0 oy
540 göst.
Diğer kategorisinde (1,837 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

https://www.instagram.com/reel/CbPZe2fqq_1/?utm_medium=copy_link 

Muhakkak izlenmeli. Kitabın ortasından konuşmak bu olsa gerek. Öyle günlere geldik ki gençliğe Z kuşağına bakıp geleceğimiz için ağlamak elde değil. Çok üzülüyorum yeni nesilin halini gördükçe. Rabbim hepimizin evlatlarına iman sevgisi versin. Bizlere de Hidayet versin. En kısa zamanda silkelenip kendimize geliriz inşallah

Videoyu izleyemeyenler için içeriği yazıya döküyorum
- kadınlara veriyorlar coşkuyu veriyorlar coşkuyu. 'Cesur pozlar verdi' diyor. Bir nesil soyunmayı cesaret olarak algılıyor. Sen buna istediğin kadar artı onsekiz yaz kardeşim. Eline telefonu alan on altı yaşındaki on beş yaşındaki de burda her türlü şeyi buluyor. Bu sefer gençlik evlilik dışı cinsel yaşamı özgürlük adı altında deniyor. Denediği zaman kız çocuklarımız ...
Bugün bekaret yaşları on üçe inmiş. Çocuk gelinlere karşıyız ortalık çocuk kadınlarla dolu. Eee.. sapla samanı birbirinden ayıralım...
~Sevda TÜRKÜSEV 
Evlilik öncesi mahremiyet tartışması 

15 Cevaplar

+2 oy
(784 puan) tarafından
Kıyamet yakındır.. gelecek nesili görür müyüz bilemiyorum

Herşey tersine döndü.

Ne saygı ne sevgi ne merhamet ne din 

Allah sonumuzu hayr etsin ölümün hayırlısını versin.
(1,837 puan) tarafından
Amiin inşallah canım
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Rabbim ıslah etsin. Yani Bi dönem çok baskı altında yetişen anneler çocuklarıyla arkadaş olmaya , yaptıkları herseyi normal karşılamaya ,ben çektim çocuğum rahat etsin demeye başladığında birde ibadetlerimiz zayıfladığında çıktı bu sorun diye düşünüyorum.  Anne baba otoritesi herseyi vurdum vurduk şeklinde değil ama biraz yumuşak şekilde olmalı bence. Aileler 14 15 yaşında çocukların sevgililerini normal karsilamamali doğruyu yanlışı ifade etmeli . Bisey demeye gelmez hepimiz evlat yetiştiriyoruz Allah esirgesin
(2,244 puan) tarafından
Çok doğru söylüyorsun aynen öyle ben giymedim çocuğum giysin ben okumadım o okusun ben gezmedim o gezsin diye diye oldu ee diyorum ama söz konusu namaz Kur'an olunca daha genç yaşlanınca yapar diyorlar özelliklede kendi icimizdekiler yapıyor yanlışlarını deyincede benim çocuğum kimse karışamaz diyorlar
0 oy
tarafından

gecelik nasıl okudum ayol :D

(1,837 puan) tarafından
Uyanamadin daha herhalde :D
0 oy
tarafından
Çok doğru konuşmuş rabbim sonumuzu hayretsin hiç iyiye gitmiyoruz 
(1,837 puan) tarafından
Amin. Allah hidayet versin hepimize
tarafından
Amin Amin
0 oy
(5,311 puan) tarafından
Çok haklı bir konuşma kimse kusurabakmasın
(1,837 puan) tarafından
Kusura bakmak yerine halimize baksaydik bu günleri gormezdik belki de
(5,311 puan) tarafından
Valla insanlar biraz örtün üstünü diyince yobazmısın özgürüm ben diyorlar al buyur özgürlük
0 oy
(2,049 puan) tarafından
Çok haklı bir yazı ki din olmayınca böyle oluyor,yok sevgililik mis flört muş, diye diye her haltı yapıyorlar cesur ps diye diye de milleti soyunmaya aliştirdilar terbiyesizler 
(1,837 puan) tarafından
Aynen öyle. Birde bu nesilden medet umup ülkeyi teslim etmeyi düşünenler var. Gerçekten hayret ediyorum şu nesle güvenip gerçekten bir şeyler basaracaklarina inanan insanlara.
0 oy
tarafından
Evet izledim kesinlikle kadının her dediği doğru
0 oy
(119,248 puan) tarafından
bebislerim uyuyo snr izliycem
0 oy
(548 puan) tarafından
Her cümlesi dogru afta sonu dışarıya ciktik.Tamam açık olabilirsin ama resmen fantazi kıyafetle çıkmış dışarıya biraz edep yahu  birde öle bir cesur ki kadının dediği gibi öle giyinince kendini iyi hissediyor benim dilim müslüman demeye varmıyor vallahi modanin alıp başını gittiği yer belli 
0 oy
(7,036 puan) tarafından
Grcen esimin tlfnda gordum bunu ve o kadar hakli ki 
0 oy
tarafından
Çok doğru bir tespit olmus
0 oy
(2,062 puan) tarafından
Z kuşağında değil yetiştirende, eğitiminde ve teknolojik gelişmelerin hızında  sorun var . Yoksa Z kuşağı mükemmel parlak beyinleri olan ve gençlerle dolu
0 oy
(3,950 puan) tarafından
Valla kadin o kadar güzel  konuşmuş ki daha ne diyeyim
0 oy
(800 puan) tarafından
Kesinlikle katılğyorum bu düşünceye. 

Gelişmişlik modernlik adı altında neler yapılıyor.

Ünlülür evlenmeden çocuk yapıyor altına birisi nedin önce çocuk sonra nikah yazınca linç yiyor. 

Böyle mi öğrendik böyle mi emrediyor dinimiz.

Gerçekten öyle

Çocuk evliliğine herkes karşı ama çocuk kadın çok.

Her şeyi de gelişmişliğe modernliğe çekiyorlar 

Çağa ayak uydurun diyorlar.

Tamam çağa ayak uyduralım evlenmeden çoçuk yapalım birlikte evlenmeden yaşayalım kıyafetsiz sokağa coksakta olur vs vs çok sayılacak var daha.
0 oy
(1,786 puan) tarafından
Bu zamanda imanın kimde olduğu belli olmuyo cidden.Elimizden geleni yapıp alt yapıyı sağlam tutarsak o bina devrilmez Allahın izniyle.Üstünlük ancak takva iledir.

İlgili sorular

0 oy
31 cevap 638 göst.
13 Ekim 2021 Aile kategorisinde Eda00 (731 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 84 göst.
6 gün önce Diğer kategorisinde Mryftma (43 puan) tarafından soruldu
+1 oy
18 cevap 731 göst.
0 oy
5 cevap 280 göst.
24 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Asli_eren_47 (762 puan) tarafından soruldu