0 oy
154 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Ben ilk defa duydum burada yapılıyormuş. Senin bebeğe de yapalım dediler kına yakılıyor falan dediler. Nasıl oluyor acaba merak ettim bilen var mı 

13 Cevaplar

0 oy
(106 puan) tarafından

Kız ne kınası tövbe bana tuhaf geliyor :D tabiki herkesin kendi kararii aşkım ❤️❤️

tarafından
Ben ilk defa duydum çok şaşırdım. Ama bindallı giyiyormuş bebek ona özendim :D
-Reklam-
0 oy
(3,451 puan) tarafından
Boş iş bence :)
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Yapmak zorunda değilsin bizim insanımız yeni adet çıkarmayı seviyor yapma zaten belki alerji yapar ben çok severm ama ellerimi kaşındırır mahveder
tarafından
Kına yakmak değil de bindallı giyecek diye heveslendim biraz :D
(7,768 puan) tarafından
Al b bindallı sen resmlerini çek kuzum
tarafından
Olmadı annem kaynanam falan kendi aramızda yapar resim falan çekerim :) ben böyle bir şeyi ilk defa duydum internette de cidden 6aylık bindallı satıyorlar çok şaşırdım :)
(7,768 puan) tarafından
Ama sn yinede kına yakma kuzum alerji olabilir ama resm falan çek
0 oy
(2,573 puan) tarafından
Mervenur yapmıştı kız.En alltaki eski postlara bak gözüküyor orda
0 oy
(3,599 puan) tarafından
Bende duydum canım bi yer tutup kına yakmiyolar ailen arakadaslarinla böyle birleşip bebeğe küçük bindallı giydiriyolar eline kına yakiyolar faln
0 oy
(13,717 puan) tarafından

Yaptım kızıma :)

0 oy
tarafından
Bu uygulamada duydum bende 
0 oy
tarafından
Çok gereksiz geliyor bana
0 oy
(44,744 puan) tarafından

Eveeet 1 adet kız anasi mirve yapmıştı :D

0 oy
(22,070 puan) tarafından
Ilk kez burda duyuyom canim :D
0 oy
(509 puan) tarafından
6 ay kınası ege bölgesine aittir . Ben egeliyim ksradenize gelin geldim . Eşimin kuzeninin bebeği oldu . Dedim 6 aylık oldu kınaya ne yapalım ne alalım  dedi ne kınası. Onlarda böle bişey yok canım. Ege ye ait birşey 
0 oy
(119,461 puan) tarafından
bende onu bu uygulamasa ogrendim
0 oy
(3,151 puan) tarafından
2 kızım var ikisine de yaptık. Genelde Marmarada bursa taraflarında yapılıyor bizde bursaliyiz. 6 aylık olunca kırmızı elbise yada bebek bindallı vs giydirilir gün gibi masa yapılır böyle sarma börek pastasi ikramliklar vs vs. Biraz doğum günü havası da oluyor artık magnetler resimli posterler balonlar falan. Bir kına annesi seçiliyor bebeğe kına yakmak için. Bı sepet veya tepsi içinde kına gapiliyor etrafına çerez lokum vs konuluyor. Kına annesi dua okuyup kınayı yakıyor bebeğe sende ona hediye veriyorsun tülbent patik havlu ne gelirse içinden küçük bişey. Gelen misafirler de bebeğe hediye getiriyor doğum günü gibi. Sonra çal oyna yani :)

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 141 göst.
22 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Tubiskooo (8 puan) tarafından soruldu

381,014 soru

11,406,748 cevap

34,944 kullanıcı

...