0 oy
194 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
19 aylık oğlum var çevrem konuşamadığını söylüyor tekke ye götürelim diyip duruyorlar dilinin altına da baktım dil bağı da yok sizce 19 aylık bir çocuğun konuşamaması normal mi yani hiç konuşamıyo değil. Anne baba mama dede çiş gibi kelimeleri söyleyebiliyor. Cümle kuramıyor sadece acaba doktora götürsem mi 

16 Cevaplar

0 oy
tarafından
Bence mutlaka götürün  her çocuk konuşmuyor diye kötü bir şey olacak değil tabiki bazısı geç konuşur ama yine de sizin çocuk ergen psikiyatriste goturmenizde fayda var maksat içiniz rahat etsin
tarafından
Öyle mi yapıyım
-Reklam-
0 oy
tarafından
Benimki cis demiyo sadece nene dede diyo daha küçükler ben hic takmiyom 
tarafından
Kısa zamanda konuşurlar inşallah
0 oy
(397 puan) tarafından
Benim oğlum 23 aylık sadece baba mama dede diyo doktor normal dedi bazı çocuklar geç konuşur dedi özellikle erkek çocuklar geç konusabikirmis bide ailede geç konuşan varsa genetik olabilir dedi 
tarafından
Eşimin dil altı bağı varmış kestirmişler ondan sonra konuşmaya başlamış oğlumla yaşıt kız çocuğu çok güzel konuşuyor
0 oy
tarafından
Siz bilirsiniz ama daha küçük yani her çocuk Bir değil hemen cümle kurmaya bilir. Benim oğlum 22 aya girecek cümle kurmuyor yani misal dedikleri bu ne, Anne ,baba ,dede ,gel ,tama vb daha varda kucağıma oturup hızlı hızlı konuşuyor ama ne diyor anlamıyorum 
tarafından
Çevrem öyle söyleyince zoruma gidiyor
0 oy
(774 puan) tarafından
Ah kuzum 17 aylık kızım yürümüyor her bebek farklı bebeğine zaman ver 
tarafından
İnşallah en kısa zamanda yürür
0 oy
(2,007 puan) tarafından
Anne baba mama dede teyze al ver gel git hadi evet hayir bebiş  memme emmeve bazen anlamsiz kelimeler kullaniyir 18 aylık  kizim bence normal yani 
tarafından
Oğlum her şeyi anlıyor 30 kelimeden fazla konuşabiliyor
(2,007 puan) tarafından
Bi sorun olduğunu sanmıyorum benim yiğenim 2 yaşından sonra konuşmaya başladı
0 oy
(891 puan) tarafından
Erkek bebekler kız bebeklere nazaran daha geç konusuyormus oğlum 18 aylık baba dede mama atti aç gibi şeyler söyler ama takmıyorm elbet konusacak 
tarafından
İnşallah
0 oy
tarafından
Şimdi en az 100 kelime şöyleydi kesin bişey var yazık kafalarına ya bunların  ?? Ya bu çok bilmişler herşeye konusmasinlar ya 19 aylık hemen bizim gibi mi konuscak 2 3 kelime de mi soylemiyor
tarafından
Yani en az 30 kelime söylüyor büyükler öyle söyledikçe üzülüyorum
tarafından
Hayır canım onlar çok bilmişlik yapiyo gayet iyi
0 oy
tarafından
Benim oğlum da 20naylik cümle kurmuyor ama çoğu şeyi söylüyor soyleyemese bile gösteriyor ne sıkıntısı olabilir ki daha çok küçük ne geç konuşan çocuklar var 3 4 yaşında falan 

Yapmayın boşuna dert ediyorsunuz kendinize yazık  

Benim oğlan da cümle kurmuyoe ama canavar gibi
tarafından
Benim oğlum da öyle gördüğü her şeyi yapıyo taklit ediyor çoğu kelimeyi söylüyor istediğini gösteriyor en azından derdini anlatabiliyor ve ben onu anlayabiliyorum
tarafından
Eee normal işte küçük daha bacım daha ne bekliyorsun
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Gayet normal..... 
tarafından
İnşallah öyledir
0 oy
(1,037 puan) tarafından
Benimki de 22 aylık cümle kuramıyor dil terapistine götürdüm dört ay geriden geliyor dedi serbest bırak düzelir dedi .çok üstüne gidiosun dedi kendi haline bırak konuşur dedi
tarafından
İnşallah
0 oy
(503 puan) tarafından
Allah aşkına tekkeye götürünce ne olacakmış, çocuk onun sayesinde mi konuşacakmış, çok bilmişler. insanı sinir ediyorlar ya. benim de kızım 17 aylık tek kelime çıkmıyor ağzından daha. ama akşama kadar evin içinde koşturuyor,her şeyi anlıyor,taklit ediyor  çok şükür gelişimi gayet iyi. eninde sonunda konuşacak,bunu dert etmenin anlamı yok. sıkma canını sen.
tarafından
İşte bende bunu anlatamıyorum tek sorun tekke değil ki bu çocuk konuşmuyo ağzına kilit sokup çevirelim ondan sonra papağanın içtiği suyu içirelim gibi şeyler de var
(503 puan) tarafından
yok artık yaa sakın dokundurtma çocuğunu kimseye. eğer kendin çok takılıyorsan çocuğu doktora götür ama o cahillere dokundurtma
tarafından
Asla zaten çocuğum söz konusuysa taş duvara dönerim yavruma dokundurtmam
0 oy
(1,106 puan) tarafından
Komşumun oğlu baba ve dededen başka hiçbirşey söyleyemiyor.... 24 ağustos 2020 doğumlu..... Bilemedim ki nasıl olur... Benim kızım 21 aylık gayet güzel cümle kuruyor, şarkı söylüyor, her söyleneni tekrarlıyor.... Ama işte kızlar biraz önden gider diyorlar
tarafından
Benim oğlum da 10 Ağustos 2020 doğumlu benim oğlum yine 30 dan fazlaa kelime kullanıyor
0 oy
(2,678 puan) tarafından
Bnm de oglum 19 aylik bie suru sey anlatmaya çalışıyor ama anlaşılmıyor anne baba dede mama belli kelimeler yani 

Fakat bn ne dersem anliyor su getir derim hemen anlar oyubcaklarini bilir kumanda isterim alir getirr 

Sen insanlara bakma şakır şakır konusmasini beklerler erkek çocuk daha gec konusur derler cok sukur saglikli olsunlarda onemli degil 
tarafından
Aynısını benim oğlumda yapıyor sofrayı götür derim içeriye sofrayı götürür oyuncaklarını toplar su getirir ama evet bülbül gibi şakımasını bekliyorlar
0 oy
(747 puan) tarafından
Her çocuğun gelişimi farklı takma bence
tarafından
Aynen öyle
0 oy
(9,001 puan) tarafından
Bence  normal cevre baskisi simdi den basladi resmen benim kiler de der niye konusmuyir bisey demez mi falan takmiom artik kizim cok erken konustu ama oğlum ile daha isaret dili:))

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 174 göst.
31 Mart 2022 Diğer kategorisinde Prens annesi3 (88 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 235 göst.
25 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde 175766 (274 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 335 göst.
4 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Derya58 (2,354 puan) tarafından soruldu

381,165 soru

11,410,886 cevap