soru