0 oy
170 göst.
Diğer kategorisinde (545 puan) tarafından

Kızım 4 aylık 3.5 aylıkken kontrole götürmüştüm sağlık ocağına 5.550 gram çıktı 1 ayda 550 gram falan almış hemşire biraz az gibi dedi. Her görende diyo çok minik zayıf kalmış diye mama verirsem emmeyi de bırakır diye korkuyorum bu aralar meme reddi de yaşıyoruz çok kararsız kaldım sizlerin bebisleri kaç kiloydu 4 aylıkken. Takmiyim diyorum milleti ama işte insan ister istemez etkileniyor :(

10 Cevaplar

0 oy
tarafından
Aktif emzirebiliyorsan mama verme derim kilo normalin çok çok altında değilse doktor tavsiye etmedikçe verme ek gıdaya gecince biraz daha iyi beslersin gıdalarla destekleyerek takma kimseyi mama sisirince sağlıklı olmuyor aynı hatayı yaptım şimdi ek gıdayı. Almıyor mamaya guveniyor
(545 puan) tarafından
Bazen çok güzel emiyor bazen de reddediyor hiç belli olmuyor o yüzden korkuyorum bu şekildeyken mama verirsem emmeyi komple bırakır diye. Mamayi kilo alsin diye öneriyorlar ama saglikliysa zayıf olmasının ne zararı olur ki
-Reklam-
0 oy
(207 puan) tarafından
Ya Allah aşkına bırak milleti. Mama verirsende lansinoh biberon öneririm ya da philips avent. Onlar meme reddi yapmıyor. 4 aylik bebek en az 4600 olmali 
(545 puan) tarafından
Mama vermeyi hiç istemiyorum ama mecbur kalırsam başka çare yok. 12 sinde aşısı var hemşire tekrar kontrol edip yönlendirecek bakalım
(207 puan) tarafından
2 ay verirsin bir şey olmaz sonra ek gıda donemi başlıyor nasılsa
0 oy
(3,860 puan) tarafından
dört aylık bebeğin 10 kilo olmasını mı bekliyorlar anlamadm ki 
0 oy
(11,217 puan) tarafından
az mi :/ kuzim 400 bile almiodu gayeyt iyi dedi . ki bnce bebeginde iyi
(545 puan) tarafından
Mama verdin mi peki canım
(11,217 puan) tarafından
hayr vermedim. 7. aylik olucak 3 gun sonra hala ek gidayi bile gubde 1 ogun veriorum
(545 puan) tarafından
Ek gıdadan sonra kilo artışında farklılık oldu mu peki
(11,217 puan) tarafından
evt . ama zaten buyudu ve artik dsha iyi emmiyor
0 oy
(361 puan) tarafından
Daha sık emzirmelisin her saat başı emzir gerekirse yarimsatt de emzirdikce sutun de artar kilo da alir
(545 puan) tarafından
Sık emziriyorum zaten canım saat başı bazen dediğin gibi yarım saatte bir bile oluyor
(361 puan) tarafından
Sen sut yapıcı biseyler ye bi de oyle dene diger aşıya kadar ondan sonra mamaya başlarsın
(545 puan) tarafından
Evet deniyorum bu ay hep öyle denedim özellikle sut yapıcı seyler yedim
0 oy
(3,140 puan) tarafından
4 ayda 2 kilo almış biraz az gibi canim. Gene de doktora sormadan mama başlama
(545 puan) tarafından
Doğduğunda 3 kiloya düştü 3.085 gramdi. Çocuk doktoruna götürcem canım sağlık ocağına götürmüştüm
(3,140 puan) tarafından
Çocuk doktoru en iyisini bilir canım.
0 oy
(267 puan) tarafından
Bu aylarda bebeklerde genel olarak meme reddi olur çok normal kiloyu da persentil i takipler ona göre kir uzmana danış
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Seninkiyle aynıydı herhal benımkı 2400 dogdu iyi gidiyor gelişimi dogum kilosuna göre dediler ama 
(545 puan) tarafından
Bizimde 3 kiloydu hastaneden çıkarken. Sağlık ocağındaki hemşire de biraz az almış deyince kafama takıldı çocuk doktoruna götürcem
(9,247 puan) tarafından
Hayır her cocuk farklı aylık bir kilodan hesapla
0 oy
(1,944 puan) tarafından
Doktora götür canim o en iyi yolu gösterecektir. bir ayda aldığı kilo az geldi bana
(545 puan) tarafından
Evet öyle yapicam zaten milletin lafıyla hareket etmem ağzı olan konuşuyor bilen de laf ediyor bilmeyen de
(1,944 puan) tarafından
Aynen oyle doktor ne diyorsa o .Ben doğduğundan beri sadece doktoru dinlerim bana da sutüm olduğu halde bebegimin kilosu gayet yerinde olmasina rağmen mama ver dediler üstelik bunu diyen ablam ve yenidoğan yoğunbakım hemsiresi. Kötü niyetle değil tabi ama yakinlarimiz bazen cok ince düsünüyor
0 oy
tarafından
Yani iç buçuk aylik beş buçuk kilo gayet iyi benim oğlum üç aylık iken dört buçuku ve normal diyorlardı. İki yaşına girecek 12 kilo takma milleti sütun doyuruyorsa sırf kilo alsın diye mama verme. İlk altı ay özellikle anne sütü çok önemli
(545 puan) tarafından
Doyuruyor sanırım cisli bezi oluyor günde 4-5 kere alıyorum bende işte bunu anlamıyorum yani anne sütü mü alması daha önemli kilolu olması mi hemen diyolar mama ver
tarafından
Tabiki anne sütü almasi mama kimini boş boş sisiriyo önemli olan vitamin alması şişmesi değil insanlar böyle oğluma da zayıf derler Dr normal diyor onlar istiyorki kat kat olsun et bebek gibi Tobe yarabbim sen dinleme onları

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 184 göst.
23 Eylül 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 1,481 göst.
20 Ağustos 2018 Aile kategorisinde Buseğğ ❣️ (330 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 72 göst.
17 Temmuz 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde ozlemyc (388 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 41 göst.
15 Kasım 2022 Aile kategorisinde kubraugur (2,529 puan) tarafından soruldu

377,302 soru

11,291,245 cevap

34,706 kullanıcı

...