0 oy
619 göst.
Aile kategorisinde tarafından
düzenlendi
Silineceeeeeekkkk

19 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Sen yinede eşine bu durumu anlatma insan oğlu bu iki gün sonra bundan güven alır yada başına kalkar emin ol 9 aydır baba evindeyim ne kadar 4.4 Luk gozuksede dıştan gece ağlamadan uyumadigim bir gün olmuyor ama buna da şükür kızım guvende
tarafından
Anlatmam sagolun cok zoruma gitti dedikleri arardim aglaya aglaya ona anlatirdm cok sıkinti yasadm hic beklemezdm boyle bir sey
tarafından
Boşver bacım inan çok iyi anlıyorum seni çünkü daha ağırlarini duydumm
(42 puan) tarafından
Ne evinde olani bacina anlat nede esine gercekten kakic oluyo hic gerek yok canini sikmalarina izin verme
-Reklam-
+1 oy
(3,127 puan) tarafından
Ne ailemle yaşadığım sorunlari kocama anlatırım ne kocamla yasadigim sorunları aileme tabi üstü kapalı anlattığım şeyler olur ama herşeyimi hiç kimseyle paylasmam gün geliyor gerçekten en sevdiğin insan seni kanayan yerinden vuruyor.
tarafından
Bn bunu yeni ogrendm kol kırılır yen içinde kalırmış cahillik yapmisim
0 oy
tarafından
Kaçarak evlendigin için zoruna gidiyordur. Benimde kardeşim kacrak evlenmişti. Biz yüzüne öyle kizmiyorduk kirmiyorduk ama içten içe bizde çok kiziyorduk. 10 sene sonra boşandılar hala kirginligimiz gecmedi. Onlarinkide gecmeyecek
tarafından
Su an siz kacmadan normal evlisiniz kardesiniz size ***..tir git evden dese mutlu mutlu oturacak misiniz kactigim icin nie zoruma gitsn kacmasam gitmeyeck mi anlamdm
tarafından
Senin zoruna demedim. Kardeşinin zoruna gidiyordur. Senin kactigin. Lafı başka yerinden anlama.
Senin kacman kardeşinin zoruna gidiyordur. O yüzden öyle davranmıştır. Dedim
Kardeşinin haklı olduğunu savunmadim lafı carpitma
0 oy
(9,247 puan) tarafından
El oğluna aile sorunu anlatılırmı bacım.... Şaşmaz bu ilerde laf ederler
0 oy
tarafından
  Eşinin yanı na zaten dön canım    eşinle sprunlarınız varsa   konuşmayı deneyin artık  kendi ailen bi kapı dışarısı oldu  evinde yaşadıklarını annenler e kardeşine sakın anlatma  çünkü. U defa daha zor olur onlar aha bak sen kaçtın sen ettin.filan falan bi ton laf eder ler... Eşin e anlatırsan o an. Senin yanında olabilir ama  bazzen bi an da öyle bir  laf edeerki ailenle ilgili yerin dibine girersin çıkamaz sın   sen yuvan a sahip çık. Canım eşin sen den sen eşinden sorumlusun artık. Kıskanç sa sen de  belirli şekilde o nu kıs    dışarı çıkma diyosa çıkmayı ver ne olacak   ne  bileyim hapsol  demiyorum ama  biraz  da  oluruna bırak.      İçin de tut  eksi yönünü bilen seni ilk krdan vurur anan da baban da eşin de kardeşin de hatta en yakın bütün derdini bilen dostun bile
tarafından
Napayim arakdas yok komsu yok kimse yok bazen insan doluyor tasiyor anlatiyor piskolojim bozulacak derdimi sikintimi anlatmaya biriktire biriktire napacagimi sasiridm
tarafından
Ben de de durum öyle canım o yuzden  diyom ...  Kardeşime diyom mesela eşim şuna kızdı hemen  diyo sen evlen din biz demiştik annem e diyom  sen istedin  şimdi böyle oldun. E eşim e diyorum annem böyle dedi çok kırıldım diye eşin bu defa en olmadık kırılacağın yerde senin annen bile böyle diyo      seni vuruyor.en yakınım arkadaş ım canım ciğerim dediğim geçen gün ağlıyom neden böyle diye dwmesin mi senin yüzüne her şey i. Eşine sen anşatttın anlatırsan böyle olır diye..... Vel hasılı kelam. Kendinden başka kimsen yok. Bi başına. Doğdum bi başıma. Ölürüm. Şimdi sarılıp yanomda  olmayan lar gün gelecek tabutuma sarılacak olan o olaval iş işten geçmiş olacak herkes te mırdığıyla kalacak    sen boş vermeye çalış canım. Kafanı serin tutallah görüyobiliyo kimin ne yaşattığıno
tarafından
Aynen akilli olacakmışsin millete ozeniyorm ya herkesi cekip ceviriyor bir ben mi safim salagim herkezsen laf isitiyom ortada kaliyom bilmiyorum
tarafından
Valla canım el kadar  kardeşimden tabiri caiz se babamlar ** gibi korkar lar. Uykusun dan kalkar da   şimdi burnumuzdan getirir  derler. El kadsr diyince 20 yaşındafilan.  E ben.  La aynı evin içinde büyüdük hiç bir söz hakkı tanınmaz ki bize... Evlendik yine aynı. Değişik valla. Kimseye bi şey demiyom alsınlar ahımı zı. Ötede yüzleşiriz biz de
0 oy
tarafından
Off büyük konuşmuş kardeşin ins basina gelmez. Sinirle ağzından çıkmıştır daha çok küçük hatta sende küçüksün de neyse. Allah mesut etsin.
tarafından
biliyorum o da kucuk sinirle soyledi ama zoruma gitti
tarafından
Yani kime söylense üzülür tabiki.
0 oy
tarafından
Boşver şer gibi görünse de vardır bir hayır belkide esine bu sayede daha iyi sarilican daha yakin olucan anlatma kardeş dedigin kisiyede bir daha bisey bu durumu esinede anlatma zamana birak canim benimm
0 oy
tarafından
Sen ağzını açıp bisey demedin mi? Benimde kardeşim var gittim baba evinde 7 ay kaldım. Ha ben eşimle sorunlu olduğum için kalmadım ama kimse beni babamın evinden kovamaz. 2 bebeğimle kaldım ona da verdim çocuğu gece bak diye. Ben ne isem o da o. Değerse onun çıktığı yerden çıktın sende. Döverim onu bana diyecek kardeşi. 
tarafından
Dedim sen neysen ben de oyum dedim ama şok oldum ne diecegimi bilemedm desem de sustum annem vardi yanimizda kavgayi cogaltmadm dedim buygum ben susaym annem üzulmesn
tarafından
Susma bacım. Yüzüne de bakma. Cahil olabilir ama küçük değil. Abla nedir bilmesi gerek.
0 oy
tarafından
Canım kardeş önemli tabiki de canından bir parça ama senin için kendin daha önemlisin. Kimsenin bu anne baba kardeş dahil olsa canını yakmasına izin verme. Haddini bildir istemediğin ortama da asla gitme bence. Eşin için kıskanç olduğunu yazmışsın eğer bunun dışında ciddi bir sorununuz yoksa evine daha çok bağlan. Evinde olanı da ciddi birşey olmadığı sürece sakın kimseye anlatma 4 duvar arasında kalsın. Kardeşine de mesafeli ol bir süre konuşma o seni özlesin kimseye hakettiğinden fazla değer verme... 
tarafından
Ya ben iste cahillik ettim anlatilmamasi gerekmiş kol kırılır yen icinde kalirmiş ogrenmiş oldum
0 oy
tarafından
Ne annen baban ne kardeşlerin seni senin kadar sever, ne kocan veya çocukların seni senin kadar sever.  Bı bu dünyada yalnızız. Bunu erkeği kadinida yok. 
tarafından
Aynen bacin kardesin de kalkarmis basina esin dostun da kalkarmis her seyi hic bir seyi hic kimseye anlatmamak gerekmiş
0 oy
(42 puan) tarafından
Baba evinde olup biteni anlatma esine hic .. ben erkek kardesimle küsüm 5 ay oldu konusmam yuzune bakmam annemin evine bile gitmem neler derdi banada zoruma giderdi en son bi tartismamizda el kaldirdi bana hamile halimle o an bitti benim icin esim derim baska bisey demem severek evlendim vermeselerdi bendr kacardim o yuzden esimle iyi olmaya bakarim colugum cocgum icin gerisi yerinde sag olsun kardesmis hic umrumda degil benim zor zmanimda yanimda olmadiktan sonra kendi cikar menfaatinde beni bildikten sonra hic gozume gorunmesin daha iyi 
tarafından
2 kardesiz baska kardesim yok yasi cok kucuk cahillik ediyor arada bilmiyor diorm hosgorulu davranmaya calisiyorm ama agrima gidiyor bazi seyler
0 oy
(2,194 puan) tarafından
Ooo ben olsam dövüşürdum ne demek senden degerliymis kim oluyormuş seni Annam altından mi doğurdu diyeydin annelerde hep küçük kardeşleri böyle koruyorlar ya cahil vs diye Allah'tan benim de küçük kardeşim var hemde arada baya yaş farkı var babam hemen öyle bir laf edince hani sen evlisin vs birasi benim evim gibi babam olaya müdahale eder bunu sanırım ailenin biraz kardeşinin kulağını çekmesi lazım 
tarafından
Ya annemi azarlar ** gibi babami azarlar benim zoruma gider cok simarik hala 5 yasinda gibi ne yapsa kucuk o susun kucuk o susun ya o gelmiş 18 ben 20 o kucuk ama ben koca kizim anlamadm
(2,194 puan) tarafından
Bizimkide yapıyor onu tam ergenlik çağında 14 yasinda bende dayanamam kavga ederim sen nasıl anneme babama azarliyorsun diye özellikle yemek sofrasında çıkar sonra ona kızdım ya o da sen bu evde yasamiyorsun sen kendi evine karış evine git  falan der babamda hemen sen yokken bu evde ablan  vardı sus kapa çeneni sen kim oluyorsun benim evimden ablani kovuyoraun der susar yüz bulamaz bizimkilerden ağlar falan sinir olur ama bende dayanamıyorum anneme babama laf söyledimi bizimkiler ergen diye alttan alıyor ben söylerim kimseden destek bulamayınca en sonunda biraz odasında düşünür bizden özür diler keşke ailen bu sana yaptığına karşı senin arkanda dursa bir daha diyemez
tarafından
Babam duysa kesinlikle izin vermezdi kizardi o duymadi
(2,194 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Ben olsam söylerim o zaman kızın beni evden kovdu baba kızınız benden kiymetliymis öyle diyor ,ben gidiyorum evime diye söylerdim giderken, sonra birşey diyince ben sana mı geldim burası babamın evi nerden senin oluyor ben anneme babama geldim derdim kardeşime de sende bitiyor birazda o ağzına geleni söylüyorsa sende hakkını savun
0 oy
(1,105 puan) tarafından
Daha yaşı küçük kız kardeşim o yaşlardayken bizde pek anlasamaz tartistigimiz zamanlar olurdu zamanla oda olgunlasacak merak etme şimdi kardeşim 23 yaşında hergun gorusemesekte ararız birbirimizi hafta sonları annemlere giderim daha persembeden başlar gelince şunu yapalım bunu yapalım diye kardeşin de zamanla toparlar şimdilik abla olarak anlayis gösterme sırası bizde canım 
tarafından
Anlayia gosteririm zaten ne derse desin her seyinde yanindaym bir sıkintisi olsa hemen beni arar napayim abla die ben de guzel dille anlatirim ne konu olursa olsn bana boyle dedi yine bir sey demedm annem uzulmesn felan die ama zoruma gitti yine de onlara belli etmedm de agir geldi
0 oy
(2,165 puan) tarafından
Küçülsun de cebime girsin 18 yaşında kocaman kız neresi yetmiyormus sana laf etmeyi biliyor saygısız kusura bakma da aranızda çok bir yaş da yok yerinde olsam bende lafımi esirgemezdim çünkü küçük değil
tarafından
Bilmiyorum annemi i.t gibi azarlar susar kucuk o der bana her seyi der annem sus o cahil kucuk der bir sey demedm yine de annem uzulmesn die ama zoruma gitti
0 oy
(7,630 puan) tarafından
Baba evinden bi kere çıktınmı misafirsin artık o evde ve misafirliğinde kısası makbuldür acı ama gerçek bende yaşadım dediklerini daha agırını hatta kolay değil.
tarafından
Bugun eşim gelecek annem gidecm die agliyor ama napayim eşimin kiskanclik huyu var onun icin geldm yapmayacam dedi mecbur inandim gidecem
(7,630 puan) tarafından
İnşallah evliliğinde herşey yoluna girer canım.
0 oy
(7,275 puan) tarafından
Evlilikten oğrendigim ne ailene ne eşine birsey anlatmamak günü gelince yüzüne yapıştırılıyor bir şekilde kimseye fırsat verme
tarafından
Oyleymiş kol kırılır yen içinde kalırmış
(7,275 puan) tarafından
Aynen öyle kuzu
0 oy
tarafından
Ailenle ilgili sorunları kocana kocamla ilgili sorunlarını ailene anlatma insan oğlu bu beşer şaşar sonuçta 
0 oy
tarafından
En çok sinir olduğum anne tipi..kuucuk aklı yetmiyor..amaan sen ona bakma ..yav böyle konuşmayı biliyorsa küçük değil maşallah..böyle diyeceğine sen nasıl konusuyosun ablanla neden demiyo..insan evlendikten sonra kendi ailesinin evine sigamiyo  ..
tarafından
Yok aramizda abla kardeş annem bizi ikiz gibi yetiştirdi ona o ablan buygun demiyor dah bir gun oyle dedigini duymadm ama bana surekli o kucuk der
tarafından
Ama.olmali bnce. Olmadığı zaman bu şekilde her istediğini soylebiliyolar .büyüklük  saygı kalmiyo arada..o küçük demek her istediğini yapabilme özgürlüğüne sahip olmuyo..bir bunu anlaşmalar..doğruyu duzgunu öğretseleer belkide bu şekilde nesil yetismicek...
0 oy
tarafından
Bi kere ya kardeşin ergenlik dönemini atlatamadı. Ya da onlar kardeşinin deöil, anne babanın sözleri.
tarafından
Aynen ben de oyle dusundum acaba sen daha onemlisin ablandan kiymetlisin dediler de mi bana böyle dedi die

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 95 göst.
7 Mart 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

381,184 soru

11,411,313 cevap

34,953 kullanıcı

...