0 oy
808 göst.
Aile kategorisinde (872 puan) tarafından
Merhaba kızlar. Fikriniz farklı olabilir. Ama fikriniz farklı ise yorum yapmayabilirsiniz. Bebeğiniz çocuğunuz sizin, ister öptürun  ister opturmeyin. Mesela ben  kimse öpsün istemiyorum. En önemli sebebi kızımın cildi çok ve çok hassas, atopik. Hemen kızarıyor kaşınıyor ve yara oluyor. Onu surekli yıka ve hormonlu krem sür falan filan. Işte bu durumu yaşayanlar bilir, kalanlar için boş. Ikinci sebebi kızımı tek başına büyüttüm. Kimse asla kimse yardim etmedi. Benim ailem yurt dışında 1 kere  gördüler. Eşimin  ailesi  ayda iki ayda 1 geliyor. 2 gün içinde 2 ay görmediğini çıkarıyor. Yanı kızımı şapur şupur şapur şupur öpüyor. Onların sevgisi öpmekle bitiyor. Başka bir yardim yok maddî manavı anlamında. Ama ben de söyledim doktor öpmeyi yasakladı dedim, anlattım yoksa, ne oluyor, niye yasakladığını açıkladım. Komşumun çocuğunu da öpmeye yasaklamışlar,  komşum anlatıyordu onlara, arkadaşlarımın de benzer durumları oldu, yetişkin insanlar konuşuyor, ciddi bir konu aslında. Yok, ondan Sonra da öpüyorlar. Eşimin yanında özellikle diyor ay öpemiyorum torunumu falan  diyor, oğlu da öp öp bisey olmaz diyor, bu sefer o da better öpüyor. Üçüncü sebebi. Dediğim gibi. Çocuğumu tek başına büyüttüm şimdi 14 aylık, ben alışkan değilim benden başkası opmesine,  kıskanıyorum resmen,  yabancı kokular olsun istemiyorum. Belki yanimda olsalardı, ben biraz farklı davranırdım. Veya yanimda olsalardı belki görürlerdi nasıl uğraştığımı, kızımın yanakları nasıl yara oluyor, nasıl kremler sürüyorum nasıl ilaçlar veriyorum, onlar geliyor 2 gün öpüyorlar ben 2 hafta yüzünü tedavi ediyorum. Yüz ifademden de anlamıyor kadın, beterini yapıyor, inadına. Bugün patlama noktasındayım. Kadın 1 hafta önce hasta olmuştu konuşamıyordu sesi çıkmıyordu, geldi dün öpüyor. Eşim de bisey demiyor. Bugün onlara gelirken eşime dedim dikkatli olmamız lazım. Hangi konuda diyor. Ben de anlattım annen 1 hafta önce hastaydı sesi çıkmıyordu şimdi de hırıltısı var çocuğu çok opmesinler dedim. BISEY OLMAZ dedi. BISEY OLMAZMIŞ. Ya bu ailede benim dediklerim ciddiye alınmıyor. Allah korusun çocuğuma bisey olursa. Ne yapacam bilemiyorum artık saçma sebep deseler de boşanmaya hazırım. 

28 Cevaplar

+4 oy
(1,428 puan) tarafından
Valla abartıyosun tamam dikkat et illa sevmeleri için yanlarında olması gerekmiyor tamam tabikş uyar güzel dille ayda yılda bir geliyorlarmış zaten torun evlatlar öte derler bırak sevsinler kolunu öpün yüzünü yeni kremledim falan de 
(872 puan) tarafından
Anlar mı canım özellikle öyle diyorum ya bisey olmaz diyorlar. Sen yeni mi krem sürdün gel öpeyim diyor. Boşuna mı post yazdım sanıyorsun
(1,428 puan) tarafından
Valla bilmiyorum zaten 2 günmüş bu sebepten boşancaksan hiç durma biz burda neler çekiyoz
-Reklam-
+1 oy
(3,140 puan) tarafından
Ya evet opturmek istememekte haklısın çocuk senin çocuğun. Ama bu sebepten de boşanilmaz. Çocuğunu bidaha operlerse direkt eşinin yanında yüzlerine birdaha çocuğumu sizinle görüşmicem evime adiminizi atmayın bende sizin evinize atmam uyardığım halde arsız gibi çocuğu öpüyorsunz 15 gün yüzü yara geziyor kızım de çek gel evine. 
(7,791 puan) tarafından
Sonra eside ailemle nasıl böyle konusursun deyip acsin davayi?
Her şey üslup ve iki tarafli anlaşma gerek ben yapma eerken esim bi şey olmaz diyorsa karsi taraf usine geleni yalar. Once kocayi yontmasi gerek.
(872 puan) tarafından
Ya işte iyi davranıyorlar öyle konuşamıyorum. Ama guzel dille anlatınca da anlamıyorlar. Ama bakalım eşime bir daha soyleyim. O da söylemezse artık senin dedigin en doğrusu.
(3,140 puan) tarafından
Rosa canım evet üslup önemli ama o kadar laf etmesine rağmen gene aynilarsa napicak eşi de kadına hak vermiyor. Valla bende öyle herşeye susuyordm alttan alarak konuşuyordum baktım söylediğim söz kaale alınmıyor tepeme cikiyorlar sert tepki verdim. Geçen annem bendeydi kaynatam da geldi annem oğlana yemek yediriyordu bana dedi ki annesi sen değil misin sen niye yedirmiyisn seni tanımıcak dedi dedim ki siz önce kendi anne babaliginizi sorgulayın siz bakıcılara buyutmussunuz çocuğunuzu bakın nasıl taniyr sizi kimse benim anneliğimi sorgulayamaz kimsenin haddi değil senin bile dedim. Daha ağzını açmıyor. O kadar da kendimi paralayamam yani.
(3,140 puan) tarafından
Nar canım önce eşine soyke bidaha böyle yaparlarsa böyle davranicam de ondan sonra böyle söyle
+1 oy
(1,206 puan) tarafından
Kesinlikle haklısın kızımda atopik bizde bu konudan muzdarip haldeyiz ve ben böyle birşey söyleyince linç yiyorum. İkincisi arkadaşın kızı bu öpüp e yüzünden hastanede yattı bir hafta sonrası aylarca tedavi
(701 puan) tarafından
Öpülmemesi konuda haklısın canım ama bebeğini fazla kıskanıyorsun bence
(1,206 puan) tarafından
Bence kıskanmak deği problem şimdi bende cokasiridikkat ediyorum hele birde hassas bir bebek olunca daha fazla üstüne titriyor insan birde hem yardım göremeyince üstüne birde deli muamelesi görünce söylediklerini umursamayan insalar olunca inan kapıdan içeri kimseyi sokasin gelmiyor. Bebegimikimse görmesin diyorsun
(872 puan) tarafından
Ay canımsın ben anlatamadığımı sen anlattık. Kıskanmak aklıma hiç gelmiyordu. Böyle olunca kızıyorum. Bak geliyorlar seviyorlar he ne güzel ama 2 gün sonra gidiyorlar ben kendim kızımla kalıyorum çocuğum acı çekiyor resmen. Kortizol yardim edemediği de oldu gittim yine doktora. Yine tek başına. Yanı ne eşim var yanimda ne ailesi.
(1,206 puan) tarafından
İşte o yüzden dedim seni en iyi ben anlarım diye  geceleri kasinirken uyanan i yaralari kanarken kimse olmuyor çünkü bir ikidakika tuvalete gittim geçen bir geldim ki beynimden vuruldum alnıni kanatmis bütün yüzü kan revan o an önüme o insanlardan biri çıksa  inan bana parçalardim. Bak şimdi benimde aylardır denemedigim şey kalmadı ama biraz olsun kaşıntısıni azaltan birşey var belki sizde işe yarar Bepanthol sensiderm ( egzama ve kasinti için tamamen ise yaramıyor ama biraz olsun hafifletiyor
(872 puan) tarafından
Bepantol var canım etki etmeyince kullanmayı bıraktım ama duruyor bakalım belki sürürüm hafifletir. Ben de piyasada ne varsa hepsini kullandım. Bazen yardim ediyor bazen etmiyor. Bazen o kortizon da yardim etmiyor doktora gidiyoruz yine. Evde her odaya hava nemlendirici koydum herşeyi yaptım ama yine de arada öyle şiddetli atak tutuyor.
0 oy
(9,320 puan) tarafından
Cahiller başka bişey diyemiyorum 
0 oy
(968 puan) tarafından
Bizim insanlarimizda var bu opmek korona cikinca el opmeyi falanda biraktik iyi oldu :) yani bende sevmem ben bile kafasindan operim ama iste anlamazlar zaten ayda yilda bir goruyorlarmis bosver kendini strese sokma
(872 puan) tarafından
Canım benim ayda yılda 1 görüyorlar evet sonra kızımın yüzü en az 10 gün yara oluyor. Ona kızıyorum. Görmüyorlar ki geceleri uyuşmadığını yüzlerini kaşıyıp kanadığını
0 oy
tarafından
Eşinin ailesi yüzünden eşini mi bosayacaksin canım esin de kendi görüşüne göre ailesini kırmak istemiyor olabilir tamam biz anneler hassasiz ama sen fazla abartiyorsun
(872 puan) tarafından
Canım eşime bak normal diyor bisey olmaz diyor. Onlar gelir gider ama ben en az 10gum 10 gece kızımın yüzünü düzeltmeye çalışıyorum. Hastane işi olsa kimse yok yanimda. Onlar görmüyorlar neler olduğunu.
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Bence de anartiyosun yuzunu opmeyin basini opun yada kolunu öpün diyebilirsin. Semden once esin sogur hu tavrindan dokayi bosanirsan haftada 1-2 kere babada kalir cocuk o zmn daha çok operler... Memnun mu olacaksin? 
(872 puan) tarafından
Canım denemedim mi diye düşünüyorsun. Eşimin yanında bebeğimin yüzünden öpemiyorum diyor . Eşim de op op diyor. Yanlış yazdım galiba anlatamadım ne demek istediğimi
(7,791 puan) tarafından
Ya sıkıntının büyüğü eşin. Hani çocuk büyütürken istenmese dahi her konuda hemfikir olmali ebeveynler misal bebek çatal oynuyo annesi hayir birak dediginde baba da destek olmali. Yoksa bebek laf dinlemeyen bi cocuk olur... Ayni şekilde bebek hakkinda disardaki kişilere dair alinan kararlarda oyle olmali. Ki bebeginin cildi hassasmis bizimkide yenidogan donemi oyleydi ama geçti şükür çok kasma cok kasarsan geçmez ama b*kunu da cikarmamak gerek tabi. Neyse bosanmak çözüm degil. Esin senle hemfikir olmali, ona dair al onlemini sen.
0 oy
(1,343 puan) tarafından
Kocan da iş yok canım. Kocan onemsemiyor senin fikirlerini kaynanan hiç dinlemez. Zeytinyağ sur giderken orda sık sık tazele opmez belki. Benim kaynana kaynata da opuyor eve gelince yıkıyorum yuzunu gozunu kızıyorum içimden ama yapacak bir şey yok ben hiç opmuyorum yavrumu boynunu anca opup kokluyorum. 
(872 puan) tarafından
Canım normal cilt olsaydı tamam da . Hormonlu krem sürdüm diyorum bisi olmaz öpelim dediği oldu.
0 oy
tarafından
Hiç abartmiyorsun çokta haklısın. 

Bit kadar faydası yoksa dağ kadar zararı olmasın insanların. 
(872 puan) tarafından
Ya canım kaç kere hastaneye gittim acile gittim yanimda değiller aslında gelebilecek mesafede
0 oy
(2,550 puan) tarafından

Kıskanıyorum demeseydin haklısın diyecektim :D

Kıskanıyorum dediğin için abartıyorsun 

Öpme konusuna gelince bende hiç sevmem opmelerini sonuçta herkesin dudağı değiyor hijyen diye bisey bilmiyor cahil insanlar 

(872 puan) tarafından
Kiskanmk sonradan geldi aklıma
0 oy
(1,534 puan) tarafından
Haklisin valla masum bi öpücukten virus kapan bebekler var o kadar tedavi gören ben kendim sahsen çocuğumu 3 4 aylık olana kadar öpmedim o kadarlik olunca öptuysemde cok dikkatli oldum sen insanlara öpme diyosunya inadına yapıyolar bnde ya sabir cekiyodum artik ama dedim herkese kusen küssun hic dert değil
(872 puan) tarafından
Aynen ya. Anlamıyorlar o en sıkıcı durum. Gelsinler 1 2 hafta kalsınlar yanimda nasıl uğraştığımı görsünler. Yok 2 gün görüyorlar evet ama 2 hafta ben burda yüzünü düzeltiyorum
0 oy
(695 puan) tarafından
Çocuklar öpulmezzzzz onların bagsklik sistemi normalde de zayıf her türlü hastalığa kolay yakalanblrler ben opmeyin diyordum cnku onlar kirilcak die ben çocuğumu riske atamam we biz Corona War die opmuyorz dokunmuyorz çocuklarımıza şapur şupur düşüncesiz saygiszlar
(872 puan) tarafından
Evet. Haklısın. Umursamıyorlar.  Herkes anlasaydı keşke.
0 oy
(8,082 puan) tarafından
Anne ıcın evlwdı bırıcıktır bızım aılede sapur supur opme adeti yoktur annem uzaktan sevmeyı sever hıc hoslanmaz openlerden örselenmesini istemez bebegın yada cocugun.Kaynanam 2 3 aylıkken dudagından opmustu bılmeden öptu galıba dedım seslenmedım.kızım sındı 33 aylık bende cok operım babasıda baskası öpmez pek.sen ustune dustukce ustunr gelırler bellı etme 
(872 puan) tarafından
Saol teşekkür ederim canım. Öyle yapayım.  Annen de çok hakli
0 oy
(2,119 puan) tarafından
Böyle postlar gördükçe kaynanamı içime sokasım geliyor, asla öpmez. Hoş oğlum gitmiyor ona 3 yaşına girecek, kızım 7 aylık. Az önce bizdeydi mesela ben vermeden kucağına bile almaz ki nerde kaldı öpmek.
(872 puan) tarafından
Çok şanslısın kız. Bizimki elimden alıyordu hep. Ben de hevesi vardır diye bisey demiyordum. Ama 1 kere 15 günlük muayene için gittiğimizde elimden aldı, ben eczaneden çıkana kadar geçen gidene gösteriyor onlar da ellemeden kaçınmıyorlardı.
(2,119 puan) tarafından
Allah akıl fikir versin, sanada sabır versin
0 oy
(323 puan) tarafından
Sonuna kadar haklısın benim böyle bir sağlık sorunumuz yok ama istemiyorum 3 ay bağırdım kızdım tepindim elletmedim alıverdim kucaklarından bu konuda çirkef ol arkadaşım
(872 puan) tarafından
Baksana cildinde problem var diye yazıyorum okuyan arkadaşlar da abartıyorsun diyorlar  bu duruma güleyim mi ağlayım mi.
(323 puan) tarafından
Umursama tatlım sağlık bu şakaya da ihmale de gelmez Allah korusun o çocuk senin en iyi sen bakarsın ve en iyisini sen bilirsin kimseye taviz verme kim ne derse desin
(872 puan) tarafından
Canımsın
0 oy
(1,037 puan) tarafından
Bence çokta haklısın Allah'tan venim kızım asla izin vermez en sevdiğim huyu bu .bende hoşlanmıyorum öle opulmesinden elinden opsunler yüzünden deil
(872 puan) tarafından
Daha küçükken benim kizim da durmuyordu, ben seviniyordum. Şimdi kaçsa da yakalayıp öpüyorlar.
(1,037 puan) tarafından
Of çok gıcık bişey ya elinden öpün yüzünden opmeyin de sert dille .ya eşinde bitiyor eşin solicek
(872 puan) tarafından
Eşime söylüyorum bisey olmaz diyor. Bir kaç yorumda yazdığım gibi eşim yazın yok, kışın 2 hafta işte 1 hafta evde neler yaşadığını bilmiyor beni papağan sanıyor sadece öylesine söylüyorum sanıyor. Çocuğunun acı çektiğini görmüyor. Artık hep kizardigini her kaşıyıp kanattığını fotoğraf çekip atacam. Kızım yüzünü kanatmasin diye geceleri uyumadigim zaman onu arayıp onu da uyutmicam. Belki anlar.
0 oy
(13,203 puan) tarafından
İster kız istersen sen bilirsin yani. Sakınan göze çöp batar. Bu annelik fazla o çocuk iki gün sonra mikrop almadığı için alerjik olarak büyüyecek ki sadece öpülmesi konusunda titiz olduğunu sanmıyorum. 2 ayda bir gören insanlar diyorsun ne var iki gün tadını çıkarsalar. 
(872 puan) tarafından
Canım benim atopik ve çok hassas diyorum, sonradan yara oluyor yüzü. Kızım geceler yüzlerini kasıyor kaynatıyor.  Boşuna değil yani Benim kızdığım.
(13,203 puan) tarafından
Tamam normal de bunun için boşanırım yazmışsın fazla abartıyorsun herkesin çocuğu var herkesinki kendine kıymetli herkes gözünün içine bakıyor. Atopik cilt tamam hassas bu senin problemin ama ne hastalıklar var şükür bile etmen lazım.
(323 puan) tarafından
Bu onun problemi değil bebeğinin rahatsızlığı göz göre göre neden canı yansın haftalarca krem kullanmak zorunda kalsın anası bile doya doya koklayıp öpemiyordur Allah bilir alsınlar sevsinler oynasınlar ama öpmesinler çocuk hassas işte kadın kaç defa anlatmış illa öperek mi sevmek lazım ayrıca aynı ortamda bulunuyorlar yakın temas ediyorlar her şekilde çocuk dışarıdan mikrop alır ayrıca çocuk ne kadarlık bilmiyorum ama ilk 3 aylık bebek öpülmez
(872 puan) tarafından
Aynen haklisin herkesin çocuğu kendisi için değerli. Evet Çok şükür ve daha beterinden Allah korusun.  Ama atopik tamam dediğinden atopik ne olduğunu bilmediğini düşünüyorum. Düşün küçücük yavru geceleri kaşıntıdan uyuyamıyor. Özellikle yüzü göz çevresi, ağız kenarlari, kafası. Uyusa da kaşıyor. Ve sen geceleri başında bekliyorsun kanatmasin diye. Geçsin diye zararlı stress hormonu içerikli kremler sürüyorsun. Yanı hafife alma. Boşanmak konusu bak umursamıyor dediklerimi. Atopik ataklarında hiç yanimda değil ki görmüyor. Bide şimdi annesi hastaydı 1 hafta önce sesi çıkmıyordu şimdi de sesinde hırıltı var dikkat edelim çok opulmesin diyorum bisey olmaz diyor.
(872 puan) tarafından
Şimdi 14 aylık kızım. Ama bir yorumda da yazdım. Sürekli elimden alıyordu bebeği. Ben de bisey deniyordum hevesi varmış diye. Ama 15 günlük kontrolünde ben eczaneden çıkana kadar gelen geçene gösteriyordu ve yabancı insanlar yanaklarını eklendiğini gördüm. Nasıl kızdım ama. Kendileri de öpüyorlardı. Kızım 1 aylık olana kadar bilmiyorduk atopik olduğunu, alerji doktoruna gittiğimizde şimdi kortizon yapmicam daha çok küçük diye Atoderm yazdı ve özellikle uyardı öpmeyin dedi. Ama hala da duymadılar.
0 oy
tarafından
Valla ben koca tarafına gıcık oluyorum zaten bana ne yapsalar gözüme batar hele bide oğluma böyle nasıl davranırlardı tuvaletten çıkıp ellerini yıkamaz çocuğu severlerdi öperlerdi söylerdim beni ciddiye almazlardı içten içe nasıl deli oluyordum anlatamam o yüzden ben seni anlıyorum valla kocana de kusura bakma benim çocuğum herkesten herşeyden değerli kimse dokunamaz görüştürme oldu bitti sürekli hastayız gelemeyix de
(872 puan) tarafından
Oh bizimkiler de öyleydi onlar yanimizdayken eşime demistin ellerini tuvaletten sonra yıkamazsan çocuğu elletmem dedim, sonra herkes yıkamaya başladı.
tarafından
Ne güzel seni adamdan sayığ dinlemişler kocamın tarafı bi tuhag beni insan yerine koyup duymazlardı bile
0 oy
(408 puan) tarafından
Geldiklerin de Krem sürmeyi mi abartsanız? Çocuğa zararı olmazsa biraz fazla sürün görünsün öpemesinler, aslında anlayışlı olmak gerek bizde çok seviyoruz ama çocuğa zarar verecek bir şeyi neden yapalım. Eşinizin de bilmesi düşünmesi gerek ama 
(872 puan) tarafından
Canım benim teşekkür ederim anladığımız için. Bir problem var. Ne onlar ne eşim var yanimda eşim de 6 ay yok, sonra 1 hafta evde 2 hafta denizde. Ailesi de 2 ayda 1 ayda bir geliyorlar. Yanı kızımın acı çektiklerini hiç görmüyorlar. Söylüyorum ah kızım ah diyorlar  o kadar. Kremlerini de sürüyorum, özellikle söylüyorum hormonlu krem sürdüm diyorum bisey olmaz diyorlar. Bu sağlık problemleri olmasaydı tamam bisey demezdim.
(408 puan) tarafından
Çocuğun yüzü yara olduğunda fotoğrafını çekip gösterin belki işe yarar
(872 puan) tarafından
Oyle yapacam artık. Teşekkur ederim ❤
0 oy
tarafından
İyi git boşan 
(872 puan) tarafından
Bugün geç oldu yarın artik
(323 puan) tarafından
Ahahahha yorumun ❣️

İlgili sorular