+1 oy
102 göst.
Aile kategorisinde (12 puan) tarafından

Merhaba arkadaşlar. 3 yaşında bir oğlum var tuvalete alıştırmaya çalışıyorum. Çiş konusunda sıkıntı hiç yasamadik hemen alıştı ama kakasını yapmıyor korkuyor her türlü yolu denedim yapmıyor. Allah aşkına bir fikri olan varsa ve ya tecrübesi bana söylesin çok yoruldum çok strese girdim hamileyim bı de bulantılarım halsizlikliklerim de çok yapmıyor tutuyor kakasını inatla bir hafta oldu yapmayali kakasını çok inatçı bir çocuk altına bile kacirmiyor yani . Lütfen fikri olan tecrübesi olan bana yazabilir mi süreç çok sıkıntılı geçiyor bizim. Yapmadıkça yemek yemiyor. Midesi bulanıyor. Karnım ağrıyor diye ağlıyor :'(

4 Cevaplar

0 oy
(2,039 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Sen ben olabilirsin aynısını yaşadım geçen yıl kızım çişini hemen öğrendi ama büyük tuvaletini ısrarla tuvalete yapmıyordu tam 7 ay uğraştım kabız oldu gaz sancisindan hastanelik olduk birkaç defa lavman yapmak zorunda kaldık her yolu denedim en son pes etmiştim ki karşıma başka bi yöntem çıktı ve 7 aylık sorunu 3 günde çözdük bilincaltina mesaj gönderdik ve sorun bıçak gibi kesildi 
(12 puan) tarafından
Duacin olurum inanki :((
(2,039 puan) tarafından
Şöyle ki canım eğer birkaç gündür hiç yapmadiysa önce bir lavman yap rahatlasın çocuk sonra gece uykusuna geçince 10-15 dk. sonra filan kulağına doğru yaklaşıp kısık ama onun duyabileceği şekilde pozitif telkinlerde bulunun işte sen artık büyüdün tuvalete yapabilirsin korkacak hicbirsey yok ben senin yanındayım seni çok seviyorum bu esnada saçını oksayabilirsin bunun gibi sözler söyleyin garip bir şekilde tam uyanmiyor ama sizi duyduğunu da mimiklerinden anlıyorsunuz  bu şekilde en az 3 gece devam et inşallah duzelecektir benim kızım daha ilk gecenin sabahında anne tuvalete gitcem dedi ve orda yaptı korkacak birşey yok dimi anne dedi yani akşam ona söylediğim şeyleri bana tekrarladı tesadüf dedim ama ertesi gün yine aynı şekilde tuvalete yapınca emin oldum 6 ay filan oluyor 1-2 defa altına kaçırdı o kadar
(12 puan) tarafından
Aaaa çok mantıklı çok iyi bir şey yapmışsın canımsın yaaa çok çok sağ ol bu gece hemen deniycem inşallah bizimkide hemen alışır Allah razı olsun canım benim şu an ilaç gibi geldin umarım sonucu da aynen öyle olur :**
(2,039 puan) tarafından
İnşallah canım ben çok uğraştım o yüzden her çocuk hemen öğrensin istiyorum
(12 puan) tarafından
Valla dün gece başladık canm artk her gece kulağına soyliycem ama bakalım ise yarayacağı güne kadar deniycem. Çok teşekkür ederim tekrardan :**
-Reklam-
+1 oy
(7,864 puan) tarafından

Yaaa valla bende baslamadim cok korkuyorum kabiz olmasindan :ermm:

(12 puan) tarafından
Yapmadıkça kabız oluyor bizimki de yoksa normalde kabız değil aslind a
+1 oy
(52 puan) tarafından
Bende başlamadım ama tek sorun kakasiysa kayısılı ishal yapan birşey yedirirseniz belki mecbur kalıp yapar. Birde kukulinin tuvalet şarkısını dinletirseniz kızım onu dinleyip ilk zamanlar yapıyordu bana söylüyordu sonra tam alismadan herkese söyledim nazar değdi resmen söylemiyor inşallah bizde bir an önce öğreniriz 
(12 puan) tarafından
Oralac şurup da denedik canm olmadı kayısı icirmedim hiç ama. Şarkı falan kâr etmedi malesef canım benim:(
(52 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canim
0 oy
tarafından
Bizimde öyleydi kızım 2 buçuk yaşında falan bıraktı bezi sanırım ama ben yaz sezonunda alistirmistim yazın işlerimiz oluyor hep diye altına kaka mı yapmadı işemedi mı eyy yavrum eyy benim kizimda tuvalate kaka yapmaktan korkuyordu hele birde biz ilk yaptığında çok sevindik falan çocuk hepten dedi noluyor ben ne yaptım dalan :D ama düzenlidir yani cocuklarimin kaka yapma saati neredeyse kızım sabah kalktikttan ilk 1 saat içinde yapardı oğlum şuan 6,5 aylık oda aynı onun gibi 
(12 puan) tarafından
Bizim de öyle canm hangi saatte yaptığı bellidir ama yapmıyor ısrarla :(
tarafından
Lazimlik al istersen bacım ben en son çareyi öyle buldum vallaha
(12 puan) tarafından
Aldım canım benim onu da aldım benim oğlan çok dirayetli resmen kendine eziyet eden bir çocuk alismadi artk zamana birakicam :(

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 156 göst.
0 oy
2 cevap 90 göst.
3 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Mrvk04 (253 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 116 göst.
23 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Esma94 (34 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 248 göst.
1 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu