0 oy
94 göst.
Diğer kategorisinde (134 puan) tarafından
Prematüre bebeğin var 10 günlük belli bir ml altında olmasın beslenmesi dedi doktorumuz istediği zaman verebilirsin süt dedi 2 saate 3 saate bağlı kalma dedi fakat bazı hemşireler sık sık beslersen çenesi yorulcak kilo kaybetcek diyo kafam allak bullak oldu tecrübeli anneler yardımcı olabilir mi ilk bebeğimiz eşimle iki kişiyiz sadece o yüzden bı bilgisizlik var yardımci olursanız sevinirim bebek beslenmsi konusunda

4 Cevaplar

0 oy
tarafından
Doktorun doğru demiş canım. Sürekli besleki sarılık olmasın bebeğin.
(134 puan) tarafından
Memede fazla bekletmiyorum 10 yada 15 er dk enjektörle takviye yapıyoruz. İlk doyuyor gibi oluyo yoruluyo ondan mı anlamiyorum bir saat sonra meme arıyo agziyla
tarafından
Memede emdirsen daha iyi canım. Elbetde yoruluyordu canım ufacık zaten emerken bir süre emmez o da yorulduğu içinde sonra tekrar emeye başlar. Memede emdir enjektörü boşver hem aranızda bağ kuvetlenir canım. Doydugunu bezinden anlayabilirsin.
-Reklam-
0 oy
(3,458 puan) tarafından
Ben bebeğimi her ağladığında emzirdim, hatta ilk 3 ay falan saatlerce memede kaldı hiç bırakmadı, şuan 7 aylık maşallah boyu kilosu çok iyi, bence sende böyle yap hem daha mutlu oluyorlar hemde iyi besleniyolar
0 oy
(2,361 puan) tarafından
Canım bak ben bebeğimi ilk zamanlar 2.5 saat emzirdigimi biliyorum. Mahvolmuştum artık ama anca emiyor. Çünkü çenesi yoruluyor yada uyumaya çalışıyor. İlk zamanlar çok uğraşman lazım canım emebildiği kadar emsin kesme hemen sütten. En son baktın emdi bitti. Sonra takviye sütünü verirsin. Bende öyle yapıyordum. Benimki başlarda takviye 50 ml filan içiyordu. Takip ediyordum ne kadar içtiğini. Birde zaten büyüdükçe emme süresi baya kısalıyor. Şuan 5 aylığız mesela ben emiyor bitiyor.
0 oy
(1,363 puan) tarafından
Hayir hemsirenin dedigi mantikki degil. 38 haftada 2955 dogdu oglum. Kordonu 2 kez dugumlemiş  kilo falan dusuk kaldi hep. Sezaryenle dogdu ama sutum vardi. Süt alsin sadece  dedik dogum kilosunun altina duştu. Sarilik oldu. Ilk hafta kontrollerinde kilo almadigi gorulunce mama basladik. Saat yok. Sık sık devamli kii beni bile emiyor. Simdi sende toparlayana kadar sık sık besle, zaten buyudugunde anlayacaksin ne zamann kac ml icecek, nekadar araliklarla beslenecek.

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 43 göst.
2 Ocak 2024 Diğer kategorisinde NurAsel09 (131 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 194 göst.
9 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde emyy (5,132 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 97 göst.
17 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde damlanur.krc (303 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 185 göst.