0 oy
319 göst.
Diğer kategorisinde (373 puan) tarafından

Merhabalar:)3 aylık bebeğim var mama vermiyorum sadece emziriyorum oruç tutuyorum herkes sütün kesilir diyor geceden çok yiyorum sütüm yetiyor ama gün içinde yemedigim için sütüm kesilir mi gibi bilgisi olan var mı<3

17 Cevaplar

0 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Kesilmez ama çok azalır bebeğin daha çok küçük aralıklı tut istersen ama yinede sen bilirsin
-Reklam-
0 oy
(966 puan) tarafından
Sen azaldığını anlarsın.birden kesilmez.bebegin çok küçük ama.dikkat et.
(373 puan) tarafından
Peki teşekkürler:)
0 oy
(44,603 puan) tarafından
Kesilmezde azalabilir 
(373 puan) tarafından
Yaa :( bakayım azalırsa tutmam artık
0 oy
(1,024 puan) tarafından
Azalma olabilir sahur da bol sıvı tüketmeye çalış
(373 puan) tarafından
Evet iftarla sahur arssi çok tüketiyorum
(1,024 puan) tarafından
Bende ayni durumdayım ama bebeğim ek gıda döneminde günü kurtariyoruz
0 oy
(4,584 puan) tarafından
Azalabilir bebeğin çok küçük canım bol sıvı tüket yerinde olsam tutmazdım ama tabii sen daha iyi bilirsin.
(373 puan) tarafından
Evet tüketiyorum ama daha tutmycm heralde azalırsa mama vermek istemiyorum
0 oy
(1,301 puan) tarafından
Sütun kesilmez ama hem kalitesi düşer bebeğin tam doymaz. Hemde azalır. Allah kabul etsin canim.

Benim kızım 9 olacak ben cesaret edip tutmadım. Hakkına geçmek istemedim. Ek gıda almıyor dışı xikiyor. Seninki çok küçükmüş.
(373 puan) tarafından
Bugünü bitireyim daha tutmycm saol canım:)
0 oy
(119,248 puan) tarafından
tamamen bjtmez ama azalma olabilir bol su ic sen iftarla sahur arasi
(373 puan) tarafından
Teşekkürler abla :*
abla ? ben 19 bucukum ☺☺
(373 puan) tarafından
Yaa:)) burda bazen yorumlarınıza denk geliyorum abla diyorlardı diye hatirliyorum:)
☺☺☺☺☺☺
0 oy
(1,045 puan) tarafından
Benmkide 2 aylık oldu ben  tutmuyorm kuzm napalm ek gıdaya gecnce kazasını tutacam. Azaldgnı bilirsn zaten dikkat et ya gün aşırı tut 
(373 puan) tarafından
Evet canım suanlik azalma yok ama tutmycm daha veya bir tutarım bir tutmam
0 oy
(2,525 puan) tarafından
İlk 6 ay doktorlar tavsiye etmiyor ama bu size kalmis
0 oy
(4,439 puan) tarafından
Ilk 3 ay sut üretimi cok olur 3.aydan sonra arz talep meselesi olusur bebek ne kadar emerse o kadar sut uretiki oluşur bana sorarsan azalmaya başlarsa bundan sonra sknti cekersin cunku 3. Ayin icindesin
0 oy
(1,610 puan) tarafından
Allah kabul etsin. Bence süt konusunda ikilemde kalma. Çünkü bebeğinin rızkını veren Allah sonuçta bende tutuyordum bebeğim 4 aylık tı. Sütüm daha çok oldu ve kızım hiçbir zaman aç kalmadı
(373 puan) tarafından
Bilsem sütüm kesilmez devam ederim valla
(1,610 puan) tarafından
Devam et rızkı veren Allah başka kimse değil. Rızık konusunda da söz veren Allah
(373 puan) tarafından
Bakalım:))
0 oy
tarafından
Sana farz degil bebegin cok kucuk ek gida aliyo olsaydi tut derdim ama 3 aylik daha
(373 puan) tarafından
Tutmycm daha teşekkürler
0 oy
tarafından
Yerinde olsam sonradan kaza orucu tutardım bebeğin çok küçük sadece anne sütü alıyor mazallah yeterli sıvı almadığı Zaman idrar yolu enfeksiyonu geçirebilir bebeğinin doydugunu düşünüyo musun.. sonuçta emziren anneler için Allah böyle bir kolaylık sunmuş sonradan tutabilirsn
(373 puan) tarafından
Evet doyuyor iftar zamanı bakiyorum sütüm yine geliyor tabiki azalıyor ama yetiyor gibi . Evet sonradan tutcm insllh
0 oy
(239 puan) tarafından
Benim oğlum bu ayın 26 sında tam 6 aylık olacak sadece anne sütü alıyor. ben erken başladım tadım yaptırıyorum. Dolayısıyla karnı doyacak şekilde yemiyor. Günde bir öğün veriyorum. Doktor 2 öğün ver demişti ama sütümü içmesi daha mantıklı ve sağlıklı. Konuya gelecek olursam ramzan başından beri oruc tutuyorum sütüm inanılmaz şekilde attı. Kişiden kişiye değişir tabi. 
(2,814 puan) tarafından
Eski post
(239 puan) tarafından
Hiç bakmadım :D
0 oy
(7,709 puan) tarafından
Ben emzirdiğim süreçte asla oruç tutamadım. Çünkü şu anda emzirmediğim halde baş ağrım, baş dönmem, vücut kırgınlığım, halsizliğim, kalp atışında-kan basıncında fazlalık var. Kendine göre karar ver derdim aslında ama bebeğin de çok ufak. Bence tutma 
(2,814 puan) tarafından
Eski post
(7,709 puan) tarafından
Dikkat etmemişim ay. O kadar yorgun ve halsizim ☺️
(2,814 puan) tarafından
Ayyy akşama kadar ordan oraya hal kalmıyor
(7,709 puan) tarafından
Yok ya. Ramazan beni perişan etti Allah affetsin. Ben yemeye çok alışkın bir insanım. Hiç boş durmam yani yemek konusunda. Öyle olunca Ramazan beni sarstı biraz. Daha iki üç gün oluyor tutalı. Alışma süreci diyorum. Allah kabul etsin ibadetlerimizi
0 oy
(1,121 puan) tarafından
Canım biz 11 aylığız o kadar azalıyo ki benimki yemek yediği için ben az vermeye çalışıyorum o halde memeye yapışıyo birakmiyo seninki daha cok küçük 
0 oy
(84 puan) tarafından
Çok azalır canım yapma bunu bebişe kıyamam ona mecbur değilsin 6aydan fazla olsa tut derdim ama düşün sadece ve sadece senden besin alıyo ve sütün çok olması içtiğin suya bağlı ne kadar içebilirsin tutarken :(

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 299 göst.
0 oy
5 cevap 142 göst.
7 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Mutluu annee (380 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 69 göst.
1 Şubat 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Tusemin Annesi (11,505 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 142 göst.

379,212 soru

11,351,606 cevap

34,822 kullanıcı

...