0 oy
1,330 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
düzenlendi

Benim de mucizem gelecek diye bekliyorum gelecek mi bilmiyorum ama elimden ne geliyorsa yapıyorum onun için allahtan ümit kesilmez diyorlar ama işte kesmiyoruz belki o ümidi ama derler ya olmayacak nede olsa niue dua ediyorsun derler. Zor işte hangi kelimeyle tarif edecem bilmiyorum sessiz kimse yok insan bir ses arıyor evde etrafa bakıyorum da bu ara hep üstüme geliýorlar çocuk yapın artık 2 sene oldu neyi bekliyorsunuz diye kimse bilmesin diye erken diyoruz borcu derdi öne atıyoruz bu sefer daha çok ısrar ediyorlar ya sormayın işte sormayın onlar sordukça benim kalbim ağrıyor canım yanıyor anne baba olamamak can yakıyor işte. Kelimeler yetmiyor ki onu anlatmaya. Kelimeler kifayetsiz kalıyor derler ya öyle işte. Hiç bir kelime söz sayı kitap anlatamıyor icimdeki sıkıntıyı. Derdini kimseye söylemiyorsun işte. Bu kadar zor değil hayat yada ben mı öyle sanıyordum. Küçükken hep derdim ben büyümek istemiyorum diye büyüdüm ne oldu kocaman bir acı oldu. Kocaman bir yanlızlık oldu. Büyümek o kadar da iyi bir şey değil ki. Evet zamanı var ve bu zamanı rabbimden başka hiç kimse bilmiyor o en hayırlısını bilir. Ama işte canım açıyor sadece. Dört gözle bekliyorum o zamanın gelmesini. Evet belki benden daha çok acı çeken vardır ama şükür buna da şükür diyorum ya sana insan bekliyor belki mucize oldu diye ama o mucizenin olmadığını öğrenince kalbim açıyor boğazıma öküz oturuyor kalkmıyor. Ben bunların hiç birini ağzımla söyleyemem konuşamam ama böyle yazıyorum işte yazmak iyi geliyor. Ağlamak istiyorum ama kimin yanında biri de demiyor ki gel omzuma ağlaya bildiğin kadar ağla için açılır demiyor işte ben içime ata ata şiştim taştı artık yer kalmadı. Bağıra çağıra ağlamak istiyorum canım çıkana kadar ağlamak istiyorum bağırıp çağırmak istiyorum. Ama sadece istiyorum anne olmayı istediğim gibi. Istenen yetmiyor ki keşke yetse. Rabbime verdiği tüm nimetlerden dolayı sonsuz teşekkürler ama olmuyor işte olmuyor. Olmayacak da belki de. Bilemiyorsun ki keşke bilebilsen anlayabilsen elimden ne geliyorsa yapmaya hazırım ama benim elimde olan bir şey değil ki yapayım. Dua dua dua en büyük nimet bu ama...

imageKelime yok anlatacak. Rabbim hepinizin evlatlarını size bağışlasın onların yoksullarını göstermesin. Evlatlarımızın ayağına taş gözüne yaş değdirmesin rabbim onları sizsin sizleri de onlarsız bırakmasın. Hepinizi çok seviyorum yazacak başka yerim yoktu buraya yazdım okumak isteyen istemeyen herkese saydı duyarım ve teşekkür ederim. Hepinizi çok seviyorum hiç birinizle bir derdim yok rabbim büyük acılar göstermesin büyük sıkıntılar göstermesin kimseye. Hepinizi seviyorum...

19 Cevaplar

0 oy
tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Canım seni cok iyi anlıyorum 2 senelik evliyken millet sorup duruyor cok sinir bozucu bizden sonra evlenenler duyuyordum hamileler agliyordum durmadan 1 sene sonra hastaneye gittik yumurtaliklarim tembelmis baska bi problem yoktu esimde de bende de catlatma ignesi vuruldum catliyordu ama yok olmuyordu gine doktor fayda etmedigini soyledi asilamadan bahsetti bende kabul etmedim cunku cok yipranmistim biraz ara vermek istedim gecen sene ramazanda birakmstik tedaviyi ama cok dua ettim inan ki artik sadece Rabbime birakmistim teselli ettim kendimi hep o ol derse olurdu hayirlisini istedim hep ramazan bayraminin 1.gunu adet olmustum gine aglamistim ama eskisi kadar ümitsiz degildim 11 tane hurmaya annem halam yengem kuzenlerim vs meryem suresi okudular esimle boluserek yedik 4 5 tane yedikten sonra hamile kaldigimi ogrenmistim adetim tam 15gun gectkten sonra test yapmistim ha bugun ha yarin diye diye umitlenmemek icin suan kizim 7 aylik yani canim hastaneye gidin baska baska doktorlara gidin sakin umidini kaybetme cokca dua et Rabbim isteyen herkese versin insallah.. Bide ben diger tarafta da yazmıstm bi kere 2 kisi denemis hamile kalmis hurmadan sende bi dene canim.
tarafından
Biz kimseye demedik kimse bilmiyor o yüzden okuyacak kimse yok maalesef
tarafından
Kurs gibi bi yere de okutabilirsiniz
-Reklam-
+3 oy
(162 puan) tarafından
Sabır en güzel şeydir.  Güzel şeyler hep sabirdan sonra gelir.. Allah gonlundeki muradı ömrüne hayırlısıyla nasip etsin inşallah 
tarafından
Evet sabretmeyi hayatta bilmeyen ben sabrın ne olduğunu öğrendim şu hayatta ne istediysem hepsi oldu birtek bu olmadı rabbim nasip eder mi bilmiyorum işte bekliyorum...
(162 puan) tarafından
Olur inşallah canım
+2 oy
(6,724 puan) tarafından
Kuzum benim ne güzel yazmışsın içini dökmüşsün. ALLAH tan ümit kesilmez beklemediğin bir anda geliverir o mucizen. Herşeyin bir zamanı var. O zaman gelene kadar da bol bol dua edip hayırlısını istemek. Insanlarımız evlendikten 1 ay geçse de çocuk yapın diyorlar 1 senede geçse de aynısını diyorlar. Sen onları kafana takıp ta kendini üzme strese girme. Allah'ım hakkında hayırlısını versin inşallah hayırlısı ile sağlıklı sıhhatli bir yavrun olur. ❤
tarafından
Amin inşallah bekliyoruz belki diye ama....
tarafından
Bu yazdıklarımdan daha fazlası var içimde sizide fazla yormamak için sildim hep
(6,724 puan) tarafından
Ne yorması canım Allah aşkına burda herkes birbirini dinliyor dua ediyor zaten. Insan okuyarak yorulmaz ki bizlerde senin için dua ederiz.
tarafından
Dualarınıza talibim gerçektende
+1 oy
(3,532 puan) tarafından
Allhim sanada nasip etsin inşallah  
tarafından
Inşallah....
0 oy
(466 puan) tarafından
Inşallah mucizen en kısa zamanda gelir canım:( b3nde 4 yıl bekledim geldi 2 kayıp yaşadım ama tabi. Içınî ferah rut
tarafından
Inşallah bekliyorum sadece...
0 oy
(1,816 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Çok üzldüm canım Allahım en kısa zamanda kucağını doldursun kimse kimsenin içinde ne acılar biriktiridğini bilemez Allahım sana sabır versin dualarım seninle canım :'(

tarafından
Evet bilmiyor gerçektende kimse kimsenin ne yaşadığını ne çektiğini bilmiyorum ne benim ne de eşimin gözlerinin ışıkları söndü resmen gözünün feri gitmis derler ya ikimizinde öyle korkuyorum ondan sogumaktan esimsiz kalmaktan onlar çocuk dedikce biz kavga ediyoruz eşimle bıktım artık
(1,816 puan) tarafından
Allahım yardımcın olsun canım sakın ümidini kaybetme i bi doktr bul ona git bırakma kendini
tarafından
Inşallah inşallah
0 oy
(548 puan) tarafından
Oy kıymamam sana kuzum.Allahim tez zamanda sanada nasip etsin sen yeterki Allah'tan hayırlısını işte ve hiç bir zaman umutsuz olma ben benim yaşadıklarımı cok anlatdim burda benim mucizem 6 sene sora tam her şey bitiyor eşimle boşanmanin eşiğinden döndürdü Allah'ın verdiği mucize.bene asla olmaz dendi kaç Dr neler yaptım soran olunca hayırlısı dedim istemiyorum derdim ama kaynanam kız ne isremicek kısır Dr asla olmaz demiş tüp bebekle bile %70 şansin var demişlerdi.hic ummadığımiz anda Allah verdi.İnşallah dilerim Rabb'im sana ve bütün isteyen her kese nasip etsin.Allaha and ola seninde olacak ve bı gün mucizem geldi diceksin
tarafından
Benim o kadar şansım yok ki yüzde 10 bile degildir
(548 puan) tarafından
Deme öyle kuzum Allah'ın o kadar rahmeti varki susuz toprakta bile çiçek yetiştiren her şeye can veren Allah ona umutla dua eden kulunu asla geri cevirmez
tarafından
Öyle tabi de işte
0 oy
(53 puan) tarafından
Sen milletin dediğine bak bu hayatta herşey nasip daha yeni iki yıl olmuş kaç sene bekleyip hamile kalanlar oldu benim kuzenim 11 sene bekledi 3 defa tüp bebek denediler olmadi tam herşeyden ümitlerini kesmistiler ki Rabbim onlara bi mucize verdi sen Allahtan işte hayırlısını inşallah Rabbim en kısa zamanda senin de kucağına verir rabbim Anne olmayı isteyen her kese nasip etsin.  
tarafından
Ondan başkasına el açmadım rabbim de actirmasin inşallah
(53 puan) tarafından
Amin canım inşallah
0 oy
(89 puan) tarafından
Bizde 1 bucuk senedir istiyoruz kuzum seni cok iyi anliyorum allahtan umid kesilmez sorun ne peki benim.adet duzensizligim basladi evlendikten sonra neden oldugunu anlayamadik henuz tedaviye devam ediyoruz sizin ne sorununuz var 
tarafından
Eşimde azospermi olduğunu öğrendim yani sperm yok hemde hiç tahlillerde kocaman bir sıfır yazıyor
(89 puan) tarafından
Tedavisi yokmu peki cogaltmak icin falan
tarafından
Var ama para lazım maalesef
(89 puan) tarafından
Anladim parayla.halolacak birseyse caresi.varsa yani en azindan bir sekilde halolur kuzum.sıkma canini bak bende su an tedavi ye doktor degistirerek yeni balsadim sayir devlette guzel tedavi etmedikleri icin hep ayni seyleri.aoyledikleri icin ozele gitmek zorunda.kaldik bilirsin ozel hastanede. De adim atsan para ama sonucta her bebek kismetiyle bereketiyle gelir bugunler zor gecer elbetteki ama cagresi varsa uzme kendini keske elimden birsey gelse inanki 50 tl yi bile 25 e bolerdim inanki insallah halolur canim dua edicem bol bol
tarafından
Allah razı olsun canım çok teşekkür ederim
0 oy
(2,849 puan) tarafından
Rabbim hayırlısıyla sana da nasip etsin gözlerim doldu inanki bi anda kendimi gordum sende bnde kimyasal gebelik yaşamıştım ve ondan 7 ay sonra hamile kaldim olmiycak dedim olmuyo dedim kaynanam kayinpederim hemen cocugu olmuyo mu acaba demeye başladılar 7 ay boyunca her hasta olduğumda ağladım beni arayan herkes hamilesindir artik die arıyordu deilim deyince yapin sole bole ama kimse bilmiyordu kimyasal gebelik yaşadığımı yada cocuk olsun die uğraştığımızi bilmiyordu o yuzden herkes ağzına geleni söylüyordu laf sokuyorlardi bak şunun cocugu oldu su hamile bi siz kaldınız falan filan Allahim sana da bi evlat versin canim bnm 
tarafından
Ben kimyasal gebeliğe bile raziyim en azından oluyor derim nen ona raziyim
(2,849 puan) tarafından
Öle deme canim ben cok etkilenmiştim sonuçta bi bebek sana tutunamadan düşüyor Rabbim hayirli bi sekilde evlat nasip etsin sana
tarafından
Öyle tabi ama sonuçta bir can geldi oraya bende oda yok belkide olmayacak
(2,849 puan) tarafından
Olumsuz düşünme olumlu dusun ki hersey olumlu olsun
0 oy
(659 puan) tarafından
Allahım bıze bı verdı sana cıft versın moralını duzgun tut benım de yasım 37 ıdı olmayaca dıye cok kortkum ama sukur normal yolla oldu 65 gunluk bebem var  bı arkadasım var onunda 2 denemesı oldu olmadı varıkoser mıs esı amelıyat oldu sonra denedıler oldu ama tup bebek oldu ınsallah senınde bı cıft beben olur bunları  dusunursun artık sabır allah sevdıgı kuluna dert verır bakalım ısyan mı edecek yoksa tevekkulmu dıye 
tarafından
Eşim de azospermi var maalesef ve bize de tüp bebek dediler bizim imkanımız bunu yapacak kadar yok maalesef
(554 puan) tarafından
Bitkisel tedavi denedinizmi? Kürler var sperm arttırıcı belki ise yarar esin yapmazmi oyle bisiler
tarafından
Araştırma icerisindeyim bende ne arttırır mesala
(554 puan) tarafından
Bende pek bilmiyorum ama bitkilerin gücüne inaniyorum bir cok seyde ilac yerine bitkileri kullaniyorum
0 oy
(1,082 puan) tarafından
Rabbim tez zamanda kucagina doldursun insallah ❤
tarafından
Amin inşallah...
0 oy
(10,046 puan) tarafından

Rabbim gönlünden geçeni tez zamanda mucize olarak sana göndersin inşallah kuzum<3

tarafından
Amin amin inşallah ❤
0 oy
tarafından
9 senede ben bekledim senelerce boş durmadan elimden geleni yaptım tam oluruna bıraktım dedim seneye bi daha tüp bebek deneriz diye. Rabbim verdi kucağımıza da alırız inşallah ama üzme kendini bu kadar bende senin gibi çok yalnızım. Kimse de anlamaz seni anlatmak için de yıpranma haklısın de geç. Hiç bir söz hiç bir şey doldurmayacak boşluğu umarım Rabbim tez zamanda dualarını kabul eder.
tarafından
Inşallah
Yok hiç bir söz bulamıyorsun anlatmaya cn yakıyor sadece
0 oy
tarafından
En kısa zamanda rabbim sana ve bana isteyen herkese nasip eder inşallah 
0 oy
(1,567 puan) tarafından
Amiin insallah sagol canim dualarin icin. Insallah tez zamanda Allahim sana da isteyen ve hakeden herkese de nasip etsin insallah. ♡♡♡
tarafından
Aminnn aminnn inşallah dualarınıza beni de katarsanız çok ama çok memnun olurum
(1,567 puan) tarafından
Katarim tabiki canim benim. Allah ne zaman nasip ederse ozaman oluyor. Sen etrafi takma.  Yeni evlendigimiz zamanlar yengemin komsulari sormuş yengeme gorumcenin bebegi var mi diye ne alakasaysa onlara neyse . Anlayacagin takma milleti kafan rahat olsun elinden geleni yap takdiri Allaha birak olur insallah nasip ne zamansa. Insallah tez zamanda hayirlisi sagliklisi ile nasip olsun sana da canimmm ❤
tarafından
Aminnn aminnn inşallah ❤❤
(1,567 puan) tarafından
Amiin canim benim insallah ❤❤❤
0 oy
(128 puan) tarafından
Canım bende bişeylerden bahsetmek istiyorum. Benim ablamında çocugu olmuyodu 5 sne oldu olmadı tüp bebek yaptık olmadı aşılama filan derken olmadı yumurtalıkların bitanesi dogustan yokmuş olmaz dediler senin çocugun çok üzüldü agladı bi çocugum olsund ne olurs olsun dedi rabbim hiç beklemediği anda verdi bi erkek çocuk ama ablam dogum yaptıktan 8 ay aonra kalp krızı geçirerek hayatını kaybetti. Sezeryanda kalp yetersizliği oluşmuş tBi farkına varamadık. Bunu neden anlatmak istedim rabbim veriyosa da vermiyosad bi sebebi var çocugu olmasydı belki böle olmayacaktı tabiki ecel bişwy swbep olacak ama. Vardır zamanı vardır rabbimin bir bildiği hayırlısını iste. Rabbim en kısa zamand seninde kollarını doldursun inşallah
tarafından
Dua ettiğimde çocuk istiyorum demiyorum sağlıklı sıhhatli hayırlı bir evlat istiyorum diyorum elbet var zamanı var da işte çok zor işte
(128 puan) tarafından
Anlıyorum seni canım. Herseyin vakti zamaanı var inşallah hayırlı bir evladın olur seninde sabret
tarafından
Aminnn inşallah
0 oy
(843 puan) tarafından
Kuzum 5 sene yapmadık. Duyduğum laflar burdan fizana yol olur. Hem eşimin rahatsızlığı vardı doktor zor olur dedi  .  yapsakta olur mu bilmiyorduk yinede bekleyelim dedik . 5.sene artık zamanı geldi diye düşündük. Bi kaç ay sonra hamile kaldım. Allahın lutfu... kısacası ağzı olan konuşur sen bakma. Allahım hayırlı zamanda hayırlı sağlıklı evlat nasip etsin inşallah. Anne olmak çok güzel evet ama anne olmanın bir çok yolu var gerekirse evlat edinirsiniz bir cana sahip çıkarsınız. Sen yeterki tevekkül et. Allaha emanet olun.
tarafından
Allah razı olsun canım
Onu da düşündük en son çare evlat edinirim en azından annem diye bana koşan bir evladim olsun istiyorum annemmmm desin bana
(843 puan) tarafından
Daha çok erken hem canım sana süre uzun gelmiş olabilir ama 50 yaşında hamile kalan gördük tvde. Sabret herkesin sınavı ayrı vardır rabbimin bir bildiği...
tarafından
Öyle tabi ama işte bekliyoruz
0 oy
(119,343 puan) tarafından
Rabbim sana ikiz nasip etsin inş kiyamam ben sana bunalmissin sende cook iyi anliyom seni bende cok laf duydum aylarca agladim ummadigim bi anda ogrendim hamile oldugumu rabbim tez vakitte bebek nasip etsin icini ferahlatsin inş 
tarafından
Amin amin inşallah gelsin de ikiz ucuz tek fark etmez sağlıklı hayırlı evlat ve tez zamanda gelsin yeter

İlgili bir soru bulunamadı

380,190 soru

11,381,936 cevap

34,878 kullanıcı

...