0 oy
355 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,691 puan) tarafından
dogumdan sonra 30 gundur cekiyorum yardim edin nolur yacok koti acisi var 

18 Cevaplar

0 oy
(5,313 puan) tarafından
Duphalac içtin mi bide ev yoğurdu ye kepekli bugday ekmeği ye sebze yemekleri ye benimki aylarca düzelmedi çok zordu bide günlük sıcak suya oturdum iyi geliyodu 
(1,691 puan) tarafından
tamam cok saolun
-Reklam-
0 oy
(119,251 puan) tarafından
ben o catlagin basurdan daha zor oldunu ogrendim allah sifa versin dogum sancisindan falan daha zor 
(1,691 puan) tarafından
aminnn oyle valla
0 oy
tarafından
bebeğimde var. doktor bepanthen krem önerdi biraz içeri de girsin dedi. kabız olmamaya çalış iyileşene kadar. 
(1,691 puan) tarafından
anladim tesekkurler
0 oy
tarafından
20 gündür çekiyorum bende burda beklim 
(1,691 puan) tarafından
ben buldum biraz carwmi sizede yazayim cok ise yariyor ilerlemeden sizede cozum olsun emziren anneyim emziriyosanizda kullanabilirsiniz hamileyseniz bilemiyorum doktora danisin
Öncelikle hergun cikmaya calis erteleme ve ben bunun icin cok su iciyorum sende icmeye calis tuvalete gitme hissi olustugu an kalkiyorum hemen uyusturucu krem var onu suruyorum elime eldiven giyiyorum kucuk parmagimin ucuna uyusturucu kremden aliyorun hemen hemen kucuk parmagin ikinci bogumuna kadar sokup cikariyorum bunu iki kere yapiyorum sonrada birazcik en disina suruyorum 4 5 dk bekliyorum hemen gitmiyorum tuvalete uyussun diyr sonra gidiyorum bu benim agrimi ilk gunler %50 oranda azaltti o zamanlar baska bisi kullanmiyordum simdi ek olarak iyilestirici nemlendirici bi krem var sabah aksam uygulaniyor onu kullaniyorum ve fitilim var normalde oda sabah aksam kullaniliyor ama eczaci emzirdigim icin 1 tane kullanmami onermis bende o yuzden bir tane kullaniyorum bugun fitil ve iyilestirici kremi kullanmaya baslayali 3. gunum ve farki baya var
isimleri
uyusturucu kremin:redekain pomad
iyilestiren nemlendiren kremin ismi: fito
fitilin ismi:procto-glyvenol
0 oy
(324 puan) tarafından
İshal olmamaya çalışman lazim öncelikle canım sıvı beslen kabiz olma ki orası iyileşsin kantoron yağı var aktarda bulabilirsin rahatlıkla onu sür makatina çok rahatlatıyor disardaysa basurun ona çözüm pek yok malesef lazer var anca yaktırabilirsin icerdeyse böyle tedavi edebilirsin 
(1,691 puan) tarafından
disardada kucuk bir parca var ama bende yillardir olan biseydi
0 oy
tarafından
Bendede var o 2 ay 5 gün  oldu dogum yapali ölüyorum  tuvalette 
(1,691 puan) tarafından
ya uyusturucu krem al canim ben onla bugun rahat yaptim birazdaha
tarafından
Adi ne onun
(1,691 puan) tarafından
kusura bakmayin yeni gordum 55 gunun sonunda ilk defa wcde agri sanci yasamadim eger bisey kullanmiyorsaniz size kullandiklarimin hepsini yazayim sizde yararlanin gercekten cok kotu bisey cunku emziren anneyim bende rahatlikla kullanabilirsiniz bu yazcaklarimi
(1,691 puan) tarafından
Öncelikle hergun cikmaya calis erteleme ve ben bunun icin cok su iciyorum sende icmeye calis tuvalete gitme hissi olustugu an kalkiyorum hemen uyusturucu krem var onu suruyorum elime eldiven giyiyorum kucuk parmagimin ucuna uyusturucu kremden aliyorun hemen hemen kucuk parmagin ikinci bogumuna kadar sokup cikariyorum bunu iki kere yapiyorum sonrada birazcik en disina suruyorum 4 5 dk bekliyorum hemen gitmiyorum tuvalete uyussun diyr sonra gidiyorum bu benim agrimi ilk gunler %50 oranda azaltti o zamanlar baska bisi kullanmiyordum simdi ek olarak iyilestirici nemlendirici bi krem var sabah aksam uygulaniyor onu kullaniyorum ve fitilim var normalde oda sabah aksam kullaniliyor ama eczaci emzirdigim icin 1 tane kullanmami onermis bende o yuzden bir tane kullaniyorum bugun fitil ve iyilestirici kremi kullanmaya baslayali 3. gunum ve farki baya var
isimleri
0 oy
(2,605 puan) tarafından
Kuyruk yağıyla kara üzümü krem yap elinde yuvarla sonra elinle baş onu makat bölgem yerleştir gece yatarken sabaha kadar dursun 

Bide mayasıl otunu balla karistir ye 

Bende kabız ve basur olarak 1haftadir bunları kullanıyorum çok şükür hiç birşey yoktur kabiz ligida cozuyo   sadece WC ye çıktığımda hafif kaşıntı oluyo bı kaç dk ya geciyo 
(1,691 puan) tarafından
tesekkurler :)
0 oy
(82 puan) tarafından
Anestol krem ve kantaron yağı. Bende önceden de vardı ara ara azar ağrısı acısı dinsin diye anestol sürüyorum  kantaron da yara kapansın diye sabah akşam sürüyorum. Ama tam içine kadar sürmek önemli, geçmiş olsun 
(1,691 puan) tarafından
tesekkurler
0 oy
tarafından
Aktivya iyi olu. Hergün çorba iç. üzüm tüket.

çatlak olan kısma balı pamuğa batırıb koyuyordum eskiden. Zeytin yağı da iyi gelir. Yumşaltır. geçmiş olsun 
(1,691 puan) tarafından
tesekkurler
0 oy
tarafından
Canım bende 8 aydır doğum yapmışım hamileninden beri var kaç defa genel cerrahiye gittim devlete..ozele gittim....hep 8lac verildi krem verildi duphalac diye bi sürüp verildi hiç ise yaramadı ilk zamanlar içlerdeydi benimki doktor verdi geçmişti ama doğumdan sonra dışarı sarktı çok kötü ne yapsam geçmişi doktor dedi sıcak suya otur hergun yarim saat bop bol su tüket sert zemin otirma ayağını üşütme demişti bide bol sebz yemeği ye demişti ve lifli gıdalar ye demişti  ne kabı olacan nede ishal geçmiş olsun 
(1,691 puan) tarafından
tesekkurler sizede gecmis olsun
0 oy
(2,097 puan) tarafından
Bende de oldu doğumdan sonra genel cerrahiye gittim 2 krem ve fitil verdi. Günde 2 kez de sıcak su tut fıskiyeyle dedi çok şükür 1 haftada geçti.
(1,691 puan) tarafından
tesekkurler sicak suyuda deneyecegim
tarafından
Kremlerin ismi neydi
0 oy
(2,692 puan) tarafından
Anal fissürden kayınvalidem, anal fistülden eşim operasyon geçirerek kurtuldular. Başka türlü olmadı malesef. Çok geçmiş olsun Rabbim şifa versin. 
(7,922 puan) tarafından
Özelde mi olunuyor
(2,692 puan) tarafından
Devlette de olunuyor diye biliyorum çok emin olmamakla beraber. Bizimkiler özelde oldu.
(7,922 puan) tarafından
Kesin çözümmü yaa
(2,692 puan) tarafından
Yani iki kişi oldu dediğim gibi. 1 ay kadar ufak akıntı tarzı şeyler oldu. Sonra geçti çok şükür. Kayınvalidem yıllar önce olmuş, kurtulmuş işte.
0 oy
(65 puan) tarafından
9 aydır çekiyorum
(1,691 puan) tarafından
krem fitil vs kullaniyornusunuz kullanmuyirsaniz bugun 55 gunun sonunda acisiz ilk defa tuvalimi yaptim yazayim sıze
(1,691 puan) tarafından
isimleri
0 oy
(7,922 puan) tarafından
Ayy bende hamileyken çıktıydi hala devam ediyor napicam bilmiyorum bebeğim 8 aylık olcak
(7,922 puan) tarafından
En kolay nasl olur mesela bendede o kremden var doktor vermişti cesaret etsem belki rahatlarm
(1,691 puan) tarafından
merak etme oncelikle korkma acimiyor eline dokotr eldiveni giy serce parmaginin ucuna ve etrafina sur ayni kaka yapar gibi otur ve nefesini ver fazlaca sakın sıkma krndini kasilirsan girmiyor parmak fjfjf
(7,922 puan) tarafından
Hahaha teşekkür ederim cnmm denicem
(1,691 puan) tarafından
dene cnm uyusturucu kremide kesinlikle al gercekten pisman olmazsin
(7,922 puan) tarafından
Çok sağol cnm benimkide çok kötü duurmda eşimden utanıyorum.ama sorun etmiyor Allahtan :(
0 oy
(8,316 puan) tarafından
Hametan sür beslenmene dikkat et bol su iç ayrıyeten sarı kantaron yagıda surebılırsın 
(1,691 puan) tarafından
saolun
0 oy
(7,972 puan) tarafından
Postlarima bak cnm bi fitil var turkiyede yok diyolar ama bence siparis üzerine gelir bendede dogumdan sonra oldu bu fitilin sayesinde iyilestim
(1,691 puan) tarafından
tamam saolun
0 oy
(1,870 puan) tarafından

27 haftalık hamileyim makatta çatlak var procto glyvenol krem kullanıyorum biraz iyi geliyor geçiyor sonra biraz kabız oluyorum hemen başlıyor ne yaptıysam fayda etmedi. çok zor canım çok geçmiş olsun :( 

(1,691 puan) tarafından
normal sakin yapma o zaman brnim vardi ama aktif degildi uzun suredir
(1,870 puan) tarafından
kabız olmamak için elimden geleni yapmaya çalışıyorum :(
(1,691 puan) tarafından
lutfen benim gibi yapma git ilacini kremini al esime soylemiyordum utandim sahsen o anladi hemen eczaneye gitmis fitil krem ve uyusturan bi krem var onu almis 55 gundur ilk defa agrisiz sancisiz wc ye gittim
(1,870 puan) tarafından
hep ilacımı alıyorum canım krem sürüyorum ama krem sürsem bile bazen tekrarlıyor maalesef çok geçmiş olsun size de
(1,691 puan) tarafından
sizede cok gecmis olsun dogumdan sonra daha da aziyor ona gore iyilesmeye bakin bence
0 oy
(503 puan) tarafından
aynı şikayetler eşimde vardı canım,o da çok çekti. en sonunda ameliyat oldu kurtuldu. geçmiş olsun sana da
(1,691 puan) tarafından
saolun insallah gerek kalmaz
(503 puan) tarafından
inşallah canım

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 334 göst.
18 Kasım 2019 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 350 göst.
+1 oy
7 cevap 184 göst.
17 Ocak 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde GizemK (86 puan) tarafından soruldu
+1 oy
2 cevap 84 göst.
15 Mayıs 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Cerencim35 (402 puan) tarafından soruldu

379,360 soru

11,355,524 cevap

34,830 kullanıcı

...