0 oy
157 göst.
Diğer kategorisinde (1,169 puan) tarafından

Hayırlı sahurlar hanımlar ya 6. Haftaya girdim elhamdülillah çok kötü bi haldeyim hasta gibi hissediyorum bacaklarım ağrıyor ayrıca midem çok kötü bişey yemediğim sürece iyiyim ama yemek yediğimde kusmak istiyorum. Şimdi oruç tuttuğum için güçsüz kalmayım diye yiyorum ama zorla. Nasıl hafifletcem bunu ya siz neler yapmıştınız:'(

6 Cevaplar

0 oy
tarafından
Hafifletmenin yolunu yıllardır bulamamışlar 
(1,169 puan) tarafından
Çok kötü bişey ya bu
-Reklam-
0 oy
(609 puan) tarafından
Canım yemek yemesen dahi süt içmeye muz yemeye çalış en azından hem miden boş kalmaz hemde bebek beslenmiş olur ben öyle yaptım annem öyle demişti 
(1,169 puan) tarafından
Doğru diyorsun ramazandan önce yiyordum muz falan ama şimdi insan yemeğe yüklenince muz süt falan unutuluyor sağol hatırlattın
(609 puan) tarafından
Ne demek canım benim o yollardan geçtim bende 3 ay cektim yataktan kalkamadım ama hep süt ceviz muz falan yemeye çalıştım rabbim sağlıkla kucagımıza almayı nasip etsin insallah evlatlarımızı :)
(1,169 puan) tarafından
Kızımda da çok midem bulandı ama böyle fena olmamıştım et süt yumurta yediğim an öğürürdüm 9 ay sadece kusmadım da hiç şimdi bu çok zorladı. Amin canım  benim
(609 puan) tarafından
İkinciler cok zorlar sanırım benim ilk te az bulanırdı yemek kokusu alsam da yiyebilirdim ( kaybettim )

Ama bunda elhamdülillah hamd olsun ama mide bulantısı cok cektim aserdim yemek kokusundan evde dahi duramıyordum birisi yapıp getiriyordu allah razı olsun
Suan 21+4 olduk cok sukur öyle bir sıkıntım kalmadı baya bir hafifledi
0 oy
(7,949 puan) tarafından
Ay kız o halinle nasıl oruç tutuyorsun ki, ilk 3 ay ve son 3 ay tutulmasını önermiyor doktorlar. Ki kustuğun için senin ayrıca bir besine ihtiyacın var. Bebeğin besine ihtiyacı var. İlk aylar sürekli kusuyordum gece gündüz. Ama yine de pes etmedim sürekli yedim. 
(7,949 puan) tarafından
Ama senin yaptığın eziyet işte. Hem kendine hem bebeğe. Mide bulantısı için yanında leblebi bulundur, kraker diyorlar ama o beni daha da kötü yapıyordu aslında. Elma bulundur ye onlar çok faydalı oluyor. Maden suyu içebilirsin. O da rahatlatıyordu beni
(1,169 puan) tarafından
Maden suyu da var o daha çok şişirir diye içmiyordum. Diğer dediklerini yemedim hiç onlardan yiyim. Zaten çok zorlanmaya başladım gibi tutamıcam eşimde tutma diyor da işte
(7,949 puan) tarafından
Doktora git. Prilam Dr isminde bir mide bulantısı ilacı vermişti bana. Her sabah atıyordum bir tane
(1,169 puan) tarafından
Timam inşallah sağol canım
(7,949 puan) tarafından
Rica ederim ❤️
0 oy
(3,838 puan) tarafından
Beyaz leblebi mide bulantısna çok iyi gelir canım elma da iyi gelir korkma inşallah bebeğin gelişimi için o sağlıklıdır çıkarsan da yemeye çalış doktor ilaç öneriyor ama kullanmasan daha iyi bence 
(1,169 puan) tarafından
Doktora gitmedim henüz söylesem ilaç verir herhalde ama bu dediklerini yicem inşallah ya sağol canım
(3,838 puan) tarafından
Verir canım prilam diye bi hap varmış bulantısı olan herkesten onu duydum ben kullanmadım ama mesela arkadaşım 18 haftalık hala onu kullanıyor ben artık bağımlılık yaptığını düşünüyorum
0 oy
(2,887 puan) tarafından
Bir nebzede olsa ilaç 
0 oy
(3,854 puan) tarafından
Bende kahve kokusu iyi geliyor diye duymuştum ama ne kadar doğru bilemiyorum canım 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 37 göst.
16 Haziran 2024 Diğer kategorisinde Gamzeli_1 (326 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 103 göst.
20 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Rabia_ikra (5,463 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 81 göst.
23 Mayıs 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde 00Melikeee (683 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 96 göst.
25 Şubat 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde El-Fa-Mi (809 puan) tarafından soruldu

385,621 soru

11,529,775 cevap

35,200 kullanıcı

...