0 oy
205 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (112 puan) tarafından
35+1 deyiz biz sizler ne kadarlık oldunuz ve oruç tutacak mısınız ve benim tutmam ne kadar doğru  olur sizce son ay bebeğin kilo alma zamanı ya kötü mü ederim bilmiyorum 

12 Cevaplar

0 oy
(119,599 puan) tarafından
allah hepinizi bi avazda kurtarsin
(112 puan) tarafından
Maşallah Allah bağışlasın ❤️
sagol ablasi
(3,853 puan) tarafından
Kuzum baglaticam demistdin sen baglatdinmi yoksa?
dr 40 gun snr ameluyatla baglanir dedi bende yaza turkiyeye gidince baglatcam burda 40 gunkuj bebegi kuzeyi kime birakip ameliyat oluyum yaa valla yaza kaldi
(3,853 puan) tarafından
Hayrlisi olsun kuzim .
-Reklam-
0 oy
(1,464 puan) tarafından
16 haftalığım tutamiycm galiba yarım saat acıksam hemen kan şekerim düşüyor bayilck gibi oluyorum. Kazasını yapicam Allah izin verirse
(112 puan) tarafından
Ya benim geçen Ramazan dan da borcum var 1 ay o zaman da hamileydim 22 haftalık ölü doğum yaptım tutamadım şimdi 1 ay daha tutamazsam geri çok borçlu olcam bilemedim ya
0 oy
(3,500 puan) tarafından
14 haftaligim tansiyonum devamlı düştüğü için oruç tutmayı düşünmüyorum 
(112 puan) tarafından
Tabi sizin mecburi kaza yaparsınız artık
(3,500 puan) tarafından
Aslında hiç bisey yiyemiyorum tutsam belki tutarım ama sorun zaten bisey yiyemiyo olmam yoksa gece bol bol yiyip orucumu tutardım ne yazık ki bu durumdayim
0 oy
(44,758 puan) tarafından
Sağlıkla al kucağına ☺️
(112 puan) tarafından
Sağolun Allah razı olsun ❤️
0 oy
(1,663 puan) tarafından
Açlığa dayanabilen ver mı acaba ben 32 haftalığım dün kayınvalidemgilde kahvaltı yaptık akşam ezanında yemek yerler o saate kadar önce tansiyonum düştü sonra midem bulanmaya başladı ölüyorum sandım evde az az sürekli yiyorum çünkü açlık  kan şekerim düşüyor 
(11,447 puan) tarafından
Olur mu öyle sen ye bizim de aynı şekilde eşime dedim bi gun sen hazirlasan herkes cokasir yenir diyor benim evim değil nasıl yapam  çekiniyom   :)
(1,663 puan) tarafından
Olmuyor ya biz birde bütün ramazan beraberiz hani miden bulandığında başın döndüğünde gidip satacak bir yerde yok ki sobalı ev zaten koca göbeğim le bir o tarafa oturuyom bir bu tarafa saat 3 4 gibi bir şeyler yiyip giderim dedim eşimde olur dedi
(11,447 puan) tarafından
İnsanın kendi evi gibisi gibi yok canım ne kadar aile de olsa kimse bisi de demese
(1,663 puan) tarafından
Aynen ben zaten çok gezmeyi seven biri değilim mahallenin başı bizim sonu onların evi oraya bile gidip gelmek zor geliyor
(11,447 puan) tarafından
Arada yokla gönülleri olsun sonra geçersin evine canım anlayışla karşılarlar bence sagolsun benim babası bile getirme rahat edemez dermiş Wc leri dışarıda bide klozet yok diye
0 oy
(189 puan) tarafından
Ben 5 aylık hamileyim öyle içten tutmak istiyorumki hasret çekiyorum sanki tutmaya.riskli hamileliyim var 3 ay yemedim hiç tiksindim diye herşeyden yemedim kilo verdim.şimdi iştah tavan napacağımı bilmiyorum tutsam bir zararı olurmu
(112 puan) tarafından
Valla canım bende diyorum bı deneyeyim ama son ay şimdi bebisin tam kilo alma zamanı emin olamıyorum riskliyse bişey diyemiyorum şimdi sana da
Doktoruna sordun mu
(189 puan) tarafından
Bu hafta gidince sorucam sorun yoksa tutcam inşAllah canım.bende denemek istiyorum tuta bilcemmi diye
0 oy
tarafından
15 haftalığım bunu en iyi doktorumuz bilir o size söyler benim doktorum bir gün tut bir gün tutma baktın kötü oluyorsa n hiç tutma dedi İnşallah sağ salim kucağımıza alırız 
(112 puan) tarafından
Aminn inşallah canım bakalım haftaya kontrolüm var sorucam
0 oy
(11,447 puan) tarafından
34+5 iz kız bizde oruç zor canım her hafta nts ye bağlanıyorum ve günlük su tuketmemiz gerek yemekten ziyade bence kazaya bırak gene de sen bilirsin tabi 
(11,447 puan) tarafından
Ayda 1 mi kiz doğuma bisi kalmadı sen en geç 2 haftada 1 git yok canım henüz demedi normal doğum gözüyle bakıyor çatı muayenesi yapmadı hiç bebek henüz assa inmedigi için muhtemelen
(112 puan) tarafından
Randevu de bulamıyorum doktor da bişey demiyor enfeksiyon çok yüksekti ondan bı bu ara 3 haftada 2. Gidisim olucakbakalim benim bebiş 28den beri baş gelis diyor bakalım bişey diyecek mi
(11,447 puan) tarafından
Sağlıkla gelsin inşallah canım benim bebis kafa gobek deligimin oralarda daha sordum da neresi bilemiyom diye başı dedi vezneden giriş yapamiyor musun mhrs den alamazsan vezneden giriş yapılıyor bizim burda
(112 puan) tarafından
Yok ya sıra vermiyorlar randevu gününden 10 gün geçerse vermiyolar 10 günden önce sıra veriyolar
(11,447 puan) tarafından
Alla alla degisik bi sisten sen en iyisi her gün takip et hafta atlayarak al canım atıyorum ilk 2 hafta sonraya veriyor onu al sonra takip et sistem açılınca ertesi haftadan tekrar al son haftalardasin doktorun şu gün gel demesine takılma
0 oy
(3,127 puan) tarafından
31+1 olduk bizde ben tutamam hayatta çünkü çok acikiyorum sürekli az az atistirmam lazım yoksa tansiyonum düşüyor basım dönüyor bir de amniyon sıvısı azalma riskim var sürekli sıvı almam gerekiyor 
(112 puan) tarafından
Hmm geçmiş olsun inşallah toparlarsiniz bian önce bakalım 1-2 gün deniyim diyorum da hayırlısı
(3,127 puan) tarafından
Aynen deneyin tabi ama sizin haftalarda riskli olabilir aman dikkat edin doğuma doğru artık bebeğin tam kilo alma zamanları hayırlı ramazanlar bu arada
(112 puan) tarafından
Sağolun sizede hayırlı ramazanlar :)
0 oy
tarafından
28 hafalık hamileyim erken doğum riskim var iğne ve hap kullaniyorum oruç tutamam maalesef dualarınızı eksik etmezseniz sevinirim Rabbim herkese evladını sağlıkla kucaklarına almayi nasip etsin
(112 puan) tarafından
Aminn canım inşallah sağ sağlım al sende bebişini zamanında inşallah neden riskin var enfeksiyon falan mı bana da dediler de şükür 35 olduk
tarafından
Evet canım enfeksiyon var bir de ilk çocuğum da 34 haftalık doğdu bilmiyorum bunda 34 ü görsem şükredicem ilaç falan kullanıyorumda insallah fayda eder
(112 puan) tarafından
İnşallah yüreğini ferah tut
Benim 3. Gebeligim bu ama çocuğum yok çok zorlu zamanlar atlattım bunda da paranoyak olmuştum artık şeytan vesvese veriyor resmen
Bol bol dua et rahatla
Rabbim sağlıkla almayı nasip etsin inşallah
tarafından
Amin canım cümlemizin inşallah
0 oy
(2,226 puan) tarafından
37yim tutmicam heralde ya son zamanlarım çünkü 

Su çok içiyorum 

Bir de mukabeleye gidiyorum o yüzden dayanamam sanırım kaza ederimzamanla inşallah 
(112 puan) tarafından
Sizin de az kalmış doğumla alakalı bişey konuştunuz mu erken mi diyor doktor
(2,226 puan) tarafından
Doğumla alakalı konuşmadık daha haftaya nstye giricem o zaman netleşir heralde canım
0 oy
(1,686 puan) tarafından
13 haftalık olacam canım iki gün sonra sabah kızımı fiziğe götürdüm eve geldim öyle bir tansiyonum düşmüş ki anlatamam açlıktan gözlerim gidiyordu artık anladım ki ben titamam geçen sene oruç tuttum hiç öyle olmadım hamilelikten mi anlamadım
(112 puan) tarafından
Aman dikkat edin tansiyona tabiki gebikten olabilir benim de dün sağlık ocağıda konrtolum vardı tansiyonum biraz yüksek dedi haftaya da doktora gidicem sorucam bakalım ne dicek

İlgili sorular

381,746 soru

11,428,531 cevap

34,988 kullanıcı

...