0 oy
642 göst.
Aile kategorisinde (82 puan) tarafından
Eşimin annesinin gençliğinden kalan 2 kişilik çay fincanı vardı onu dün kızım su içerken kulp yerini kırdı eşim de annem görürse çok kızar dedi 50 senelik fincan takımını kırdın diye ona bütün gün taktı söyleyip duruyor ben de ağladım en sonunda bende dedim eğer çok kızacaksa gidip şu balkondan atayım kendimi dedim kırılacağı varmış ne yapayım dikkat ettim o kadar ama işte olacağı varmış ama demekki şu fincan kadar değerim yokmuş 

33 Cevaplar

0 oy
(3,491 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Peygamberimizin sas. bi hadisi şerifini dinledim dün, buyurmuş ki hizmetçiniz tabak vs kırarsa onu azarlamayın, çünkü eşyanın da bi eceli vardır.  
(82 puan) tarafından
Ne kadar güzel söylemiş cnm
-Reklam-
+11 oy
tarafından
Yorumlara baktım da Siz iyi misiniz ya sonuçta düşünün ki sizin kendi annenizden size hatıra kalmış ve Bayağı da eski onun içinde değerli eşiniz kırsa Üzülmez misiniz bardak dururken fincanla neden su veriyorsunuz ki Şahsen ben de olsam ben de sinirlenirim kendinizi Eşinizin yerine koyarak hareket edin lütfen özellikle yorum dakiler ne yaşıyorsunuz

Canım sen de kulpunu yapıştır kaldır durmasın ortalıkta benim annemin çeyizinden kalma 2 tane salata tabağı vardı Birini ben aldım birini anneme bıraktım kırıldı diye 2 gün Oturdum ağladım Benim sakarlığım yüzünden
(13,202 puan) tarafından
Çok doğru söylemişsin canım
tarafından
Teşekkür ederim ❤❤

Ama bu tür şeylere ben karşıyım Yani sürekli bir kayınvalide bir görümce mevzusu olunca hemen bir diş çıkarıyorlar ya ama kendiniz Gibi Onun yerine koyun ona göre düşünüyor Sonuçta direkt sırf kaynana diye eş işte Üzülmüş de yok Efendim gitsin tekrar kız Balkondan at falan çok saçma sapan şeyler Sonuçta kadın onu da değerli görmez ki kalkmış yıllardır sakladığı bir eşyasını hediye olarak vermiş yani bu yeni alınan bir eşya da çok çok daha değerlidir diye düşünüyorum
(13,202 puan) tarafından
Ben de öyle düşünüyorum kuzu. Kendi ailemizden birşey olsa kıyameti koparırız bencil olmamak lazım. Sanki fincan kılığına kıran girmiş de su verecek şey kalmamış.
tarafından
Bence de ya Kendi ailenizin olduğu zaman onu var ya sarıp sarmalayıp Sandığa falan koymuştuk kessin o yüzden dolayı biraz empati yapmak bence çok iyi benim Kayınvalidem bir şekerli var Kayınpederim ölmeden önce almış bana verdi emin ol vitrinin gözünden hiç çıkarmadım onu Çünkü Kayınpederim ölmüş yani ve onu ölmeden önce almış ben nasıl çıkarıp da kullanayım alti cam zaten üstü Kapaklı O yüzden dolayı yani böyle şeylere Bence önem vermek lazım Çünkü bizim olduğu kadar eşlerimizin de aileleri var o kadar karşılık düşüncede olmak pek iyi değil
(236 puan) tarafından
Bütün yazılanlara katılıyorum +++++++
+2 oy
tarafından
Valla benim kaynanamda bana fincan takımı verdi baya eski. Ben dolapta tutuyorum kızımın eline asla vermiyorum. Kırılırsa kimse bişey demez ama benim içim gider diye. Değerli bana göre öyle şeyler. Keşke vermeseydin çocuğun eline. :)
+1 oy
tarafından

Anasına yenisini alsın o zaman :ermm:

tarafından
Kız 50 yillikmis
+1 oy
(56 puan) tarafından
Senin sucun ama eşin cok hakli. O fincanin bikere cocugun elinde ne var? Uşenipte normal bardaktan doldursanna? Kaynanan sana deger veripte sana vermis sahip cik diye. Kendi anneninki olsaydi nasil deger bilirdiniz ama. Cok ayip olmus bence
0 oy
(1,454 puan) tarafından
Ne kadar saçma ya istersen 70 senelik olsun yani kırılması çok normal ne kadar tuhaf erkekler var valla
0 oy
(12,960 puan) tarafından
O kadar değerli ise evde tutmasın müzeye falan kaldırsın kullanılan her eşya bir gün kırılmaya mahkumdur diğerlerini topla ver eline götürüp kasada falan saklasın 
0 oy
(818 puan) tarafından
Kizin kirmis sanki sen kirdin ay ne degerliymis bosver ya
(82 puan) tarafından
Kayınvalidem gelicek bugün şimdi söyliyip dururlar
0 oy
(1,154 puan) tarafından
Sende onu kafasını kır 
0 oy
(1,361 puan) tarafından
Olacaklar öleceğe çare yok. Bilmiyor mu kocan. 
0 oy
(634 puan) tarafından
Bazı eşyalar insanın hayatında gerçekten büyük manevi değer taşıyor benim annemle babam 23 yıl önce ben 2 yaşındayken ayrıldı annem babam ben ailecek bir sofrada oturduğumuzu ya da annemi babamın yan yana hiç görmedim bu benim çocukluğuma da gençliğime de büyük bir travma oldu 25 yıl boyunca annemle babamın sevgililik döneminde çekilmiş bir fotoğrafını sakladım ilkokulda kitaplarımın arasında lisede de öyle sonra sandığıma koydum gözümden esirgedim hep bir gün eşimle kavga edip evi terk ettiğimde annemle babamı yan yana gördüm tek fotoğrafı eşim parçalamış o kadar üzülüyorum ki sanki beni parçala da fotoğrafı parçalayarak ama sizin durumunuz farklı sonuçta kaza ile olmuş eğer yapıştırla biliyorsa yapıştır çocuğun göremeyeceği uzanamayacağı bir yere kaldır
0 oy
(7,571 puan) tarafından
Ohooo benim nelerim kirilmadi devaminida onun kafasina atsaydin ya  bilememişsin sen
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Yani ama mazisi olan finvan cocuga vermen de iyi olmamis onu koycan vtrine orda bekkicek. 

Yine de esinin tepkisi hoş degil ama sen de onemsiz muamelesi yapmissin gibi.
(82 puan) tarafından
Yok asla önemsiz muamelesi yapmadım tabiki ama bende istemezdim kırılsın
(7,791 puan) tarafından
Dışardan öyle algı olmus olabilir cnm dedigim gibi o tarz seyler vitrin beklemelik seyler
0 oy
tarafından
K.bakma ama brn seni hatalı buldum o kadar değerli bi fincanı ne diye çocuğun eline veriyorsunuz ki bazı şeylerin manevi değeri var   .
0 oy
(11,238 puan) tarafından
Kırılan tabak çanak olsun ne boş konuşmuş esin benim ceyizimden surahim çatladı da kullanma at dedi eşim 
0 oy
(1,363 puan) tarafından
Kiz kendini balkondan ne atiyon. Cok mu kiymetliymiş fincani?? Firlat balkondan fincani, hadi simdi kiymetlensin. Okadar önemi vardi ozaman kullanmayacakti niye verdi. Annesi kizarmis... tek kalan fincani paketle, annesine gotur ver, anne bunlar cok kiymetliymis, kizim otekini kirdi diye oglun demedigini birakmadi  buda kirilmasin diye sana getirdim de birak tarihi eser fincanlari. 
0 oy
(3,470 puan) tarafından
Anası mezarına mi goturcekmis 
0 oy
(3,855 puan) tarafından
keske kizinin eline vermeseydin , ben de uzulurdum 50 senelikmis , annemin de sakladigi bikac parcasi var oyle anneannesinden kalan , bir sey olsa onlara cok uzulur sanirim
0 oy
(101 puan) tarafından
Hey allahım ne varmış onda çok seviyosa yapıştırsın kırılanı müzeğemi kaldırcak. 
0 oy
(3,419 puan) tarafından
Canm böle anı şeyleri ben kullanmam şahsen 

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 371 göst.
28 Ocak 2024 Aile kategorisinde Poine (105 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 355 göst.
15 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Glstanbeste (256 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 541 göst.