0 oy
93 göst.
Diğer kategorisinde (134 puan) tarafından
Merhaba emzirirken göğüs ucun iyice tahriş oldu çok fena ağrıyo krem aldım ona özel fayda etmiyor doğal yöntemlerle tavsiyeniz varmı acsbs

10 Cevaplar

0 oy
(76 puan) tarafından
Ayva çekirdeğinin jelinin iyi geldiğini söylüyorlar denemedim ama doğal olarak o var birde göğüs ucu kremi sürdükten sonra mutlaka ucu kapakları var onlardan kullanın yoksa krem işe yaramıyor çok şükür bu yöntemle benim hiç çatlak acı falan olmadi
-Reklam-
0 oy
(1,016 puan) tarafından
Bütün pahalı kremler vs hepsine bir kenara bırak ve ayva çekirdeğini dana 1 günde mucize gibi olur:)
0 oy
(2,097 puan) tarafından
Her şey yalan tek gerçek gümüş kapak:)) bunu bilir bunu söylerim
(2,835 puan) tarafından
Ah keşke  bende ilk baştan alsaydım keşke ilk bebeğim  di çok bilgisizdim  tam 2 ay feci bir şekilde göğüs  ağrısı  çektim
(2,097 puan) tarafından
İlkinde ben de öyle kanardi ağlaya ağlaya emzirirdim... 2. bebeğimde gümüş kapak aldım az yara olmaya başlasa bı takardim bikac saate duzelirdi mucize gibi bir şey resmen
(2,835 puan) tarafından
Allah  ikinci  çocuğu nasip ederse mutlaka ama mutlaka alacağım inşaAllah
0 oy
tarafından
4 ay çektim emzirmeye bırakacaktım nerdeyse canim oturup ağlıyordum resmen hiç bise fayda ermedi en son zeytinyağ önerdiler her emzirmeden önce ve sonra2 haftada hic bise kalmadı  yıkamadan verebilirsin bebege hic bi zararı yok bide geceleri açık bırakıp yat oda rahatlatiyor
0 oy
(2,722 puan) tarafından
Susam yağı dene canım 
0 oy
(2,835 puan) tarafından
Kendi sütünü zerdeçal ve bal bir güzel karıştır ve sur göğüs pedi tak iyi gelecektir ah ben neler çektim 2 ay göğüs ağrısı çektim ucu yoktu bebeğim emmeye çalışınca çekiyordu ve hep yara olmuştu ağrısı öyle böyle değil o emince çığlık çığlığa bağırıyordum Allah yardımcın olsun inşaallah cnm her yolu denedim bir krem aldım doktor tavsiyesiyle 3 4 günde iyiyleşti kremin adı fucidin
(134 puan) tarafından
Ya şu an bende öyleyim emzirmek istiyorum ama canım qsiri yaniyo yara olunca çocuk da huzursuz olmaya başladı çok iştahlı emmiyo siz denediniz mi o yontemi
(2,835 puan) tarafından
Evet cnm denedim oda baya rahatlattı düzenli yaparsan çabuk sonuc alırsın  bide doktorum  emzirdikten  sonra batikonla  sil üstüne steril gazlı bezle sar daha sonra fucidin kremi sür demişti en etkili bu olmuştu kişiden kişiye değişiyor  bazı insanlarda yara hemen iyileşir bazıları da geç iyileşir benim çok zor iyileşiyor  malesef
0 oy
(17,761 puan) tarafından
Zeytinyağ sür canım etki eder
0 oy
(712 puan) tarafından
Ağrı mi acı mi canım benimde bazen üst üste çok emdiği zaman acıyor afedersin ucu yara gibi oluyor. Ben "lansinoh" göğüs ucu kremi almıştım inanılmaz iyi bisey hemde yıkamaya da gerek kalmıyor 
0 oy
(200 puan) tarafından
Canm cok gecmil olsun ben 3 cocuk dogurdum bak ilk oglum da tam 2 ay gecmedi kanlar aka aka emzirdim cok ama cok zordu aynı dedigin gibi bir sürü krem falan kullandım ama etki etmedi sonra yanlış emziriyormuşum cocuk tam almalıymış vs. Bunlara cok dikkat et iyice araştır. 2. Konu ise gögüs pedi sakın ama sakın kullanma gögüs ıslak oldugu ıcın o ped de hava aldırmıyor resmen gögüs ucun curumeye dönüyor artık. 3. Konu gogsuny serbest bırak hic bişey giyme altına bir tişört giy gıguslerin hava alsın ev icinde. Öyle kuruyor yaralar iyileşiyor. Benm o kadar kotuydu ki doktor emzirmeyi bırak bir kac gün göguslerib hava alsın ve kremleri sür sag ver sütünü seni de unutmasın dedi birgün sadece sabahtan akşama kadar doktorun dedşgini yaptım akşam dayanamadım bir emziesyim dedim ve o ilk baştaki gibi cok ama cok kotu bir acı yoktu. 2. Günü de aynı şekilde yaptım. 3. Günü de derken tamamen iyileşti. 2. Oglum da hic yara olmadı az acısı bır kac gün sonra gecti. Şuan 3. Ogljumu emziriyorum 25 günlük yine az sızı var kızarıklık falan ama catlak yok cok lukur. Bir de her emzimege başlamadan önce sütün cok az cıkae gogsunu sil sütle o da etki ediyor sonra ver cocuga. İnşallah gecer canm. Şuan emzirmeye kalktım öyle yazıyorum inşallah fayda edeer :) 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 47 göst.
31 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Mlkdnc (21 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 35 göst.
11 Ağustos 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Minikmeleklerim (7,768 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 94 göst.
2 Aralık 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Semanrb (34 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 159 göst.
24 Ekim 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,740 soru

11,367,945 cevap

34,849 kullanıcı

...