0 oy
943 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Ramazan dan dolayı işyeri pirinç mercimek dondurulmuş patates tavuk hazır köfte kuşbaşı et ve küp şeker vermiş konuşmuyorduk o gün küstük getirdiğinde şeker le eti ailesine vermiş versin sıkıntı değil de banada bir sorsaydı şeker belki evde yok et annem getirmişti geçende bir poşet yok diye yani gerçekten zoruma gitti  konuşmasakta yinede diyebilirdi haksızmıyım sizce bide dondurulmuş patates zaten yiyilmiyor hazır köfteyi verseydi bari benmi yanlış düşünüyorum acaba

36 Cevaplar

0 oy
(18,224 puan) tarafından
Kırmak istemem ama annesi babasına vermiş bunu mu sorun yapıyosun yoksa sormadığını mı senin annene babana verse sormasa bile sorun olmazdı demi onunda anası babası kusura bakma
tarafından
Vermesi sorun değil bana sormadan vermesine takıldım ben kendi paramla bile aileme birşey götürdüğümde gözüne batıyor lafını yapıyor istemiyor onun haksızlığını konuşmuyorum bile bana diyebilirdi brn verme demem zaten annesi babası ama o öyle düşünmez ben versem bırakmaz benim sorun ettiğim vermesi değil sormadan vermesii
-Reklam-
0 oy
(907 puan) tarafından
Cok sacma neden sorsun ki ! Vermis iste verdigi sey sana ait ozel bir esya dehil, kendisine verilen bir kumanya bu kadar basit seyleride ealer bir birine sormasin bir zahmet ya, karsidaki annesi babasi neden onlarsan daha ustun ve onemli omasin ki
0 oy
tarafından
Eğer verdikleri senin evinde eksikse tabi öncelik sizsiniz ama varsa evinizde versin canım ne olacak
0 oy
(235 puan) tarafından
Ben 2 gün önce 1300 tl para attım eşime market alışverişine cıkacaz birde doğalgazı ödesin diye. Dün gittik tam alışverişin ortasında bana paran varmı ona göre al bende paraya noldu diye sordum bana 1000 tlsini erkek kardeşine verdiğini 300 ünüde borcunu kapadığını söyledi. Bende bişe demedim kasada 1000 tl masraf cıktı yine kendim ödedim cıktık :) tek kelime etmedim ve bu kaçıncı olayımız inşallah değerimi kıymetimi bilir ilerde yeni evliyiz daha ben cok yardımcı oluyorum daha dün 2 yiğeni nişanlı diye 2 tane bohça tuttum üstünede yarım gram altın takıp hediyemi götürdüm. Hiç gözüm görmüyor diyorum herşeyin en iyisini yapayım. İnşallah ileride hayal kırıklığına uğramam nankörlük görmem umarım....
0 oy
(1,369 puan) tarafından
Konuşmuyorsunuz diye söylememiş olabilir hep mi böyle size söylemeden ailesine birşeyler veriyor mesela benim erkek kardeşime de ramazan kolisi vermişler kuru bakliyat salça 5 lt sıvı yağ falan annem bana verecek oldu ben almadım mesela evde var diye sizin evde var diye vermiştir belki böyle şeylere pek takılmam eşimin babanesiyle aynı apartmanda toz yaptığım yemeklerden ya da alışverişlerden biraz onada gönderirim mesela bence çok takılmayın böyle şeylere eşin evin eksiklerini karşılıyordu ağzını açma ama sizi mağdur ediyorsa haklısın 
tarafından
Onların borcunu ödüyor ve çoğu şeyden kısıyor
0 oy
tarafından
Eğer sizin eksiğiniz varken gidip ailesine veriyorsa yanlış tabiki durumunuz ile alakalı . Yorumlarda gördüm kendi aileme yapınca gözüne batıyor demişsin yaparken eşine soylmek zorunda değilsin . O sana sormadan ailesine yapıyorsa sen de yap .

Ama ailesine yaparken izin alacak değil . Haber vermesi lazm olduğunu düşünüyorum benim eşimde yapsa benimde zoruma gider sanki ben yapma mi diyeceğim yap tabi ama şöyle bileyim Derim
0 oy
(1,156 puan) tarafından
Ya bazı insanlara çok şaşırıyorum. canım sen yokken ailesi vardı onun, tabikide vericek. bu yaşına kadar annesi babası getirmiş. benim eşim benden habersiz ailesine istediğini verebilir sonucta ailesi bide bana mı soracak evde şeker yoksa ben gider marketten alırım yine.
0 oy
tarafından
Senin evinin et ihtiyacını senin annen karşılarken eşinin kendi ailesine senden habersiz yiyecek içecek taşıması yanlış.. Önce kendi evinin ihtiyaçlarını karşılamayı öğrensin. Çoğu kişi sevap demiş de evdekileri başkalarına muhtaç edip ailesine yardım etmek sevap değil kusura bakmasın kimse.
tarafından
Aynen canım çoğu kişi o kadar tepki göstermiş ki aynısı kendi başlarına gelmediği için atıp tutuyorlar bide ben vermesin diye birşey de demedim zoruma giden haberdar etmemesi
0 oy
(4,450 puan) tarafından
Versin nolcak.sende Allah aşkına adamların başına konutan da değiliz anasına babasına vermiş neyini sorcak sokaktan birine mi vermis
0 oy
(589 puan) tarafından
O da ailesi çalışıp kazanıyor verebilir tabiki eğer sizin evde eksikse ararsın evde et yok al dersin olur biter şu mübarek günlerde kötü düşünmeyin 
0 oy
(503 puan) tarafından
ya çoğu kişi izin mi alacak verirken demiş, izin almak gibi değil de evdeki herşey eşlerin ikisini de ilgilendirir. mesela biz de hiç bir şey için izin almayız birbirimizden ama karşılıklı konuşuruz konu ne olursa olsun. ben eşimden habersiz, eşimden benden habersiz hiç birşeyin kararını veremez 
0 oy
(2,016 puan) tarafından
Ay ne olacak anasi babasidr hem dese ne degiscek vermemi dicen
0 oy
(203 puan) tarafından
Versin canım mübarek gün oda ailesi. Sende bizdede et ve şeker yok bizede al de 
0 oy
(3,950 puan) tarafından
Valla ben olsam karismam gerek oldugunda aliyorsa bunu dert etmene ne gerek var ki. 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 302 göst.
0 oy
13 cevap 418 göst.
12 Ağustos 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 725 göst.
10 Aralık 2018 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 169 göst.
30 Mayıs 2021 Aile kategorisinde Serra (564 puan) tarafından soruldu