0 oy
114 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (520 puan) tarafından
Kızlar kızım 1 haftadr hasta soguk algınlıgı vardı doktora götürmedim evde ıhlamur nane limon verdim ama geçmedi dün ventolin verdim nefes alamıyordu 2 puf verdim bugün doktora götürdüm antibiyotik verdi ventolin kessem vermesem birsey olurmu doktora sormayı unutmuşubir anda kessem vermesem olurmu acaba 

4 Cevaplar

0 oy
(25,224 puan) tarafından
Doktor ver dememiş zaten kafana göre verdiğin için tabiki kesmelisin. Ventolin maddesi çocuklarda kalp ritim bozukluğuna sebep oluyor dengesiz ve fazla kullanımda. Onu vermek yerine serum fizyolojik ile burnunu temizle aç, odada ketıl kaynat içine nane yağı ve saf kekik yağı dök onun buharını solusun
(520 puan) tarafından
Serum fizyolojik sürekli yapıyorum bir anda kesilse birsey olurmu acaba yani bu ventolin azaltarak kesiliyor onu sormayı unuttum işte
(25,224 puan) tarafından
Bilmiyorum canım
-Reklam-
0 oy
(4,040 puan) tarafından
Ben ventiloni kesmiştim sadece antibiyotik ile geçmişti 
(520 puan) tarafından
Bir sorun olmadı demi bnde 1 gün verdim zaten 4 saate
(4,040 puan) tarafından
Evet bir sorun olmadı iki ilaç birden vermek istemedim doktor ikisini birden yazmıştı benim içim rahat etmemişti
(520 puan) tarafından
Tamm canım bnde vermeyim çünkü bizede antibiyotik yazdı bnde ikisinin zararlı olacağını düşündüğüm için vermek istemedim bir anda ventolini kessem birsey olurmu diye korktum
(4,040 puan) tarafından
Bir anda kesmenin zararı sonradan çıkar mı onu da bilmiyorum ama keşke hiç vermeme şansımız olsa
(520 puan) tarafından
İnsallah birsey olmaz keşke canımm keşke vermesek
0 oy
(968 puan) tarafından
Ventolini zaten kendin vermissin galiba doktora soyledin mi kullaniyorum diye soylemediysen birak doktor yazardi bilincsizce ilac kullanmayin lutfen bi yakinim cocugu hasta olunca cocuga yazilan eski ilaclari kullaniyor surekli onuda uyardim ama dinlemedi cocuk sonra 1 ay antibiyotik tedavisi gordu 
(520 puan) tarafından
Evet canım kndim verdim ilaç kullanmadan atlatırız blki dedim çok sık hastsniyo kızim nefes alamiyordu burun tıkalı olduğu için rahatlasın diye bir gün verdim zaten işte söylemeyi unuttum kızım agladı aceleden unuttum
(968 puan) tarafından
Verme canim belki antibiyotikle agir gelir hava makinesi varsa icine serum fizyolik koyup yapabilirsin ben oyle yapiyorum
0 oy
(16,054 puan) tarafından
2 puf derken. Hangi ventolini kast ediyorsun ventolinin de çeşitleri var yetiskinler ve çocuklar icin olan ayrı 
(520 puan) tarafından
Gecen ay doktor yazmıştı maske gibi birsey le 2 puf ver demişti ventolin yazıyo üstünde

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 181 göst.
9 Mayıs 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde 2801 (124 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 129 göst.
25 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Anne.adayii (831 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 95 göst.
5 Aralık 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ozum123 (375 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 136 göst.
22 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Yasmengungor (1,222 puan) tarafından soruldu

381,014 soru

11,406,748 cevap

34,944 kullanıcı

...