0 oy
134 göst.
Diğer kategorisinde (770 puan) tarafından
Kizim 1 ay emdi sonra kesildi bazi sorunlardan dolayi. Ama icimde kaldi tabi cok istiyordum anne sutu almasını.kizim suan 5 aylik . 4 aydir hic emmedi sağmadım. Bugun baktım atletime birkac damla gelmiş . Bende hemen sagma makinasiyla sağdım az bisey geldi ikisindende. Nasil cogaltabilirim eskisi gibi olur mu :? Cok sevindim bu duruma

12 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Bende çok sevindim senin adına ♥️ 

Bol bol şekerli rezne anason iç 

Şekerli çay irmik helvası ye
(770 puan) tarafından
Sagol canim bugun hemen baslicam dediklerine ^_^
-Reklam-
0 oy
tarafından
Yorumlara pek bakmadim da boş kalori değil balık et dere otu tahin boza bol bol bol su bol emzirme bol sağim sütü arttıran en büyük şey emzirme ve sağım :) inşallah olacak gönlünce
tarafından
Yorum yokki zaten♥️
(770 puan) tarafından
Insallah canim insallah
0 oy
(4,589 puan) tarafından
Senin adına çok sevindim. Peynir yoğurt kefir bunları düzenli tüket, kuru meyve ve yeşillik bol bol ye, hoşaf yapabilirsin mesela, hurma ye, hurmalı toplar oluyor ya tahinli falan yapıp yiyebilirsin, çoçuk gazlı değilse bulgur pilavı da güzel süt yapar. Bol bol su iç ve bol bol emzir emzirdikçe sütün gelir inşaallah.

Nane ve maydanoz olabildiğince az tüket bazen bebekler tadını beğenmiyormuş sütten geçerse.
(770 puan) tarafından
Tesekkur ederim canım bugunden itibaren hepsini deneyecegim ^_^
(4,589 puan) tarafından
Hadi bakalım sütün bol olsun :)
(770 puan) tarafından
Ay amin insallah ^_^
0 oy
(602 puan) tarafından
Merhaba canım burda bir ara bir karışım paylaşmışlardı benimde sütüm azalınca denedim gerçekten çok çok işe yarıyor isterseniz ekliyeyim buraya
(770 puan) tarafından
Olur canim bekliyorum ^_^
0 oy
(602 puan) tarafından

Ben şeker yerine bal kullandım tadı da çok iyi meyve suyu niyetine içiyorum inan memeler sütten açıyor

image

0 oy
(14,428 puan) tarafından

Tahin helvası ye bol bol su iç fışkırır inşallah :)

0 oy
(3,101 puan) tarafından
Aa walla cok sevndm.bool bol su ic ve guzel beslen.kisma yemenden abur cubur degil kastim.bulguru falan fazla tuket bakalim soganla sut yapar derler hep .ama cook su ic
0 oy
(602 puan) tarafından
Bence fazla şeker kullanma onun yerine bal pekmez keçi boynuzu pekmezi gibi şeyler kullanın daha iyi olur
0 oy
(2,039 puan) tarafından
Sagmaktan ziyade emzirmeye çalış ne kadar emer o kadar çoğalır ama emmiyorsa eğer saat başı sağmaya çalış emzirme yada sagma esnasında bol bol su iç birde sabah akşam bir bardak suya iki kaşık üzüm pekmezi karıştırıp iç ilk geceden artmaya başladığını hissedeceksin 
0 oy
(810 puan) tarafından
aaayyyy maşaallah maşallah bacım giden süt gerı felebilir dediler ama hıc şahit olmamıştım hele aylar sonra tüğlerim tiken tiken oldu cokkk sevidndim senın adına bol bol emzir uyu bol sıvı tuket sütün yolu uyumaktan dınlenmekten geçiyo süt arttırıcı cok sey var ma herkesın vicudu farklı karşılık verıyor süt yapan seyler incir hurma dut hoşafı tatlılar sekerlı seyler pekmezı sulandırıp iç tahın helva bol bol su rezene çayı aklıma gelen bunlar fındık cevız badem gibi çerezlerde sütün kalitesini arttırıyor sütün azda olsa doyurucu olrsa problem olmaz bemce ben bu saydıklarmı hep denedım bende dut hosafı cok fayda etti arkadasıma da hurma cok etkılı olmştu sende hepsınden dene Allah ım bol bol arttırsın şifa olsun kuzuma mücizeye bak❣️
0 oy
(509 puan) tarafından
Emzirme döneminde bizi etkileyen iki önemli hormon var. Biri oksitosin, biri prolaktin hormonu. Prolaktin süt üreten hormonumuz, oksitosin hormonu ise sütün salınımını gerçekleştiren hormon olarak bilinir. Oksitosin refleksi annenin düşüncelerinden, duygu durumundan doğrudan etkilenir. Bu sebeple sizin emzirme döneminde rahat olmanız, kendinizi iyi hissetmeniz hem sütünüz için hem bebeğiniz için çok değerli.

Bu süreçte iyi hissetmek, stres, kaygı seviyemizi azaltmak pek kolay olmayabiliyor. Size bu süreçte daha iyi hissettirecek, sütünüzün salınımını kolaylaştıracak masaj tekniğini göstermek isterim. Görselini iletiyorum. Eşinizden veya bir yakınınızdan destek alarak gece uyumadan önce 15 dakika uygulatabilirsiniz. Baş parmağınızı dairesel hareketler ile döndürerek sırtınıza aşağı yukarı ilerleyerek masaj yapmanız gerekiyor. 

Sütünüzün artması için bebeğinizi bol bol emzirin, prolaktin dediğimiz süt üreten hormonu uyarabilmek için. Sizi sakinleştirecek kimyon gibi rezene gibi çaylar tüketin ve bu sürecin geçici olduğunu, sadece sizin bu durumda olmadığınızı ve çok şükür ki sevdiklerinizin yanınızda olduğunu kendinize sık sık hatırlatın.❤️

Beslenmeniz de bu süreçte oldukça önemli. Anne sütünü artırmanın en etkili yolu sıvı tüketimi. Bol bol su tüketin ve sıvı alımınızı hem kalsiyum hem protein desteği açısından kefir gibi ayran gibi kaynaklar ile destekleyin. Çiğ sebzeler, kimyon, rezene, hurma, incir, bulgur pilavı da güzel süt artırır. Bu besinlerden de destek alabilirsiniz. 

Anne Sütü Artırıcı Çay Tarifi;

Malzemeler: 

· 1 tutam ısırgan otu  

· 1 yemek kaşığı çemen otu  

· 1 yemek kaşığı anason 

· 2 çubuk tarçın  

· 1 çay kaşığı kimyon

· 2 dilim limon  

Hazırlanışı: Kaynar suda 3 saat çemen otu tohumunu bekletin. Isırgan otu ve anasonları 15 dakika kaynar suda bekletin. 1,5 litre suyun içine çemen otu tohumu suyunu ve ısırgan otu/anason suyunu süzerek ekleyin. İçine çubuk tarçınları ve limon dilimlerini ekleyin.  

Gün boyunca tüketebilirsiniz.  

Anne sütü artıran çay da size bu dönemde destek olacak. Denemenizi öneririz.

https://www.bebek.com/emziren-anneler-buraya-anne-sutu-artirici-smoothie-tarifleri/ 

Emzirme elçisi atmıştı bu msjı bana . Bahsettiği masajda emziren anne sırt masajı yaz nete çıkar 
0 oy
tarafından
Şekerli şeyler kilo yapar süt değil sütün %75 i sudur bol su iç hoşaf ye

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 256 göst.
29 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Esra Yagmur (1,070 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 550 göst.
17 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Seymenn (1,043 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 353 göst.
13 Şubat 2023 Diğer kategorisinde DilrubaNuR (154 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 119 göst.
24 Kasım 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde ZelihaAytac (636 puan) tarafından soruldu

381,014 soru

11,406,748 cevap

34,944 kullanıcı

...