+1 oy
208 göst.
Diğer kategorisinde (510 puan) tarafından
Kızlar simdi iki sene oruç tutmadim niye diyeceksiniz 2019 6 mayıs ramazanın ilk günü doğum yaptim malum tutamadım para verdik sonra bir iki gün tutum baktım sutum azalıyor bebegimde küçüktü dedim ek gıdaya başlasın tutarım tam 6 aylık oldu hamile kaldım tutmadim 2020 orucunda 7 aylık hamileydim bir gün tutum çok fena oldum doktor tutma demişti onunda parasını verdik geçen sene tutum çok şükür 2021 kasım aynı başladım dedim iki ayimi tutayım olmaz dedim iki gün tutum kusmalar filan hastaneye gittim hamileydim haberim yoktu bu sene 5 aylık hamile olacam tutacam burda gördüm birileri demiş onları kaza yapmak zorundasin ellimde olan bir sey deyil ne yapmalıyım sizce parasını vermişim gene tutayım mi

17 Cevaplar

+3 oy
(1,934 puan) tarafından
Hem kefaret hem tutacaksn cnm para vermekle bitmiyor diye bilyorm tamamiyle hasta olanlar para veryor seninki hastalikda deil hamilelik dogurunca Tutcan
(510 puan) tarafından
Hep tutum bir gün ardında hamile olduğumu öğreniyorum bu sene başladım gene hamile ciktim
(1,934 puan) tarafından
Hepsinin hesabini yapacaksn ona göre kazasini yapman gerek ben hamileyken tum orucumu tuttum seninde gucun yeterse tutabilrsn
(510 puan) tarafından
Bu sene tutmayi düşünüyorum ama kusmalarim 7 aya kadar var sabah li
-Reklam-
0 oy
(4,391 puan) tarafından
tabiki tutacaksiniz. para verdim bitti olmuyor yani. 
(510 puan) tarafından
Hep hani diyor lar ekim kasimda tutun ya bu geçen kasım bos kaldım oda hamile olduğumu bilmiyordum hep kustum halada oyle
0 oy
tarafından
Eğer hastalığın kalıcı ise ilerdede tutamaz durumda olursan yerine para verebilirsin ama geçici bir durumda yıl içinde kaza orucu tutman lazım üzerinden 1 yıl geçtiyse hem kaza eder hem para verirsin durumun kötüyse sadece kaza edersin canım 
(510 puan) tarafından
Yaptim hep yaptığımda hamile kaldım geçen sene bostum oda bebeğim 4 aylikti bu sene iki gün tutum hamile olduğumu ogrendim bundan dolayi
tarafından
Gebelik ve emzirme durumun bitince tutarsın canım
(510 puan) tarafından
Bu sene gitti ancak 2023 yılı çocuğu süten keserim birden tutarim
0 oy
(3,717 puan) tarafından
Para vermene gerek yokmuş canım sağlık durumun değil gebelik emzirme bitince tutman gerek borçlarını eğer hiç tutamıcak halde olursan para verirsen mesela yaşlılık hastalık falan gebelik emzirme mazeret ve geçici durumlar o durumlar bitince orucunu tutman gerek
(510 puan) tarafından
Tutum iki gün bu sene boşta kaldım sandım gene hamileymisim artık dogurunca tutarım
(3,717 puan) tarafından
Valla bende geçen sene 14 gün tutabildim şimdi de emziyorum borç borç üstüne bakalım napcaz
(510 puan) tarafından
Benimki tam iki ay ya
(3,717 puan) tarafından
Oo ben tutsam en az 4-5 ay tutmam lazım 27 yaşındayım hiç borç tutmadım
0 oy
tarafından
tabiki tutacaksın. bu parasini verip tutamamaya olayı hastalar  ve sağlığı yerinde olmayanlar icin 

benimde 2 yıl borcum var ayni senin gibi ilkinde ramazanın 5i doğum yaptm 2. ramazanda da hem hamile hemde emziriyordum oylelikle tutamadım bu ramazan kizim 4 aylik yarısını tutmayı düşünüyorum sütüm az olandan da olmak istemem 
(510 puan) tarafından
Bende 5 aylık hamile olacak tutacam diyerleri boynumda
tarafından
hamileliginde tut diyemem dr tavsiyesi al ama illa tutucam dersen sende yarısını tutabilirsin
0 oy
(7,187 puan) tarafından
Kefaret vermeyle olmaz canim sağliğın yerinde borcun duruyor 
(510 puan) tarafından
Biliyorum valah insalah doğumdan sonra tutarım
(7,187 puan) tarafından
Insallah canim benimde çok borcum var emzirdigim halde biraz tuttum azalsin diye insallah allah kolayliģini versinde tutalim
0 oy
(10,383 puan) tarafından
Parasını vermen için önemli ve hiç geçmeyecek hastalığın olması lazım o iki senenin orucuda kaza yapman lazim cnm para olmuyor 
0 oy
tarafından
Valla bende bir ay tutamadım eşimde para verelim dedi olmadığını bildiğim için kazasını yaptım çok şükür 
0 oy
tarafından
Ramazan'da kaza borcum olmasın diye ikinciyi erteliyorm:))
0 oy
tarafından
Kız o degilde kac bebis var;)) surekli hamile kalmissin masallah arka arkaya berketi kacmasin diye saymasim :))
0 oy
(3,419 puan) tarafından
Valla benimde iki yıllık kaza orucum var hamilelik emzirme vs duruyor bu ramazan orucu tutacam artık diğerlerini kışın tutarim 
0 oy
(3,491 puan) tarafından
Parasını vermekle bitmiyor tutabilecek duruma gelince tutmak zorundasın. Fetva hattına sorabilirsin 
0 oy
tarafından
Bende 4 aylık hamileyim ve tutmayı düşünüyorum inşallah Rabbim yardımcımız olur
0 oy
(3,860 puan) tarafından
Canim tutmak gerekiyor diye biliyorum
0 oy
(3,823 puan) tarafından
Dinimiz zorlayıcı bir din değil eğer gün gün keferetini vermişsen tutmana gerek yok ama vermemiş sen tutman gerekir
0 oy
(5,773 puan) tarafından
O değilde Rabbim yardımcın olsun 2019dan beri hamilesin sürekli :)) 
0 oy
(3,600 puan) tarafından
Kız sen toplamda.kac kez hamile oldun kafam karıştı hep hamileymissin

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 136 göst.
23 Ocak 2024 Aile kategorisinde Eceinn (104 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 116 göst.
26 Mart 2023 Diğer kategorisinde Elifylmz0660 (1,189 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 51 göst.
25 Mart 2023 Diğer kategorisinde Ecenin annesiii (1,018 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 183 göst.
25 Mart 2023 Diğer kategorisinde Prensesp (7,293 puan) tarafından soruldu

376,969 soru

11,282,020 cevap

34,684 kullanıcı

...