0 oy
149 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (13 puan) tarafından
Kızlar bimden dondurulmuş bamya aldım ve çorbasını yapmak istiyorum ilk defa aldım küçük küçük doğrayıp çorbasıni yapsam nasıl olur  ilk defa aldım dediğim gibi yemeğini eşim ve çocuklarım yemiyo bı tarif alsam sizlerden

7 Cevaplar

0 oy
(2,501 puan) tarafından
Ben dogramadan yapıyorum 
-Reklam-
0 oy
(16,067 puan) tarafından

Bamya çorbası da mi varmış. Ilk defa duydum. Yemeği çok güzel oluyor kiz bamyayı sevmeyen mi var :P

(13 puan) tarafından
Canım Konya'da biz çorba diyoruz etli ve sulu olur çoğu kişi yemek der buna ama dediğim gibi bimden ilk defa aldım nasıl yapsam dograsam olur mu tadi nasıl bilemedim
(16,067 puan) tarafından
Haaa. Dur sana anlatım. Ben önce etini suyunu salıp çekene kadar kavururum.  Sonra salçasını koyarım arkasından bamyayı atar üstüne bir kac tane limon tuzu atarim sumuklenmesin diye. Sonra haşlanmış nohut da atarim içine en üstüne domates katarım ama karıştırmam domatesi. Domatesin üstüne az bişey tuz serperim. Biraz da su ekler pişmeye bırakırım. En son altını kapatmadan önce kuru nane serperim üstüne. Mmm yeme de yanında yat valla ağzım sulandı anlatirken
0 oy
tarafından
O çorbaya olmaz kuzu iri bamya çorbaya kurutulmuş minikler güzel oluyor onu soğanlı kıymalı domatesli yapabilirsin güzel oluyor
(13 puan) tarafından
Evet canım çiçek bamya daha güzel oluyo ama malum alma gibi bı imkanimiz yok cocuklarimda çok sever onu ama dediğim gibi bimdeki bamyayi dograsam olmaz mi
tarafından
Doğrayarak hiç yapmadım bilmiyorum ki canim
0 oy
(2,501 puan) tarafından
İlk önce kaynar suda bı bağ birde biraz limon tuzu atıyorum yumuşayana kadar içinde kalıyor sonra suz yıka tencerene soğan salça kavur et hasla et suyunu salça ekle limon tuzu ve tuz ekle salçalı suyun kaynadıktan sonra etini bamya ve nohutunu ekle beraber kaynasinlar 
(13 puan) tarafından
Anladım canım çok saol
0 oy
(248 puan) tarafından

Kuş başı et ile çok güzel oluyor bamya çorbası 

0 oy
(1,610 puan) tarafından
Doğrama bence. Çünkü doğrasan piştiğinde bamyanın Bi jeli var yemek afedersin ama sümüksü kıvamlı olur hoş olmaz 
0 oy
(2,525 puan) tarafından
Doğrama canim salya salya olur

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 51 göst.
16 Nisan 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde bglm_ftma (5,534 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 553 göst.
2 Ocak 2019 Yemek-Tarifler kategorisinde ✌BALLI LOKMAM✌ (2,484 puan) tarafından soruldu
+1 oy
10 cevap 388 göst.
1 gün önce Diğer kategorisinde Emine S (16,067 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 318 göst.
7 Mayıs 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Sevdapolat (7 puan) tarafından soruldu

381,125 soru

11,409,981 cevap

34,946 kullanıcı

...