0 oy
340 göst.
Diğer kategorisinde (3,739 puan) tarafından
2 maaş girmesine rağmen şunu al bunu al diyorlar tamam ama benim evimin ihtiyaçları ne olcak aylık 2.700 kredi çocuk bezi vs derken zaten para kalmiyo hiç durumlari olmasa amenna dicem 

21 Cevaplar

+1 oy
(13,726 puan) tarafından
Elbette alacak..

Valla kırk kere başının etini yiyorum bazen annene harçlığı ayrı gönder babana gönderdiğin paranın içinden kadın almaz diye.

Ben memnunum bu durumdan. Aileyiz biz elbette ki alacak
(3,739 puan) tarafından
Durumlari çok iyi onlarin bize alması lazim bu durumda :(
(13,726 puan) tarafından
Valla onlarin da iyi evleri var arsaları var  kaynpederim memur
Ama oğluna tabiki ihtiyacı olacak isteyecek ben memnunum ya.
(25,223 puan) tarafından
Bu yaşa kadar ailesi baktı besledi büyüttü sonuçta şimdi evladı bakmış çok mu
(13,726 puan) tarafından
Aynı şekilde düşünüyorum valla ana babasıdır bakacak.
-Reklam-
0 oy
(119,744 puan) tarafından
benimki karsilamaz ihtiyaci yok ailesinin olsada istemezler zatende durumun uygun olsa takma derdim
(3,739 puan) tarafından
Tek maaş kredi çok zorluyor bizi
(119,744 puan) tarafından
haklisiniz aile anlayissiz demekki uygun bi dille konussan
0 oy
tarafından
Köye gidersek alıyor biseyler ondada senede bir
(3,739 puan) tarafından
Anladım kuzum
tarafından
Tabiki ailesi alçak diyenleride anlamıyorum her zaman her zaman da alınmaz durumları iyiyse
0 oy
(6,305 puan) tarafından
Bizimde öyle durumları var ama oraya gittigimiz zaman eşim aliyo herşeyi ben öyle şeylere takilmam alsın tabiki anne babası bu yaşa kadar bakmış buyutmusler biz uzakta yaşıyoruz ama sene de iki kere fln gideriz
(3,739 puan) tarafından
Alsın tamam ama durumları çok iyi biz borç içindeyiz o yüzden durumları iyi olmasa zaten yapsın
0 oy
(13,982 puan) tarafından
Eşimin annesi vefaat etmiş. Hayatta olsaydi eminim tüm ihtiyaçlarini karşılardi. Bazen aileler de fazla aç gözlü ve bencil olabiliyorlar. 
(3,739 puan) tarafından
Bencede valla
0 oy
tarafından
İhtiyaçları yoksa almasın tabiki. 
(3,739 puan) tarafından
Maalesef ki aliyo
tarafından
Kocana söyle o zman açıkça istemiyorum hakkımı helal etmem de. Tabi gerçekten ihtiyaçları yoksa
0 oy
tarafından
Hiç olur mu ?? Sen parasını yiyorsun 

Hep dedikleri bu değil mi gözlerine batıyor 
tarafından
yeniden gösterildi
Bende oldu ağzıma geleni saydım artık çok doldurdu eşimi . Eşime de ona da resti çektim bı daha cocugum söz konusu olursa mahvederim sizi dedm . O günden beri artık mesafe koydum araya fazla da yüz vermiyorum
tarafından
İyi yapmışsın seni buna mecbur etmişler kimse durduk yere kötü olmak istemez ama bazıları bu dilden anlıyor.  Ya bırak toruna alınana karışmayi benim oğlum 9 aylık olacak (Allah ins nasip eder ) şimdiden hayal kuruyorum torunum olsa ne kadar çok severim neler alırım, neler yaparım diye.  O senin canının canı ya . Birşey almasan yapmasan da köstek olma. Herşey maddiyat değil bari manevi olarak destek olsunlar.
tarafından
Yok ya nerde o sorsan çok yapıyor ama bunu alma şunu alma yok devam sütü pahalı olmuş da onu almayın normal süt alın yav sanane yani herşeye burunlarını sokmasalar olmaz
tarafından
Off bir sen akıllısı zaten herkes  bosuna para veriyor mamaya de.
tarafından
Onun aklı zaten bı paraya çalışıyor valla anlıyorum bu tür Kaynanalari
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Almam tabiki 
(3,739 puan) tarafından
İstiyorlar ve eşimde Aliyo
(4,961 puan) tarafından
Evinizi seni ihmal ediyosa maddi anlamda olaya dahil olmalisin
0 oy
(7,115 puan) tarafından
Yok istemezler ama eşim alır bir şeyler. 
(3,739 puan) tarafından
Anladım canım
0 oy
tarafından
Alıyor valla faturaları da eşim ödüyor kızım var onun ihtiyaçlarını ve eve yıllık erzak alıyorum 
(3,739 puan) tarafından
Faturalarını da mı ödüyor
tarafından
Evet canım altlı üstlü oturuyoruz hem faturalarını öder hem deterjanları alır hem kuru yiyecekleri alır kayınbabam tır cı onun kazandığıda var ama işte kaynanam aç gözlü olunca biraz para yetmiyor deyip eşimden de alıyor
0 oy
(161 puan) tarafından
Bzi yurtdisinda yaşıyoruz büyük bir evde eşimin ailesiyle yaşıyoruz annesi babası iki erkek kardeşi yakında kız kardeşine gelecek en küçük kardeşi hariç herkes calisiyor ortanca kendi ihtiyaçlarını karşılıyor eve katkısı yok eşim işyeri açacak evin altına ve babasıyla eşimin birikimiyle olacak inşallah..Yani demek istediğim hep beraber yaşıyoruz kasa bir tabiki.Ama ayrı yaşasaydık tabikide böyle olmazdı herkesin çalıştığı kazandığı kendine..Eğer sizin evinizde borcunuz harcınız varken diğer eve yardım ediyorsa (durumları iyi olduğu halde) ozaman karşı çıkardım..Bu benim ailem içinde geçerli
(3,739 puan) tarafından
Desem ben kötü oluyorum
0 oy
(1,776 puan) tarafından
Şimdiye kadar öyle bir şey olmadı bize ihtiyaçlarıda yok çok şükür
(3,739 puan) tarafından
İyi bari
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Yapmıyor ama yapsa zerre gözüme görünmez. Ben derim kardesine annene falan harçlık gönder ellerin de oldugunu bilsen de diye. Evlenince anne baba yine anne baba oluyor sonucta. 
(3,739 puan) tarafından
Peki zor durumda olsan bile mi
0 oy
(3,832 puan) tarafından
Kayinbabamin kredi kartını kaynım bütün faturalarını biz ödüyoruz tek maaşla
(3,739 puan) tarafından
Yok artık
(3,832 puan) tarafından
E öyle yapacak bir şey yok ben size baktiysam sizde bana bakmaya mecbursunuz diyor
0 oy
tarafından
Eksiklerini alır babasına annesine harçlık verir bide ben dır dır ederim kardeşlerinede gönder belki istiyeyorlar falan diye Ailesi sonuşta
(3,739 puan) tarafından
Ben yırtık kıyafetlerle geziyorum idare ediyorum eşime al diyorum param yok dio ailesine aliyo zoruma o gidiyo benim ihtiyaclarimida karsilasin o zaman
tarafından
Tabiki de önce senin ihtiyaç larını gidermeli
0 oy
(149 puan) tarafından
Bizde kimde ne eksikse o halledilir. Tek kişiden alınmaz para. Parası olan ben öderim der. Başka zaman da oteki öder hallolur. Darısı senin ailene canım 
(3,739 puan) tarafından
İnşallah canım
0 oy
tarafından
Biz alinca kaynanam kiziyo bize ama ben zorla aldiriyorm dun ayiptir söylemesi balık aldi annene de gotur dedim ona da aldi ben demesem oyle aklina gelmez ama kaynanam kendi evine ne aliyosa bize de aliyo
0 oy
(11,490 puan) tarafından
Siz biz olmaması lazım onlarda varsa onlar sizde varsa siz ben öyle gördüm ailemden çok şükür eşimin ailesi de öyle 
0 oy
(25,223 puan) tarafından
1 ekmek bile alsak parasını verirler bize para harcatmazlar öyle huyları böyle yoksa her ihtiyacını karşılamasında bir sıkıntı yok 
(3,739 puan) tarafından
Üstüme başıma giyecek bir şeyim kalmadı al diyorum param yok diyo ama ailesine yapıyor zoruma o gidiyo yoksa anası babası alsın
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Yollayacak tabi anası babası o. Benim babamda yollar sırtında kabeye tasısa anasını hakkını ödeyemez 
(3,739 puan) tarafından
Bana şunu al diyorum param yok diyor zoruma o gidiyo
(9,247 puan) tarafından
Otur adam gibi anlat anlasın sıkıntını

İlgili sorular

0 oy
23 cevap 576 göst.
27 Haziran 2020 Aile kategorisinde Eda06 (3,739 puan) tarafından soruldu
0 oy
30 cevap 314 göst.
11 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Mirzamm (37 puan) tarafından soruldu
0 oy