0 oy
376 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kızlar çok umutsuzca yazıyorum. Eşimi çok seviyorum.Onun rahatsızlığı var. Doktor doğal yollarla bebek sahibi olmamız imkansız dedi. 3yılda beklesek olmuycak, 5yılda. Yurt dışında eğitim alan doktorlar, yurt dışından getirdiğimiz ilaclar. Ama olmuyor işte. Doktor 3defa aşılama yapalım, olmazsa tüp bebek yaparız diyor. Maddi durumumuz iyi, zorlanmayız. Kaynanam ve eşimde aşılamaya razı. Ben korkuyorum.Hata ediyorsam affedin ve yol gösterin. Aşılama ve ya tüp bebekle çoçuğum olursa onu sevemem sanıyorum. Eşimden soğurum diye düşünüyorum. Kimseyede söyleyemiyorum. Kaynanamda aşılamadan bahs ediyor ve benim de onaylamamı bekliyor. Ya bebeğimi sevmezsem, ya nefret edersem. Ağlayarak yazıyorum şu an . Başka türlü de bebeğimiz olamaz.Ama yaptırıbda sonra pişman olursam diye korkuyorum.

28 Cevaplar

0 oy
(3,813 puan) tarafından
niye sevemeyesin canim Allah askina nerden geldi aklina boyle bir sey
tarafından
İçime oturdu bu düşünce
-Reklam-
0 oy
tarafından
Niye sevmiyeceksin ki canım 
tarafından
içime oturdu. Yarın öbür gün sevmem ya eşim sevmez diye korkuyorum . Biliyorum tüp bebek yapmak için durumu olmayan binlerce insan var. Onların yerinde olsaydım ne yapardım
0 oy
(118,994 puan) tarafından
oyle bi seversinki annelik bambaska imkan varken yaptir anne olunca anlarsin suan sadece lafan karisik
tarafından
çok karışık. İkna olub pişman olmakdan korkuyorum . İkna değilde kendim istemem lazım. Ya ben zevmezsem,ya eşim sevmezse içime oturdu bu düşünce
0 oy
tarafından
nie sevemezsin ki.. sonucta beraber olunca da spermle yumurta birlesiyor bunda da yani zaten surec karninda oluyor sevmeme durumun neresi acaba.. cocuk buyuyp icine konmuyor olursa genr icinde oluyor
tarafından
Öyle bir içime oturdu bu düşünce. Biliyorum tüp bebek yaptırmak imkanı olmayan binlerlce insan var. Ama korkuyorum yarın ya ben ya eşim sevmezse bebeği
tarafından
dedigim gibi sevmemek icin sebep yok.. beraber oluncada tutup tutmayacagi belli olmuyor ay sonuju bekliyorsun, bunda da ayni sey bir takim ugraslar veriyorsun daha zahmetli oldugu icin aksine daha cok seversin.. hem bence bu dusunceni birakip esine destek ol cunku bir erkek bu duruma biz kadinlardqn dqhq cok uzulur..
tarafından
teşekkür ederim ♡♡
0 oy
tarafından
niye böyle düşünüyorsun? sen büyüteceksin onu içinde sonuçta. emin ol o kadar çok seveceksin ki sen bile inanamayacaksın. 
tarafından
gerçektenmi?)) eşimde sever dimi? Zaten o da istiyor. Beni zorlamak istemiyor. Korkuyorum ya eşim ya ben sevmezsem bebeği. Bizden bir parça olarak görmezsem. Biliyorum tüp bebek yapmak için maddi durumu olmayan binlerce insan var . Onların hayali duası bu.
tarafından
neden sevmesin. o sizin bebeğiniz ya. :) tüp bebek aşılama ya da doğal yol ne farkeder. sizin canınız. evlat edinip ne kadar çok seviyor insanlar. çünkü onlar büyütüp bakıyorlar. herşey doğurmak ya da doğal yoldan olması değil. anne babalık duygusu başka birşey. sizde de var ki istiyorsunuz bebek sahibi olmayı.
tarafından
Çok teşekkür ederim yorumun için. Kalbime bi tık su serpiştirdin
0 oy
(13,570 puan) tarafından
Aşılama yada tüp bebekten olan bebeği niye sevmicen yavrum kocandan çıkma sperm 
tarafından
İçime öyle bir oturdu ki bu düşünce. Kocamdan çıkma sperm. Zaten kaynanamda sürekli eşinden ve senden diyor. Ama eşim ya da ben bebeği kendimizden bir parça olarak görememekten korkuyorum . Sevilemezse o bebek nolucak
(13,570 puan) tarafından
Sacmalamaaa..
 Ne demek sevilmemek dellenme lütfen
tarafından
Akıl sağlığımı kayb ediyom. Hazır olmadığım bir şeyi yapsam da pişman olurmuyum? Yoksa zaman kendi hazırlar bizi
0 oy
(4,089 puan) tarafından
Niye sevmeyeceğini anlamadım ya sonuçta sen ve eşinin bi parçası yine 9 ay sen karnında taşıyacaksın sen doğuracaksın ilginç bi düşünce doğrusu insan çocuk yuvasından alıp baktığı bebeğe canını veriyor sen kendi bebeğini niye sevmeyesin 
(4,089 puan) tarafından
Haaa sperm bankasından alıp mı tüp bebek yaptıracaksın
tarafından
eşimden ve benden. Ama kendimizden bir parça olarak görememekten korkuyorum
(4,089 puan) tarafından
Ya olur mu öyle şey senden ve eşinden alınan hücre sonuçta sadece ilişki ile gerçekleşmemiş oluyor tek fark bu her şeyi bu kadar ayrıntılı düşünme bence şimdi bilemedim o durumda olsam hiç aklıma bu gelmez
tarafından
Kaynanam da çok iyi, benle güzel konuşur,anlatır.Bende biliyorum. Ama bebeği kabullenememek gibi bir düşünce var içimde
0 oy
tarafından
Canim eşinde ki sorun menisin de sprem olmaması mi? 

Çünkü öyle durumlarda bazen çok olmasada ülkemizde başka birinden sprem alinarak kadinin rahmine yerlestiriliyo. Bebeğini kabullenememe korkun bundan dolayi mi
tarafından
Sperm var. Varikosel ameliyatı olmuş. İleri haraketlilik yok denilecek derecede. Biz on yıllarla beklesekde doğal yolla olmuycak. Ama korkuyorum gelecekde bebeği kendimizden bir parça olarak görememekten korkuyorum
0 oy
tarafından
Kiz öyle deme helebi hamile ol o zmn annelik duygun baslar rabbim bu ramazan hürmetine sizlere evlat nasip eylesin insallah kötü düşünme lütfen:)
tarafından
Çok teşekkür ederim . O kadar doktorlar,profosorler, uzmanlar hiç bişey yapamayınca yapamıyor. Tüp bebeği bile hayal eden dua eden maddi durumu olmayan binlerce insan var . Eşimden sperm alınacak. Ama ya ben,ya eşim kendimizden bir parça olarak görememekten korkuyorum . Bebek anne baba sevgisi tadamaz diye
tarafından
Böyle umutsuzluğa takilirsan olmaz ki be kuzum hele bi o yola gir annelik duygusu cidden bambaşka ben dogum yaptim bebegimi kucagima aldim halen olayin şokundaydim bu benim bebegimmi diye şimdi 2 aylik olduk teyzesi bazen bi bakisi var insan daha cok anne olmak istiyor kalp atisini duyunca o zmn senin için hersey farkli olacak bu korkunu at buradan etkilenmişsin belli burayi pek umursama sen kendi yoluna bak insallah sende anne olursun buna eminimki cok güzel bir anne adayı olacaksın sakın yapamam edemem deme seninde hamilelik postunu bekliyorumm insallah boyle bir post acarsin suan yasadiklarin hepsi bir imtihan her sınavın zorlugu elbet vardır ve bizde bunları aşmaya çalısiyoruz demi bu arada yaşin kaç acaba :)))
tarafından
26Yaşındayım. Eşim benden 6ay küçük hatta:) Bu dünyaya yine gelsem yine onla evlenirim. Şu an hazır değilim . Ama zaman keçince de ne olucak. Zaman kayb etmiş olacağız sadece. Bakalım bi yola başlıycaz gibi. 1-2doktor var son onlarlada eşim görüşecek. Geçen sen çok sıkılıyorsan yıpranıyorsan bu kadar doktor doktor gezmekden ara verelim dedim. Yok diyor. Şehir dışına çıkcak profosor var onun yanına gidib birde ona muuayene olucak. Burda da bir jinekolog var bende ona gidecem. Bu son olmazsa eşim aşılama yapalım diyor.Beni çok seviyorum eşim. Bazen karnımı okşar bebemiz burda olucak der:)
tarafından
Ne guzel işte eşin arkanda rabbim hakkinizda hayirlisini nasip etsin insallah
0 oy
(179 puan) tarafından
Emin ol annelik babalık çok güzel birşey. O sizin bebeğiniz olacak sevginize merhametinize muhtaç bu yüzden öyle güzel seveceksiniz ki. Eşin her gün işteyken bebeğinin fotoğrafını ister her akşam bugün nasıl geçti sorar sen yorgunluktan bebeği eşine devredeceksin böyle güzellikleri düşünmek varken başka düşüncelere dalma kov hepsini aklından :)
tarafından
Eşim bazen karnımı okşar bebemiz burda olucak diye:)
0 oy
(1,848 puan) tarafından
Yine senden ve eşinden bir parça canım o senin bebeğin olacak içinde sen büyüteceksin sadece döllenmesine dıştan yardımcı gibi düşün seversin her şekilde. Pek çok insan aşılama ile tüp bebekle bebek sahibi oluyor eğer sen de istiyorsan bebek sahibi olmak denenebilir
tarafından
Evde sürekli bu konu dönüyor . Bebek sahibi olmayı çok istiyoruz. Bu da bize Allahın sınavı
0 oy
(2,033 puan) tarafından
Bu düşünceler nasıl kapıldın yanlış anlama yaşın kaç merak ettim valla o tedavi merkeZlerine gidebilmek için can atıp imkansızlıktan evlat sahibi olamayan milyon tane insan var gebelik haberini alır almaz kalbinin içi komple bebeğinle dolacak ve insan görmediği birisini özler mi bebeğini öyle bi özliceksin ki burnunda tütcek resmen bi an önce kucana almayı isticeksin hele karnında kımıldadıkça hissettikce aşık olcaksın kucağına aldığın zamanda sanki daha önce hiç var olmamışsın da bebeğinle yeniden doğmuş gibi olcaksın daha önce ben nasıl yaşamışım bunsuz diye sürekli hayatı sorgulycaksın emin ol buna 
tarafından
Çook teşekkür ederim yorumun için. Bu da bize Allahın imtihanı. Şu an için hazır değilim diye beklersemde bu sadece zaman kaybı olucak. Son bir iki doktor var. Bu ay içinde onlarlada görüşecez. Aynı şeyi söylerlerse artık bu yola başlıycaz . Evet milyonlarca insan var maddiyat yüzünden sadece dua ede bilen. Kayınbabamında aynı sorunu olmuş ,10yıl bebekleri olmamış.en son Rusiyada ameliyat olmuş. Ondan sonra eşim dünyaya gelmiş. Bu yüzden eşim beklemekle zaman kayb ediyoruz diyor.
(2,033 puan) tarafından
Doğru diyo çünkü hemen tutacak mı oda belli değil
0 oy
(2,196 puan) tarafından
Yanlış düşünüyorsun tüp bebek de olsa eşin ve senden parça yani içinde 9 ay taşıycan aynı hamilelik fark eden bişey yok ki kuzenimle karısı 3 kez aşılama 2 kez tüp bebek yaptılar olmadı ikinci tüp bebek de tuttu şükür ama o her olmadığında yıkıldılar eşi ağlamaktan mahvolurdu imkanın varken yaptır evlat çok başka güzel rahmine düşüp öğrendiğin an başlıyo annelik duygun 
tarafından
teşekkür ederim. Sende söylediğinde haklısın. Şimdi imkanımız var. Beklersek yıllar sonra durum nasıl olur, birde zaman kayb ederiz. Şu an hazır değilim evet. Ama hiss etdikce bağlanırım
0 oy
(435 puan) tarafından
Aşılama ya da tüp bebek tedavisiyle olan bebek gökten zembille kucağınıza inmeyecek sonuçta. Normal insanlar gibi gebelik süreci yaşayacaksınız. 9 ay karninizda taşıyacaksınız.
0 oy
tarafından
Bak bana da tüp bebek bile zor dediler o bile olmayabilir dediler benim maddi durumum iyi olmadığı için tüp bebek yaptırmadım Rabbim 3 yıl sonunda bana hamileliği  nasip etti ama o da kalbi durdu 2 aylıkken geçen sene mart ayında kürtaj oldum umudunu kaybetme Rabbim büyük bak ne güzel elinde imkan var zaman kaybetme ve yaptır keşke benim de elimde imkan olsa da bende tıp bebek yaptıracam 
tarafından
Gerçekten gözlerimden yaş akıyor.Bu kadar yorumun içinde senin yorumun beni aydınlattı. Bu gün imkanımız var. Yarın ne olur bilinmez. Zaten kayınbabam gil bütün ihtiyacı karşılycak. Eşim büyük çoçukları. Yarın öbür gün kaynımda büyüyecek, Onun da ihtiyacları çoğalacak. Belki ondan torunları olucak.Belkide biz unutulacaz.  Allahım nolursun sana da evlat nasip etsin. Bir mucize olsun. Allahım sana bir mucize göndersin.
tarafından
Aminnn Aminn inşallah bak ne güzel karşılıyorlar keşke benimkini de karşılayacak biri olsa 1 dakika beklemem hemen yaparım 5 yıllık evliyim 4 yıldır hasret ediyorum benim de sorun eşimde  Rabbim sana da bana da nasip etsin ben 1 sene her gün bütün ünlülere yazdım sosyal medyadan her gün ama biri bile dönüş yapmadı
tarafından
Amin canım inşallah olur ikimizinde  .Bu da bize Allahın imtihanı
0 oy
(1,361 puan) tarafından
Milyon tane tüp bebek annesi var cnm onalr nasıl seviyor. Merak etme seversin. At bu düşünceyi kafandan cnm. Durumun varken yaptır hemen. 
tarafından
teşekkür ederim canım
0 oy
(3,140 puan) tarafından
Ne saçma kız ne alakasi var ha ilişkiye girip hamile kalmışsın ha eşinin spermlerini siringayla sana koymuşlar ne farkı var. Niye sevmeyesin evladını. Karnında tasicaksin 9 ay öyle düşünme lütfen o senin çocuğun. Hadi taşıyıcı annelik deseler tamam başkasının doğurdugu çocuğa nasıl anne olayım diye düşünebilirsin ama bunu sen dogurucaksin 9 ay karnında tasicaksin hareketlerini tekmelerini hissediceksin.
tarafından
demi ama. 9Ay boyunca her saniye benim karnımda büyüyecek. Eşim de sevecek. Şu an bile bazen karnımı okşar ki bebemiz olunca da hergün böyle olucam der.
(3,140 puan) tarafından
Tabiki canım neden sevmesin sever sende seversin evlat kız bu.
0 oy
(12,552 puan) tarafından
Kendi kanın kendi canın niye sevemeyesin ki kuzum tam tersi durum olduğunu düşün eşin böyle düşünseydi nasıl hissedersin o mis kokuyu bir kere içine çek bir daha ayrılamazsın
tarafından
teşekkür ederim . Burdakı herkes gibi sende bana çook destek oldun. Çok sağolasın . İyi ki varsın♡
(12,552 puan) tarafından
Rabbim sağlıkla bir evlat sahibi olmayı nasip etsin inşallah
0 oy
(14,004 puan) tarafından
Ne alakası var yine senin karnında büyüyecek o tedaviler sadece yardımcı olacaklar yengemde tüp Bebekle hamile kaldı doğal yollarla hamile kalan insandan bir farkı yok ki
0 oy
(190 puan) tarafından

Canım benimde eşim problemleydi bizde tüp bebek yaptık şuan 5 aylık sayılırım hafif hafif teprenmeye başladı ahanda bugün ramazan allah da yukarda her hissettiğimde içimde biseyler oluyor  çok mutlu oluyorum o kadar benimsedim ki o kadar benim parçam oldu ki geçen gün sünnet olsa canı yanacak diye oturup ağladım için gerçekten çok rahat olsun belki 2 3 ay bisey hissetmediğin için benimseyemessin ama sonra herşey çok farklı aha şimdi canımı isteseler veririm ha doğal yoldan ha tüp bebek o senin parçan senin bebeğin hıc öyle düşünme eşin senden daha çok sevecek benim ki pır dönüyor bebeğim diye gelip kulağını koyuyor belki duyarım diye erkekler bu dönemde daha hassas ikinizin parçası olcak minnos bir sen düşün <3

tarafından
inşallah . Allah yardımcımız olsun. Bu gün evlilik yıldönümümüz .Bana hediye 2tane bebek patiği geldi . Hıçkırarak ağladım.Allahım benim sesimi duysun inşallah . Bebeğin erkekmi bu arada?
(190 puan) tarafından
Allah razı olsun Erkek ve çift yumurta ikizleri :D bende 26 yaşındayım 1.5 yıllık evliyim. Ağla içine atmaktan iyidir sende içten içe istiyorsun gibi sadece şeytan vesvese veriyor haddim değil belki ama bu gece güzel bir gece güzelce abdest al 2 rekat namaz kıl için ferahlar
tarafından
yaa ne güzel . ikiz hemde. Yorumlarda ne zaman karşılaşsak hal hatır soralım. Bebekleri sorarım. Ben Zeynep. 26yaşım var. 1yıl oldu bu gün evliliğim:) Azerbaycanda yaşıyorum.  Memnun oldum canım . Niye acele ediyorsun diyeceksin belki. Kayınbabamında aynı rahatsızlığı olmuş.10yıl bebek sahibi olamamış.Burda bir defa, Rusiyada 2defa ameliyat olmuş.Sonra eşim dünyaya gelmiş doğal yola. Bizde beklemekle sadece zaman kayb ederiz. Tahlilleri K.Babamın Rusiyadakı doktor bile bakmış.Hepsi aynı şey söylüyor.
(190 puan) tarafından
Bende memnun oldum canım nice mutlu yıllara rabbim evinizden sağlığı mutluluğu eksik etmesin. Iyi yaptın kız bende erkenden yaptım evliliğimizin 10. ayındaydik zaten tüp bebek olduğunu ikimizinde ailesi bilmiyor hıc çaktırmadık :) demek eşinin ailesinde var en iyisini yapıyon sen gönlünü rahat tut ya allah da başla tedaviye tüm kuruntular yok olcak <3
tarafından
teşekkür ederim

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 181 göst.
0 oy
2 cevap 65 göst.
2 Mart 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Gunes1997 (3,226 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 139 göst.
16 Eylül 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Minel (81 puan) tarafından soruldu

377,258 soru

11,289,821 cevap

34,701 kullanıcı

...