0 oy
202 göst.
Diğer kategorisinde (72 puan) tarafından
Kızlar doğım parası varmış süt parası babalık parası falan nasıl alınıyor acaba çalışan değilim ev hanımydm nasl oluyor bilen varmı

4 Cevaplar

0 oy
(7,791 puan) tarafından
He ya bende bekliyim burda hala anlamadim nasil oldugunu esim basvyrmus ama edevlette gorunmuyo basvuru fln
tarafından
Simdi basvuruyosaniz vermez canım doğum raporuyla aliniyo başvuru o şekil yapiliyo doğum raporun duruyosa eşin sosyla yardımlaşmaya kendiis gitsin ordan göstersin o sekilm
(7,791 puan) tarafından
Canim dogum raporuyka gidip başvurdu esim zaten :D digum belgesini falan göstermiş hatta
(6,047 puan) tarafından
Doğum raporu şart degildi yanılmıyorsam ben kimliğini çıkarıp gittim son çocuğumda. 2015 mayıstan sonra doğan her çocuğa veriliyor
tarafından
Canım ben doğum rapaoruni doğum parası için dedim yoksa kimlikle yapiliyo çocuk parasi
(7,791 puan) tarafından
Doğum parası canim iste ilk çocuğa 300 veriliyo ya onun icin gerekenleri yapmis sisteme dusmedi 2 aydir tekrar gitcez bu yüzden
-Reklam-
0 oy
(119 puan) tarafından
Doğum parası pttye yatıyor arkadaşım ordan almıştı 
0 oy
(7,036 puan) tarafından
Bizimn burda aile ve sisyal hizmetlere basvuru yapiyoruz 2 ay  sonra ptt ye yatiyor 
0 oy
(15,289 puan) tarafından
163 mi ne bir telefon hattı vardı. Tam hatırlayamıyorum numarayı. Onu aradım. Hakettigim.odenek miktarını açıkladı. Sonra banka hesap numarası istedi. Ziraat bankasına yatırdılar. 
tarafından
Kız 163 turk telekom borç sorgulama yanlisin var sanki
(15,289 puan) tarafından
İşte numarayı hatırlayamıyorum malewef
0 oy
(168 puan) tarafından

Daha dün aldım 14aralık 2021 de doğum yaptım. Eşim kaymakamlıktan başvuru yapmış. İki tane para yatıyor. Anne üzerine 

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 

Doğum Yardımı Başvuru Sonucu Sorgulama Bu para yatıyor 300 tl direk e devletten kopyaladım sizin için yazıp bakın orda başvuru gözüküyor mu ilk çocuk 300 tl ben bu parayı dün aldım ptt den. Eşime de para yatıcak süt parası oda galiba sordum daha yatmamış dedi. Eğer çalışıyor iseniz bu para size yatarmış çalışmıyorsanız kocanıza biz 1 tanesini aldık bana yatanı. Eşimin üzerine yatan daha gözükmüyor 4 ay sonra filan çıkar diyorlar 

(72 puan) tarafından
Anladm kaymakamlığa gidcez ozaman öylemi benimde gitmem gerekiyormu

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 63 göst.
8 Haziran 2021 Diğer kategorisinde gizemcykr (13 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 138 göst.
10 Aralık 2022 Aile kategorisinde ahlas04 (70 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 186 göst.
27 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Leyla__yalan (12 puan) tarafından soruldu