0 oy
148 göst.
Diğer kategorisinde (392 puan) tarafından
Merhaba hanımlar kızım 10 aylık günde 3 uykuya yatıyor sadece uykuya dalana kadar mama alıyor anne sütünü 3 aylıkken reddetti ek gıda alıyor ama çok iştahlı değil çok az yiyor yediklerinide çıkarıyır ısırıp ısırıp atıyor ya da tükürüyor sadece çok az yoğurt yiyor tek severek yediği şey ama mamayı asla bırakmıyor illaki biberon alıcak uyurken süt vermek istiyorum ama günlük taze süt bulamıyorum bulunduğum yerde market sütünden başka imkanım yok ay olarak erkenmi ne yapmalıyım sizce 

5 Cevaplar

0 oy
(2,719 puan) tarafından
İmkan varsa mama vermeye devam et daha erken süt için. 
(392 puan) tarafından
Mama veriyorum canım zaten iştahla aldığı tek şey mama uykuya dalarken 60 cc de olsa illaki içiyor mamayı bile dolu dolu içmiyor zaten ama biberon maması başka yapabileceğim birşey var mıdır ya da süte başlasam mı diye merak ettim
(2,719 puan) tarafından
Kaşık mamalarını biberonla falan yapıyorlar canım ama benimki sevmedi onları. Sen deneyebilirsin altermatif olarak.
(392 puan) tarafından
Onu denedim kuzum onu bizimki de sevmedi
-Reklam-
0 oy
(1,989 puan) tarafından
17 aylık olana kadar mama verdim oğluma  sonra inek sütüne geçtim canım 
(392 puan) tarafından
Günlük süt mü verdiniz market sütü mü ben günlük süt burda bulamıyorum bulduğum yerde ki sütte aşırı katkılıydı yağ gibi margarin gibi bir tuhaf kaymak oldu korktum almadım bir daha tam olarak beslenemediği için biberonla hazırlayabileceğim birşey var mı bildiğiniz
(1,989 puan) tarafından
Biberonla tarifler bilmiyorum canım hiç denemedim
Market kutu süt veriyorum ben
(392 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım bakalım bir süre daha mamaya devam edicem sanırım.
0 oy
(4,089 puan) tarafından
Erken bence ya mamaya devam et zaten sütün hiçbir faydası yok kansızlık kabızlık yapıyor 15 aylık daha hiç vermedim 
(392 puan) tarafından
Biliyorum kuzum da biberon illaki ağzında olucak uykuya dalarken mama haricinde başka birşey yapabilir miyim diye araştırıyorum sütten başka aklıma birşey gelmiyor
0 oy
(6,859 puan) tarafından
Mamaya devam et yaşından sonra paket süt alma günlük süt olur marketlerde onlardan yariyariya su ile ver cnm
(392 puan) tarafından
Tamam canım teşekkür ederim
(6,859 puan) tarafından
Cnm bizde de biberon aşkı var ıhlamur yada pekmezli su veriyorum. Kefir  veriyorum sen 1 yaşından snra bı dene sever belki. Meyve suyu olabilir bak
(392 puan) tarafından
Portakal sıkıp sulandırıyorum ayran falan veriyorum kuzumda öğünleriyle beraber uykuya geçerken mama gibi birşey istiyor mutlaka mamadan başka ne yapsam diye fikir arıyorum ben de biberondan vazgeçemiyoruz maalesef bizde
(6,859 puan) tarafından
Cici bebe süt bnm kız sevmiyor mesela. Süt vermeyin iyi degl diyorlar ztn bugün aha gittim doktora verme dio peynir yoğurt daha faydalı dio
0 oy
(480 puan) tarafından
Sütün hiçbir faydası yok boş boş karnını şişirir sadece, 1 biberon süt içeceğine bir lokma peynir bir kaşık yoğurt bir kaşık yumurta yese daha besleyici olur
(392 puan) tarafından
Onları sabah veriyorum kuzum da uykuya geçişte illaki biberon istiyor mamadan başka aklıma süt geldi oyüzden sordum

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 80 göst.
23 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Cansu880 (211 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 103 göst.
27 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Nurtopum (612 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 148 göst.
10 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Gokturkbebeginannesi (689 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 72 göst.
15 Haziran 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

381,350 soru

11,416,512 cevap

34,968 kullanıcı

...