0 oy
308 göst.
Aile kategorisinde tarafından

22 aylik oglum

Yarina cocuk doktoruna sira aldim eşim goturmeyelim dedi ama sorun şu

Kulagni tutuyor + gözlerini kaşiyor + grip + konuşma sıkıntssı var 

Bunlar icin gitmek istyorum evde aferin şurup var ama sizce gitsemmi yoksa evdemi atlattirsam gribini eşim diyor yine antibiyotik verirler başka bisey yapmazlar dedi haklimi sizce

16 Cevaplar

0 oy
tarafından
Anne sensin gitmesi gerektigini dusunuyorsan gotur elbette
tarafından
Kulagini ve gozunu kasidigi icin gitmek istyorum ama oda derse göz doktoruna git sirada bulamadim ona
tarafından
Bi cocuk dr u baksin once, gerekirse yonlendirir ama cocuk dr unun degerlendirmesini de alirsiniz en azindan
tarafından
Acildede bakarlarmi göze kulaga
tarafından
Bakarlar evet
tarafından
Tmm cocuk doktoru bakamam derse direkt acile inerim
-Reklam-
0 oy
(683 puan) tarafından
Ben en çok ateşten korkarım, yüksek ateş olmadkca götürmem sarımsak katarm çorbalarına, ıhlamur içirirm. C vitamini limon portakal ver bol bol ayaklarını sıcak tut antibiyotik kullanmasın yazık bos yere yne de sen bilirsin canm geçmş olsn 
tarafından
Veriyorumda yemiyor iştahi yok
0 oy
(23 puan) tarafından
Kulak enfeksiyonu olabilir ve antiyotiksiz geçmez bence git bizde çok gidiyoruz ama yapicak bisey yok sürekli hastalar 2 kızım var biri iyi oluyor biri hasta oluyor 18 ay aşısı oldu 1 hafta çekti 3 gün ateşi oldu ateş yüzünden az giydirdim burun akintiso öksürük oldi gene götürdüm dün öksürük yoğun değil dedi bisey yazmadı cinkosi düşük dedi kan verdik sürüp yazdı görür yani aklında kalmasın evde olan ilacı yazarsa alma bu sene çocuklar mahvoldu
tarafından
Canm srekli antibiyotik kullaniyoz sizde oylemi
(23 puan) tarafından
Aynen öyle valla canım bizde öyleyiz benim eşimde diyor gene antiyotil yazarlar diye
0 oy
(6,708 puan) tarafından
Kulağını ve gözünü kasimasina aferin hiç bsy yapmaz götür bence 
tarafından
Tamam cnm
0 oy
(833 puan) tarafından
Gece horlaması varmı? 
tarafından
Yok canim
0 oy
(1,449 puan) tarafından
Dış çıkarıyor olabilir çıkmadıysa bütün dişleri.
tarafından
Bilmiyorumki
0 oy
(3,102 puan) tarafından
Grip icin antibiyottik vermez ya cocuk doktoru gotur belki saman nezlesi alerjisi var.icinde kalacagina git goster
tarafından
Tamam canim
0 oy
tarafından
Benimde oğlum öyleydi canım acile götürmüştüm antibiyotik damla faln verdi.** bı akc gün gene aynı şekil bir ay önceden almıştım yeni yarın kulak burun boğaz doktoruna götürecem ha bire kulağını tutuyo cekiyo yüzünü kaşıyo gözünü faln
tarafından
Ayni ben gittim kulak buruna amaliyat dedi
tarafından
Hadi ya valla benim oğlum ateşi çıktı falan rahatsızlanmasti acile götürdüm doktor kulağı enfeksiyon kapmış dedi  pedifen bı tane damla ve toz bı ilaç verdi antibiyotik biraz geçti bı kaç gün tekrar kulağını tutuyo saçlarını cwkiyo bende mecbur ona randevu aldım bakım ne diyecek diye
tarafından
Bizimde öyle geciyor 1 ay sonra yine cekiyor kulagni yine iltihaplanmiş diyor en son tüp takalim dedi
0 oy
(3,883 puan) tarafından
Evde antibiyotik varsa doktora goturme derim canım. Düzenli olarak kullan eğer geçmezse gidersin. Ayrıca konuşması hiç mi yok anne baba dede felan demiyor mu. 
tarafından
Benim 22 aylik konusrmu acaba erkek cocuk tek tuk kelimeleri var ama
(3,883 puan) tarafından
Kelimesi varsa konuşur canım bir çocuğun konuşması 3 yaşını bulurmus diye duydum. Ama erkek çocuklarında biraz daha uzun sürüyormuş. Benim komşumun oğlu 2.5 3 yaşındayken konuşamıyordu şuan 4 yaşında herşeyi söyleyebiliyor
tarafından
O zaman doktora kulagi ve gözu icin gideym canim cok saol
(3,883 puan) tarafından
Ablam oğlunu götürdü TV ve telefonu izletme sadece konuş ilgilen dedi. Tabi yeğenim üç yaşına girecek bu arada ve çocuk yavaş yavaş konuşmaya başladı ama ablam çok ilgisizdi bu konuda.. birde mesela nesneleri üst üste diziyor mu taşıtları felan biliyor mu eğer el becerileri felan iyiyse gelişimi normal.
tarafından
Dizer  oynar kendi kendine bazende ikimiz oynariz
0 oy
(3,282 puan) tarafından
Gitmelisin canım 
tarafından
Tamam canm
0 oy
(7,375 puan) tarafından
Kulak tutma alışkanlık olabilir kızım sürwkli kulağını tutuyor uykusu çok olunca elleri hep gözlerde geçen gripti götürdük sadece burun spreyi ve aferin kullan deyip yolladı bizi tabiki annesi sensin kötü görüyorsan götür 
tarafından
Kötü mizmiz gribi biraz zor geciyor
(7,375 puan) tarafından
Götürmesin canım Allah korusun bebeklerde grip ciğerlere inebiliyor baksın için rahat eder
tarafından
Tamam canm
0 oy
(14,489 puan) tarafından
Elbette götür
tarafından
Aynen canim
0 oy
(4,390 puan) tarafından
bence götürün doktor görsün ondan sonra siz de ona göre önlem alırsınız. Allah şifalar versin 
tarafından
Aminn canim
0 oy
(736 puan) tarafından
Ateş olmadıkça ben doktora görünüyorum antibiyotik yazıyorlar ztn zararlı evde kendim bakarım zor oluyor ama 1 haftaya geçiyor çok şükür. Yine sen bilirsin senin çocuğun nasl rahat ediyor isen öyle yap
0 oy
(13,387 puan) tarafından
Orta kulak enfeksiyonu olabilir ve bu çok önemli duyma bozukluğuna bile yol açıyor ihmal etme götür
0 oy
tarafından
Sağlığın küçüğü büyüğü olmaz ihmal etme bi götur ne dicek doktor 

Yıllardır tüm aile ile en zıt olduğum konu hastanedir benim ben gitmeden yanayım onlar gitmemeden yana en son iki gün önce bebeğimi normal kontrole götürdüm suan yogun bakimda yatıyor ve ben evde ondan gelcek iyi bir haber bekliyorum 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 194 göst.
19 Ekim 2023 Aile kategorisinde Melisakay67474 (150 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 107 göst.
10 Kasım 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde selinocalan (192 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 60 göst.
10 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Abcdefkjlmn (246 puan) tarafından soruldu
+1 oy
11 cevap 622 göst.
21 Şubat 2019 Aile kategorisinde ebruelma (8 puan) tarafından soruldu

400,699 soru

11,990,768 cevap

36,176 kullanıcı

...