0 oy
808 göst.
Aile kategorisinde (872 puan) tarafından
Merhaba kızlar. Fikriniz farklı olabilir. Ama fikriniz farklı ise yorum yapmayabilirsiniz. Bebeğiniz çocuğunuz sizin, ister öptürun  ister opturmeyin. Mesela ben  kimse öpsün istemiyorum. En önemli sebebi kızımın cildi çok ve çok hassas, atopik. Hemen kızarıyor kaşınıyor ve yara oluyor. Onu surekli yıka ve hormonlu krem sür falan filan. Işte bu durumu yaşayanlar bilir, kalanlar için boş. Ikinci sebebi kızımı tek başına büyüttüm. Kimse asla kimse yardim etmedi. Benim ailem yurt dışında 1 kere  gördüler. Eşimin  ailesi  ayda iki ayda 1 geliyor. 2 gün içinde 2 ay görmediğini çıkarıyor. Yanı kızımı şapur şupur şapur şupur öpüyor. Onların sevgisi öpmekle bitiyor. Başka bir yardim yok maddî manavı anlamında. Ama ben de söyledim doktor öpmeyi yasakladı dedim, anlattım yoksa, ne oluyor, niye yasakladığını açıkladım. Komşumun çocuğunu da öpmeye yasaklamışlar,  komşum anlatıyordu onlara, arkadaşlarımın de benzer durumları oldu, yetişkin insanlar konuşuyor, ciddi bir konu aslında. Yok, ondan Sonra da öpüyorlar. Eşimin yanında özellikle diyor ay öpemiyorum torunumu falan  diyor, oğlu da öp öp bisey olmaz diyor, bu sefer o da better öpüyor. Üçüncü sebebi. Dediğim gibi. Çocuğumu tek başına büyüttüm şimdi 14 aylık, ben alışkan değilim benden başkası opmesine,  kıskanıyorum resmen,  yabancı kokular olsun istemiyorum. Belki yanimda olsalardı, ben biraz farklı davranırdım. Veya yanimda olsalardı belki görürlerdi nasıl uğraştığımı, kızımın yanakları nasıl yara oluyor, nasıl kremler sürüyorum nasıl ilaçlar veriyorum, onlar geliyor 2 gün öpüyorlar ben 2 hafta yüzünü tedavi ediyorum. Yüz ifademden de anlamıyor kadın, beterini yapıyor, inadına. Bugün patlama noktasındayım. Kadın 1 hafta önce hasta olmuştu konuşamıyordu sesi çıkmıyordu, geldi dün öpüyor. Eşim de bisey demiyor. Bugün onlara gelirken eşime dedim dikkatli olmamız lazım. Hangi konuda diyor. Ben de anlattım annen 1 hafta önce hastaydı sesi çıkmıyordu şimdi de hırıltısı var çocuğu çok opmesinler dedim. BISEY OLMAZ dedi. BISEY OLMAZMIŞ. Ya bu ailede benim dediklerim ciddiye alınmıyor. Allah korusun çocuğuma bisey olursa. Ne yapacam bilemiyorum artık saçma sebep deseler de boşanmaya hazırım. 

28 Cevaplar

0 oy
(2,905 puan) tarafından
Biraz abartıyorsun sevmeleri için yanında olup yardım etmeleri gerekmiyor o çocuk senin ve eşinin onlara güvenerek yapmadınız sonucta. Ama kızman gerekn biri varsa o da eşin . Siz ağız birliği yapsanız eşin de hayır opmeyin dese yapamazlar sadece senin söylemen senin fazla abarttigini düşündürüyordur kayinvalidenlere
(872 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Canım herkes kendine göre anlıyor konuyu veya ben türkçe açıklamayı yapamadım. Bak en önemlisi çocuğumun cildi. Geceleri uyuyamadığı. Kaşıyıp kanattığı.  Onları görmüyorlar. Onlar 2 günlük geliyorlar öpüp öpüp gidiyorlar burda 2 hafta kızım acı çekiyor. O zamanları görmüyorlar onlar için şaka gibi geliyor öpmeyelim dediklerim ona kızıyorum. Yoksa bak çok şükür kendim büyüttüm. Allah kimseye de muhtaç etmesin.
-Reklam-
0 oy
(1,298 puan) tarafından
Öpme konusunu hiç abarttigini düşünmüyorum benim kızımın cildi hassas olmasa dahi bende kimsenin opmesini istemiyorum kızım ağlıyor. Gene de ısrarla kim öpse kizqrim kendi ailem de dahi. Bana görmemişin kızı olmuş diyorlar hiç umrum duymaz. Ama boşanma bence sakinleş. Eşinin yanında usulünce kayinvalidene şöyle. Yara oluyor hiç mi acimiuonuz torununuza de. Seviyorum diyorsunuz ama zarar veriyorsunuz de.
(872 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım. Bir daha öyle demeye denicem.
0 oy
(1,856 puan) tarafından
Sakınan göze çöp batar. Allah'ın gücüne gider bir gün dermansız bir hastalığa yakalanır çok üzülürsün kim neye değer veriyorsa aşırı oranda Allah onu onla sınar bırak sevsinler opsunler opmenin kimseye zararı olmaz o cilt ne sivilceler ne uçuklar ne yaralar görecek 
(1,156 puan) tarafından
Çok sert yorum olmuş yanlız çocuğunu düşünüyor kadın öpulmek çocuğa zarar veriyorsa tabikide opturmeyecek düşünsene çocuğun canı acıyor siz onu bile bile müsaade ediyorsunuz
(6,164 puan) tarafından
Sert yorum olmamis hakli beddua etmiyo ayrica post sahibi sana şöyle diyim öncelikle haklısın bizimde hafifte olsa cildimiz atopik ve sürekli kortizonlu krem kullanmak zorunda kaliyoruz öpülmemesi gerekiyo arkadaşın dediğide beddua değil evladindir evet koru kolla tabiki ama çokta aşırıya kaçma Allah' korusun daha büyük hastalıklarla imtihan olabilirsiniz demeye getiriyo iyi niyetinden o da öyle sanıyorum ama dediğim gibi haklısın yani
(872 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Anlattığın için teşekkür ederim. Bizim zamanlar Allah korusun diyorlardı bisey için uyarmak isterlerse. Şimdi bak Allah öyle yapar böyle yapar diyor o yüzden biraz anlamamışım. Ya evet çocuğuma zarar veriyorlar yani biraz yukarıda yazdığım gibi geceleri kızım yüzlerini kafasını  acitmasın kanatmasın diye uyumuyorum. Uyuya kaldığında sabah uyanıp kendime kızıyorum koruyamadım kızımı diye. Onların haberi yok.
(872 puan) tarafından
Insanlar okuyorlar kendisi neyi nasıl anlamak istiyorsa öyle anlıyor. Boşver burda yakınlarıma anlatamıyorum yabancılar nereden anlar
(6,164 puan) tarafından
Evet haklısın tabiki keşke anlayışlı olsalar ama işte yok
0 oy
tarafından
"Yaraların fotoğrafını çekip atın" derim de bunlara o da koymaz herhalde 
0 oy
(1,156 puan) tarafından
Çocuğun rahatsızlığı varsa tabikide opmemeleri lazım neden opuyorlar çok saçma küçücük bebek daha o sen kremleri suruyorsun tamam ama o çocuk onun acısını kaşıntısi çekiyor yine okadar söylenene ragmen nasıl opuyorlar ve eşin nasıl izin veriyor anlamış değilim 
(872 puan) tarafından
Çok basit canım. Eşim 6 ay yok zaten. Kışın de 2 hafta denizde 1 hafta evde. Ailesi de 1 2 ayda bir geliyorlar. 2 3 günlüğe. Yanı görmüyorlar neler çektiğimizi. Geceleri kızım yüzünü yara etmesin diye uyumadihimi  bilmiyorlar, kızımın yüzleri yara olduğunu görmüyorlar. Kaç defa hastane hastane gezdik kızımla. Yanı uzaktan olduğu için anlamıyorlar.
(1,156 puan) tarafından
Canım resmen çocuğu tek başına büyütmüşsun sana helal olsun bazılari çok boş yorumlar yapmış ama yaşamayan bilemez.  bence haklısın ama bu yüzünden boşanma gerekirse sert bı dille uyar anlarlar er yada gec umarım
(872 puan) tarafından
Hepimize helal olsun canım umarım anlar eşim. En önemlisi eşim anlaşın ve kendi ailesini uyarsın. Benim dediklerim boşuna.
0 oy
tarafından
Geçen gün benim kaynanamda optu bi iki kere bisey demedim sonra abartmaya basladi surekli baktm opuyo uyardim cok opuyosun anne olmaz opme bukadar dedim ellerini opuyorum dedi hayir ellerinide opme okadar  bebek o daha sigara iciyosun bsey demiorm ama abrtmayalim dedim 
(872 puan) tarafından
Inşallah seninkiler anlar. Ben de geldiğinde mesela 1 kere öperse o kadar olmaz diye düşünüyorum. Ama yok şapur şupur. Yanı abartmadan söylüyorum ıslatma kadar öpüyorlar.
tarafından
Asla sevmem öyle seyi ben kendim opmuyorum oyle baskasinada izin vermem
0 oy
(745 puan) tarafından

Uyar canım alerji oluyor de  

Ama baya da abartmışsın kimsenin kokusu bebeğime geçmesin kıskanıyorum falan 
Ben de tek başıma büyüttüm 4 ayda bir falan görür kaynanam ben görüntülü ararım aralarındaki sevgi bağı arsın oğlum alışsın diye 

(872 puan) tarafından
Yukarıda yazdım canım. Kıskanmak aklıma bile gelmiyordu. Böyle gelip sevip gidiyorlar da sonra ben en az 10 gün geceleri uyumuyorum kızım gece kafasını yüzünü kaşıyıp kanatmasin diye.  Bazen hormonlu kremler yardim etmiyor hastaneye gidip sıra bekledigimde aklıma geldi. Şimdi dedim onlar yanimda mi? Yok. Tek başına çocuğumu alip sehirin diğer ucuya geldim. Çocuğum kaç gündür acı çekiyor. Stress hormonlu kremler sürdüm. Geçmedi. Yanı beni sadece bunu yaşayan anlar.
(745 puan) tarafından
Haklısın canım Rabbim şifa versin hakkını helal et
0 oy
(2,447 puan) tarafından

19 aylık olana kadar kimseye opturmedim inada bindirtmislerdi. Herkesi de uyardım kavga da ettim. Kilolu ve aşırı beyaz tenliydi kızım ilk başlarda benden gizli öpmeye çalışıyorlardi hemen ıslak pamukla siler kremini sürerdim. 9. Aylıktan sonra öpmek için izin alırlardı akrabalar o derece takilmistim bu konuya :D ben biraz cirkefimdir o yüzden çok mücadele verdim ve kazanan ben oldum. Şimdi kızım 3 yaşında eline bisküvi vermek için bile önce bana sorar herkes 

(872 puan) tarafından
Ne güzel işte. Kurabiye bisküvi ayrı bir konu. Ama buraya yazarsam yine abartıyorsun derler. Neyse. Bilen bilir bilmeyenler ağzım var diye konusuyor. Iyi yapmissin ben de kızımı korumaya devam.

İlgili sorular

0 oy
23 cevap 681 göst.
28 Mayıs 2020 Aile kategorisinde Mormenekse (1,403 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 563 göst.
1 Ağustos 2018 Diğer kategorisinde Umudun annesi (7 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 463 göst.
29 Ekim 2019 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 111 göst.