0 oy
424 göst.
Aile kategorisinde (930 puan) tarafından
11 buçuk yaşında oglum var oruc tutcak niyetlenmis istiyor sahura kalkmak için yattı çoktan hem seviniyorum erken mi acaba diyorum bünyesi çok hassas hemen hasta duser yemek aşırı seçer sebze yemeği pilav by tarz şeyler hic yemiyor hasta dusermi acaba diyorum denesin bakalım nolcak siz çoçuklara tutturuyomusunuz imam hatibe gidiyor bide 5.sınıf hoca demis zeki olanlar tutar sadece kafası karışmış ne demek istemiş bende anlamadım aslında 

21 Cevaplar

+1 oy
(14,428 puan) tarafından
Hoca saçmalamış yada teşvik etmek için demiş olabilir 

Tuttur canım bu yaşlarda alışsın 
(930 puan) tarafından
Denesin bakalım ilk tutcak bide 2 gun arayla denetirim zorlanirsa
-Reklam-
+1 oy
(6,997 puan) tarafından
4. Sınıfa giderken başlamıştım annem de aynı senin gibi düşünürdü zayıf bayılır kalır derdi ama ben çok istekliydim çok şükür o zamandan bu zamana hep tuttum ve en dayanıklıları bendim.
+1 oy
tarafından

7 yaşında tutmaya başladım basladigim yil her sene 20 tane mutlaka tutardım annem babam sahura kiyamaz kaldirmazdi ben yine tutardım mecbur kaldırıyorlardi kaldirmadikLri geceler yorgan altından hüngür hüngür ağlar onları izlerdim kalkip onlara eşlik etmek yerine gizli gizli aglar dururdum çok gururlu ve inatçıydim asla haberleri olmazdı nefesimi tuta sen düşünartık:))))) :) . İzin ver tutsun 

(930 puan) tarafından
Senin için üzüldüm oglum da diyor anne bak kaldır sonra aç kalirim midem bulanır diyo aç kalmaya gelemez midesi bulanir kusmayida sevmez kendinden midesi daha bulanir bana çekmiş
0 oy
tarafından
7.5 yaşındaki  kızım bile istiyor :)) ama onun için erken ama 11-12 yaşlar ideal
0 oy
tarafından
Ehehhe ben o yaşta anneme tutuyorum diyormusum arkadaşın evinde bir güzel yiyormusum annemde akşama kadar tuttu saniyormus jxjxjx arkadasimin annesi otmese öyle bilecekti xjxjxj
tarafından
Yazılış biçimi aynısııı :)
tarafından
;)) djjdjdjd.
tarafından
Selamunaleykum sjsjjdjd  ben geldimmm :D
tarafından
Beklenen kan sahalarda sjsjsjsj hosgeldinnnnnn
(687 puan) tarafından
Aynn bn de şerife öğretmen sandım:))))
0 oy
tarafından
Bence hevesi varsa bırakın tutsun. Hem çocukluktan gelme olduğu için ona da güzel olur. Birde konuşun tut ama çok zorlandiğın anda ye. Allah senin niyetini biliyor o yeterlidir.
(1,601 puan) tarafından
Özelini acarmisn cnm
tarafından
Açık zatn
tarafından
Ben de Rabisime katiliyorum ☺️❤️☺️
tarafından
Güzelliğimmm ♥️❤️
0 oy
tarafından
10 yaşından beri iki oğlumda tutuyor canım 
0 oy
(3,491 puan) tarafından
Üç gün üst üste tutmaya güç yetirebiliyorsa artık farz oluyor ölçü bu. Hadisi şerif okumuştum onunla ilgili. 
0 oy
(1,750 puan) tarafından
Ablamın oğlu 9 yaşındam beri tutar aslada içeri girmeez deli gibi maç yapar şimdi 12 yaşında
(930 puan) tarafından
İnşallah bakalım bizim kide dışırida oynuyor top çok bu ara yarım saate gelip gider su icer meyve alir çıkar eline
(1,750 puan) tarafından
Yarın ni denesin gönderme uyusun yazık yavrum öyle öyle alışcak yaşıda gelmiş
(930 puan) tarafından
Allah hayırlı evlat versin inşallah hepimize
0 oy
(1,105 puan) tarafından
Tekne orucu ile başlayabilir canım hevesini kırma bence tutmak istiyorsa o şekilde başlasin baktın bir sorun yok çocukta istiyor dayanabiliyor tam zamanlı tutsun 
0 oy
(121 puan) tarafından
Bence tutsun 11 yaş çok erken sayılmaz öğle ezanina kadar denesin en azından çocuk o daha merak etmesi iyi bisey
0 oy
(61 puan) tarafından
Heveslendiyse hevesini kırmayın kızım 5yasinda tuttu geçen sene bu sene 6gene çok istiyor.
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Görümcemin oğlu 8 yaşında 2 yıldır hiç kaçırmaz tutuyor çocuğa bağlı heveslşyse denesin sandığın kadar zorlanamaz belki 
0 oy
(15,946 puan) tarafından
Namaz yaşi 7 oruç yaşi 10 dur. Bu yaşlardan itibaren çocuklarınıza namazı ve orucu aşılayın 
0 oy
(242 puan) tarafından
Neden erken olsun istiyorsa sakın hevesini kırma ramazanın bereketini yaşasın oda
0 oy
tarafından
11 yaşındaki oğlum geçen sene çoğunu tuttu bu sene Rabbimin izni ile hepsini tutacak inşallah 8 yaşındaki oğlum da hafta sonları tutacak o hafta içi de tutacağım diyor ama dayanamaz o kadar
(930 puan) tarafından
İnşallah bakalım canım
0 oy
(1,389 puan) tarafından
Benim oğlan geçen sene 9 gün tuttu 8 yaşındaydı bu sene de tutucam diyor dayandığı kadar bence hevesini kırmamak lazm
0 oy
(2,722 puan) tarafından
Ağaç yaşken eğilir kuzum sakın önüne gecme sonra sen iatersin o tutmaz 
(930 puan) tarafından
Sirf oglum eşim için sahura kadar yatmaycam çok yorgunum uyuya kalmama gibi şansım yok elime bakiyorlar
0 oy
tarafından
bence 6 7 yaşında başlamalı çocuklar oruç tutmaya 30 gün olmasa bile tutabildiği kadar tutup alışmalı
0 oy
tarafından

Canm tuttabilr kardşmde 9 yaşinda gecen sene cogu gun tuttu 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 243 göst.
7 Kasım 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 604 göst.
11 Haziran 2020 Diğer kategorisinde Selmaaa❤ (4,101 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 31 göst.