0 oy
191 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (581 puan) tarafından
Kızlar benim rahmimde kalinlasma vardı. Gittim parça aldılar. Çok şükür ki temiz çıktı. Spiral takiliydi ondan kaynaklandı galiba. Parça alınırken de spiralimi çıkardılar. Doktor 2 kutu ilaç verdi 3 ay boyunca günde 3 defa içeceksin dedi. Benim şuan kanamam var ve oruç tutamıyorum. İlacın genel yan etkilerinden ise rahimde ve vajinada kanama yazıyor. Ben oruç tutsam kabul olur mu sizce. Yani bu kanama muhtemelen ilaçtan kaynaklanıyor. Özür sayılır mı? 

6 Cevaplar

0 oy
(5,953 puan) tarafından
Tutamazsin canım kanama geliyor sonucda abdestin de geçmiyor temizlenmen icin zaten 
(7,208 puan) tarafından
+902126351126 fetva hattı kızlar arayın sorun son adet tarihini ve  bir öncekini soracak muhtemelen haberiniz olsun ona göre sizin temizlik muhketini hesaplayıp söylüyorlar
(581 puan) tarafından
LMihrace Ben hiç bilmiyorum ne zaman adet oldum ne zaman bitti devamlı kanamam var
(581 puan) tarafından
2kiz1oglan canım sen neden doktora gitmiyorsun 23 gündür kanaman var ya da gittin mi?
(265 puan) tarafından
3 aylık iğne oldum ezocelik  onun yan etkisi oldu ama çocuğun  randevusu ile denk getirirsem  yine de bir gözükeceğim
(581 puan) tarafından
Anladım canım aynen öyle sende Bi muayene ol
-Reklam-
0 oy
tarafından
10 gunu gectoyse ozur kanamasi sayiliyor arastir bi iyice oyle tut canim
(581 puan) tarafından
Tamam canım teşekkür ederim
0 oy
(12,494 puan) tarafından
Mutlaka iyice  bilen birine sor burda herkes farklı bişl söyler 
(581 puan) tarafından
Doğru haklısın canım
0 oy
(367 puan) tarafından
Bildiğim kadarıyla iki kanama arası 15 günden azsa, kanama 10 günü geçtiyse özür sayılıyor.bu şekilde ibadetlerini yapabilirsin
(581 puan) tarafından
Anladım canım
0 oy
(2,159 puan) tarafından
Hanefi mezhebine göre 10 günden sonra gelen kan istihaze yani özür kanı olarak adlandırılır bir damlada gelse kan gölü de olsa özür sayılır ve ibadetlere engel değildir ancak her namazdan önce temiz abdest alman gerekiyor canım benim okuyup bildiklerime göre böyle yine de ben hoca değilim fetva veremem sen emin olmak için bir bilene sorun
(581 puan) tarafından
Anladım canım teşekkür ederim
(265 puan) tarafından
Ben de bu şekilde biliyorum

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 145 göst.
13 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Bir deniz annesi (683 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 79 göst.
5 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Bitanecikoglum (320 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 64 göst.
30 Nisan 2022 Diğer kategorisinde yılmaz. (306 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 85 göst.
13 Nisan 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Linkin (15,283 puan) tarafından soruldu

381,002 soru

11,406,524 cevap

34,943 kullanıcı

...