0 oy
449 göst.
Diğer kategorisinde (63 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Size dinmeyen kalp sızımdan bahsedeceğim. Babasız büyüdüm ben. Annemle seneler önce ayrıldılar. Annem benim kıymetlimdir. Babamdan çok çekti. Şiddet, aldatılma hepsi vardı. Babam çok asi bir insandı. Çok seveni yoktu. Kendi anne babasına, kardeşlerine de eziyet etti. Sadece arkadaşları çok severdi babamı. Ki bir tek onlara karşı çok sevecen bir insandı zaten. Benim çocukluğum çok heba oldu. Annem çocuklarının yanındaydı en azından. Babam yalnızdı. Kendini alkole verdi zaten. Çok hastalığı vardı . Yine de sarsılmaz bi baba kız ilişkimiz vardı bizim. Ben ona o bana kıyamazdı. Hep uzakta da olsa telefonla görüşürdük, görüntülü konuşurduk. Hayatta tutunduğu tek dalı bendim sanki. Zaten anne babası o çok gençken ölmüş. Kardeşlerinin hepsiyle küs. İç benliğinde hep insanlara karşı güvensizdi. Hep istenmediğini, sevilmediğini, dışlandığını düşünürdü. Bir tek benim ona olan sevgime inanırdı. Babamla olan ilişkim annem hakkında millete yaydığı çirkin bir iftirayla son buldu. Kaldıramadım. Benim annem bir gün gün yüzü görmedi. Çocukları için didindi durdu ömrünce. Namusuna laf edilmesini haketmiyordu asla. Abdestli namazlı insandır annem. Duyduklarımdan sonra babamı arayıp hakaretler ettim. O günden sonra herşey koptu. Sözüme çağırmadım. Küstü. Düğünüme de kendi gelmedi. Son 2 yıldır hiç görmedim babamı. Bir kez annemle gördük annemi çağırdı yürü anne gidiyoruz dedim çektim götürdüm. Babamın yüzüne bile bakmadım. Keşke durup konuşsaydım. :( Babamı geçen sene kaybettim. Son 1 hafta içime doğmuş gibiydi sanki öleceği. 2 senedir gitmem görüşmem diyen ben son 1 haftadır babama gideceğim, babamı özledim diyordum. Sadece biraz cesaret toplamayı bekliyordum gidince nasıl bi tavırla karşılaşacağımı bilmediğimden. Yetişemedim. Gitti babam. 1 sene oldu ama canım çok acıyor. Onu birdaha göremeyeceğim duygusu içimi parçalıyor. Zaten helalleşemedim. Kendimi berbat hissediyorum. O da beni çağırmadı hiç. Belki de yüzü yoktu. Çağıramadı. En çok içimi acıtan son zamanlarını çok perişan olarak geçirdiğini duydum öldükten sonra :( hastalığı çok ilerlemiş . Bilseydim böyle yanacağımı bir an olsun yanından ayrılmazdım :( acısı çok kötü. Nasıl geçecek bu ömür? :( 

11 Cevaplar

+1 oy
(2,746 puan) tarafından
Anneme bunları yaşatan biri olsa öldü diye helva dağıtırım. Kusura bakma ama ateşi bol olsun. Evet baban senin üzülmen çok normal. Allah sabırlar versin ama ben ortada bir kayıp göremiyorum. Çektirdikleri mi yaşamış. İnşaallah öbür tarafta da yaşamaya devam eder. Allah büyük
(1,156 puan) tarafından
Benim babam da anneme çektirdiği zamanlar bizde annemi savunuyorduk senin anneni savunmam çok normal taraf seçmen kendi canını sıkma sakın inşallah öbür tarafta hakkını helal edersiniz birbirinize.
(63 puan) tarafından
Allah razı olsun canım benim. Gerçekten derdime ortak oldun. Senin için, annen, baban için de dua edeceğim bundan sonra .  Sende güzel bir evlatsın ki herşeye rağmen hastalandığında yine yanında olmuşsun. Hiç umursamayanlar da var çevremde görüyorum . Benim babam çocukları çok severdi. Bebeklere çok düşkündü. Hep torunu olacağı günün hayalini kurardı. Torun sahibi olanlara sorardı nasıl bi duygu diye. Ben bekarken bile heveslenirdi. Babam benim anne olduğumu göremeyecek. Bir teselli arıyorum. Belki ilerde bi evladım olduğunda o bi nebze umut olur bana. İsminde birprensesannesi yazıyor. Sende annesin belli ki.  O bebek babamdan izler taşıyacak, belki bi tarafı babama benzeyecek diye bile seviniyorum Allah ilerde nasip ederse inşallah. Allah gani gani rahmet etsin inşallah. Ben evladı olarak razıyım. Allahım cennetiyle mükafatlandırsın ve kavuşacağımız günü nasip etsin tek isteğim bu.
(1,156 puan) tarafından
Ya canım benimmmm :( valla buradaki postalardan en çok içimi acitan seninki oldu. bende sana hep dua edeceğimm. Bence sen çok merhametli vijdanli bir evlatsin. İnşallah evladın olur ve ona çok guzel anne olursun. Ama sakın canıni sıkma babanla kavusucaksiniz. zaten derler ya bu dünya yalan diye. Yalan dünya hep acılarımız dertlerimiz oluyor sen babana hep dua et gerisi Allah'tan. Bende yeni anne oldum. Sende en güzel anne olursun inşallah.
(63 puan) tarafından
İnşallah canım benim çok teşekkür ederim. Yüreğime su serptin şu hayır mübarek günlerde Allahım ne muradın varsa versin inşallah.
(1,156 puan) tarafından
Allah senden de razı olsun kuzum yüreğin hep ferah olur inşallah.
-Reklam-
0 oy
(6,672 puan) tarafından

Baba bnm hassas cizgim offf :(

0 oy
(1,980 puan) tarafından
Allah rahmet eylesin, ölüm herkese var. Sana da annene de, babana da, ki vefat etmiş zaten. Özür dilerim ama çocuklarının annesine iftira atan bir adamla ben helalleşsem ne olur olmasa ne olur. Namuslu bir kadına iftira atanın yeri yok. Üzgünüm ama sana bile atmayacağı ne malumdu. Herşey olacağına varıyor. Allah geçinden versin annen vefat etse baban helallik helallik diye üzülür müydü acaba. Birilerinin hayatını mahveden gün yüzü göstermeyen insanların kalbimde de hayatımda da yeri yok. Ha kötü olan annen olsaydı aynılarını babana yapsaydı adam gün yüzü görmeden gitti diyecektin, annem hayatını mahvetti diyecektin . Üzülme, Allah onu affetsin. 
(63 puan) tarafından
Annem babamdan çok uzakta yaşıyor. Ben babamın yaşadığı şehirdeyim. Annem bana ziyarete geldiğinde babamı görmüştük zaten. Yani diyeceğim o ki annem buralarda yaşasa şuan mezardaydı zaten. Annem de o kadın cinayetlerinin birine kurban gitmişti . Çünkü babam kafasında olur olmadık şeyler kuran annemi türlü türlü insanlarla yakıştıran bir insandı. Ve bunu kendi içinde hazmedemiyordu. Halbuki kendisi bunları alenen yapıyordu. Erkek ya sonuçta . Bilmiyorum yine de çok üzülüyorum. Ara ara kendimi suçluyorum. Son zamanlarını çok perişan halde geçirmiş ve benim gelmemi beklemiş. İstedim ama yetişemedim. Allah nasip etmedi işte.
0 oy
(13,748 puan) tarafından

Ay su grip halimle ağlattın beni :'(

(63 puan) tarafından
Kusura bakmayın  ben hergün ağlıyorum:(((
0 oy
tarafından
Ben de yaklaşık bir ay önce kaybettim babamı anlattığınin aksine son haftalarda çok görüştük biz h.sonlari gidip gördüm eşim hastaneye götürdük hatta vefat etmeden önce bana küçük bir hediye bıraktı.. ama şöyle düşünüyorum son bir iki gün onu yormamak için telefona istemedim sadece anneme sordum nasıl olduğunu. Demek ki son günlerde konuşsam bana belki daha ağır gelecekti.. Belki sizin için de konuşmamaniz daha hayırlıdır biz bilemeyiz Allah bilir.. Mekanları cennet olsun Allah günahlarını affetsin tüm ahirete intikal etmiş olan yakınlarımızın.. son olarak sanırım bu acı hiç geçmeyecek ama bu acıyla yaşamaya alisacagiz 
(63 puan) tarafından
Bilmiyorum. 2 sene boyunca hiç gitmek görmek istememiştim. Eşim git gör ölüm var kalım var diyince bağırıp çağırıp tepki gösteriyordum. Tam ben niyetlendiğim vakit kalpten gitmek görmek istediğim vakit bana “baban vefat etti” denilmesini kaldıramıyorum :(
0 oy
(6,681 puan) tarafından
Ama kendi etmiş be kuzum. Sizi hiç düşünmeden hareketler etmiş. Sen onla istediğin kadar iyi ol yine de keskelerin olacaktı. Keşke baban ailem deseydi sahip çıksaydı size. Allah rahmet eylesin sen üzülme onca şeye rağmen yine de konusmussun taki iftira edene kadar.. 
(63 puan) tarafından
İnanın bu yaşadıklarımın binde biri:(((
Daha neler var neler.
Kısacası babam ömrümün azabı oldu.
Bende hiç dinmeyecek bir sızı bıraktı.
Kapanmayacak yaralar açtı.
Yaşarken de yaktı beni ölürken de.
Yine de kıyamıyorum hala kendimi suçluyorum çok üzülüyorum:(((
Son bir kez görseydim helalleşseydim nolurdu sanki.
Allah nasip etmedi. Günlerce cezalandırıldığımı düşündüm ama bilmiyorum belki de babam haketmiyordu bunu:((
Öldükten sonra duyduklarım beni kahretti. Çok perişanlık çekmiş yattığı yerden kalkamamaya başlamış ve dilinde hep benim adım varmış kızım gelecek diye beklemiş:(( keşke arasaydı çağırsaydı. Kahroluyorum gerçekten tükendim artık :(
(6,681 puan) tarafından
Çok üzücü gerçekten ama yalnız ölmeyi hak etmiş birazda canım keşke iyi bir eş iyi bir baba olabilseymis.
0 oy
tarafından
Kötü fln değilsin elinden gelenin fazlasını yapmışsın. İftira atmadan önce dusunecekti annene daha çok  yazık, günah. Şöyle düşün seninde evlatlarin olacak kocan baban gibi olsa ve çocukların hicbirsey olmamış gibi babalarıyla konuşsa agirina gitmez mi , haksızlık olmaz mi. Evet baban ama  Sırf öldü diye kötü birinin ardından kendini bu kadar yıpratma. Sonuçta sen evlat olarak görevini yapmissin. İnsanlar hep bugünü düşünup böyle kalacağım zannediyor. Ölüm var diye akıllarına gelse bu kadar kötü olmazlar . Allah affetsin ne diyelim. 
(63 puan) tarafından
Biliyorum ki benim günahım babamınkinden büyük değil. Babamdan daha suçlu değilim. Annem canımın içi herşeye rağmen yine de bir gün olsun babanızla görüşmeyin istemiyorum demedi. Hiç karışmadı bize o konuda. Kardeşlerim görüşüyordu ben görüşmüyordum. Açıkçası onların da sürekli olur olmaz şeylerle moralini bozduğu için görüşmek istemiyordum. Korktum işte o 2 sene boyunca. Babamı görmeye korktum. Babamla görüşmeye korktum. Yine acı çekeceğim yine beni üzecek diye korktum. Kabullenemediğim şey gerçekten kalpten niyetlenip gitmek istediğim vakit arayıp beni baban vefat etti demeleri. Yüzüme tokat gibi çarpan bu gerçek. Bilmiyorum belki bunda da bir hayır vardır:(
0 oy
(2,055 puan) tarafından
Yorumsuz kendini  fazlada  suçlama  evlatta  olsan  sende  insansın  keşke  baban  namusu  olan  birine  eski eşi bile  olsa  iftira  atmasaydı  kolay mı ya  o senin  çocuğunun  anası  iyi  kötü  seninle  belli bir  vakti  zamanı  geçirmiş  derdine  tasana katlanmış bence  sen bir  psikologa  git  yoksa  hep  böyle  kendini  suçlayıp  duracaksın 
(63 puan) tarafından
Gittim 1 senedir gidiyordum yeni bıraktım.
Sürekli başa sarıp duruyorum.
Hiçbişey işe yaramıyor.
Umutsuz vakayım sanırım.
(2,055 puan) tarafından
Ahirette  helallik  alırsınız  inşallah  birbirinizden
0 oy
(3,163 puan) tarafından
Aslında sen kalbi çok güzel,çok merhametli bir insansın. İnsanın annesi babasıdır zayıf noktası. İkisine de kıyamaz. Ama iki taraf arasında kalırsa kendince zayıf ve haksızlığa ugrayanı seçer. Bunu kim olsa yapar. Rabbim yüreğine ferahlık versin. Sizleri cennetinde kavustursun. ❤️
(63 puan) tarafından
Amin çok teşekkür ederim Allah razı olsun yüreğimi ferahlattınız . Yerimde kim olsa aynı tepkiyi gösterirdi diye düşününce bi nebze vicdanım rahatlıyor.
0 oy
(1,439 puan) tarafından
Ben affedemezdim canim ya
0 oy
(1,730 puan) tarafından
Canım artık yapacak bir şey yok babanla iyi olduğun zamanları düşün ve ona bol bol dua et 

İlgili sorular

0 oy
19 cevap 926 göst.
15 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Gonul yaram (1,118 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 386 göst.
8 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Kbrarslan (1,037 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 286 göst.
7 Mayıs 2021 Aile kategorisinde Asmin47muzeyyen (15 puan) tarafından soruldu
0 oy
75 cevap 1,422 göst.