0 oy
231 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Bugün dişçiye gittim,çürük vardı kanal tedavisi yapılması gerekiyormuş ama yapmadı hamileyim diye,dişteki sinirleri alıp dolgu yaptı geçici olarak dedi hamilelik bitince yine gel dedi,tam anlamadım yani çürükleri temizledimi temizlemedimi bu dolgu düşecek mi anlamadım biri anlatsın yaa birde ağzımda karanfil tadı var hala geçmedi bu niye onuda anlamadım :D

10 Cevaplar

0 oy
(1,946 puan) tarafından
Allah şifalar versin canim valla bugün benimde çürük azi dışım kırıldı ağzımda sallanıyor randevu aldım çektiricem yetti artık:)
tarafından
Sağol canım hamilemisin sende
(7,609 puan) tarafından
Benimde gebelikte azi disim kirildi geldi kanal tedavisi olacam 4 nisana randevum var tirsmktayim:(
-Reklam-
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Dişteki sinirleri almak kanal tedavisi oluyo zaten canım 

Karanfil kokusu kimyasalların kokusunu bastırsın  diye 
tarafından
Neden öyle dedi o zaman geçici dedi
(14,428 puan) tarafından
Valla o kadarına aklım ermedi canım :D
0 oy
(7,379 puan) tarafından
benımde dısler yaptırılcek emzıklıyım olurmu bılmıyom annem olmaz dıyo
tarafından
Ben yaptırmıştım emzirirken
(7,379 puan) tarafından
sorun olmuyo mu orayı uysturuyolar ya
tarafından
Olmamıştı bende
(7,379 puan) tarafından
anladım ozman bı gıdem benım dıslerıme dolgu olcek tam 6 tane dıs
0 oy
(2,447 puan) tarafından

Benimde öyleydi kuzu doğumdan sonra gittim kökler gitmiş hamileyken. cekecez mecbur dedi daha önlüğü koymadan diş çıktı geldi kökleri lastik gibi olmuş bebe bütün minerallerini almış diyodu disci:D 

tarafından
Yani bu dolgu düşecek mi
0 oy
(1,595 puan) tarafından
Bende gidiyorum dis tedavisine bildiğim kadarıyla sinirlerini almak zaten kanal tedavisine giriyor normal doğuda sinir almıyorlar 
0 oy
tarafından
Geçici yapmış her an dusebilr  canım .  Doğumdan sonra daha detaylı yapilcak temizlenecek
0 oy
(5,326 puan) tarafından
Bana iki kere geçici dolgu yapıldı ama benim zaten dolgum vardı dütüğü için yapıldı o geçici dolgular hemen düştü 
0 oy
(12,856 puan) tarafından
Dişteki sinirleri almamıştır canım çürükleri temizleyip geçici dolgu takmış ama o düşer çok durmuyor düşünce de ağrı yapabilir 
0 oy
(365 puan) tarafından
Çürüğü temizlemiş geçici dolgu yapmış rahatlatmak için ama detaylı yapması için film çekilmesi gerek ondan doğumdan sonra gel demiştir
0 oy
(157 puan) tarafından
Dişinin çürüğü temizlenip sinirleri alınmış içine ilacı konulup üzerine karanfil esanslı bir geçici dolgu yapılmış. Adı üzerinde geçici dolgu olduğu için o tarfınla çok sert şeyler yememelisin . O tarafı hiç kullanmamazlık yapma sadece daha yumuşak şeyler çiğne . Geçici dolgu bu düşebilir hiç beklemeden tekrar gidip orayı geçici doldurt enfeksiyon oluşmasın. Doğumdan sonrda hiç beklemeden daimi dolgunu yaptır . Geçmiş olsun 

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 169 göst.
20 Aralık 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 139 göst.
23 Kasım 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 139 göst.
25 Mayıs 2022 Aile kategorisinde Smyra01 (1,777 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 103 göst.