0 oy
258 göst.
Aile kategorisinde (43 puan) tarafından
Mehaba bayanlar 32 haftalık gebeyim eşim ailem iftara çağır diyor benim hiç halim yok çağırmasam ayıp olur mu hamileyim çok üşeniyorum, yemek hazırlık gerek yok, uğrwşmqk istemiyorum zaten çabuk yoruluyorum ailesinin böyle bi beklentisi var mı yok mu bilmiyorum, eşim çok istiyor, ona da halimin çekmedişnii söyledim iftar sorması tatlıya çaya gelsinler yabileceğim bu

18 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Eşin çok hevesliyse evde olduğu birgün beraber hazırlayıp çağırın, servise de yardım etsin toplamaya da. Kendisi bişey yapmayacaksa da bence heves etmesin. Halin yoksa eşinin ailesi de durumu anlayışla karşılar diye düşünüyorum. dediğin gibi çaya kahveye çağırırsın kek börek bişeylerle.
-Reklam-
0 oy
(1,024 puan) tarafından
Bende cagirmadim geçen sene hamileydim kimse kusura bakmasin o yükle misafir nasil agirlansin kocan cok stiyorsa hepsini toplayıp dışarı götürsün yazık sana zaten yüklüsun
(43 puan) tarafından
Aynwn öyle bize bile yemek hazırlarken nefes nefese otur kalk yapıyorum valla
(1,024 puan) tarafından
Aman boşver valla hiç uğraşma
0 oy
tarafından
32. Haftada olacak şey değil. Karnın burnunda esin saçmalamasın Bi zahmet çok istiyorsa yapsın hazırlığı kendisi 
0 oy
tarafından
Eşin isteyebilir ama inşallah ailesinin böyle bir beklentisi yoktur hamilekte zor oluyor misafir ağırlamak heleki kalabalıksa
0 oy
tarafından
2 aylik oglum var banada diyo cagircakmiyiz die ama hic cagirasim yok annem yemek yerinde calisiyo sagolsun yemeklerimizi getiriyo kaynanam icin smdi dunya masrafta yapmak istemiyorum ayrica kizi da var yardim etmiyolar cocuk agliyo gel meme ver sonra yaparsin diolar daha cok sinirleniyorum  yemek yapsamda zaten esim evlerine birakmaya giderken ya migdesine bulanir ya migdesi eksir hep bisey der o yuzden hic niyetim yok bakalim bahanem masraf yapmamak olcak valla zaten zor geciniyorum 
(7,768 puan) tarafından
Soruyu bn sormadm ama şuna takıldım gel meme ver snra yaparsın nedir ya gel kızım sn bebeğe bak biz yaparız demeleri lazm böylesi poh yisn :/
tarafından
Ay valla canim zaten genelde ben cagirmam gelmeye niyetlendikleri zaman biz gelcez şu gün derim ben ordayken daha rahatim en azindan kizi yapiyor islerini buraya geldiklerinde valla Allah var bisey demek istemiyorum ama cok yoruluyorum hamileykende yapmisti aynisini koyden arkadasi gelmisti zorla kahvaktiya aldirdi kendilerini karnim burnumdaydi birde calisiyodum dusup bacagimi kesmiştim raporluydum bacagim sargida benden hizmet beklediler arkadasina ayip olmasin die yaptim sonra kaynanmin kardesi gelicekti koyden bana hic demior esime diyor bi gece sizde de kalirlar die eşimde kiz hamile calisiyo zaten butun gun bi gun evde ondada kimseye hizmet edemez kimse kalmaya gelmesin yemegede geliceklerse yemekleri yapip getir anne busraya bisey yaptirmam demisti gelmemislerdi
(7,768 puan) tarafından
Helal kız eşine arkanda durmuş ama snde de suç vr raporlusn yat ne kalkıyosn bi çay yap yeter ne kalkıyosn asıl sna ayıp olmuş
0 oy
(1,252 puan) tarafından
Ben cagirmaamistim geçen sene ramazanda bende 32 haftsyka girmiştim ramazandan sonra doğurdum zaten eşimde öyle bir teklifte bulunmadı görüyor halimi ya i karnım burnumda kendine bile yaptırmak istemezdi kendi hazirlar yerdi yazık günah ya 
0 oy
(5,311 puan) tarafından
İftara değilde çaya çagırabilirsin iftar agır oluyor cünkü
0 oy
tarafından
Esin pide yaptırsın bı de tatlı alsın sende çorba köy. Salata yapın yeter. Temizliğe de esin yardım etsin. Madem istiyor öyle boş boş istenmez
0 oy
(1,712 puan) tarafından
Acaba onların beklentisi mi o eşine sürekli söylemiş olabilirler mi ben geçen sene çagırmadım değilde hamileyim diye kimse o beklentiye girmedi ama eş faktörü önemli o demeli hamile hamile yapamaz diye
0 oy
(655 puan) tarafından
21 haftalık hamileyim ben demeden önce eşim dedi bu sene kimseyi çağırmayalım tek başına yapamazsın diye bebişim oturur pozisyonda duruyor sürekli oda baya sancı yapıyor ayaktayken 
0 oy
(2,016 puan) tarafından
Zaten sen niye cagiriyorsun siz gidin kayinvaliden hergun sizi cagirmasi lazim senin bu halinle 
0 oy
(1,361 puan) tarafından
Canım durumun iyiyse dışarıdan pide falan yaptırın yannansadece çorba yap. Ben öyle yaptım. Çorba yaptım pide söyledim yanında da salatası geliyor zaten bi de içecek aldık ohh miss bitti gitti. Ben hamile değilim ama 10 aylık oğlum var. Ben zor iftar yapıyorum misafire yemek nasıl yapayım. 
0 oy
(7,197 puan) tarafından
Onlar çağırmısmi ki sen cagiracan bir bu halde iftar bekleyeceklerine seni cagirmalari lazim bu halinle uğrasma diye ama o dusunce nerdee bizimki ben hamileyken arayip baban merve bi ćorba yapsa diyor diyip diyip bize gelirdi aksam yemeğe allah sorsun ne diyim
0 oy
(2,226 puan) tarafından
İftardan sonra çay en mantıklısı canm 
0 oy
(5,134 puan) tarafından
Eşin çok istiyorsa bi hafta sonu yardım etsin sana çağırın ama diğer türlü çok zor olur ben çağırmazdım sahsen
0 oy
(5,954 puan) tarafından
Çağıra bilirsin harekde onemli gebelikte elbet yardımcı olurlar sizede kaldirirken falan dogumuma kadar cok herekliydim gece uyur gündüz aksama kadar gezerdim eve gelip isimi yapardim firinda hamur isi yapip buzluga atardim   riskiniz yoksa çağırın esinizin evde olduğu zaman oncesino yardim eder iftardan snr el birligi ile kalkar 2 3 cesit osla yeter zaten 
0 oy
(2,806 puan) tarafından
37 haftalık hamileyken bir gün kendi ailemi yemekli aldım. Ertesi gün kayınvalidemgili yemekli aldım. Tabi yardım ettiler orası ayrı da. Ertesi günde doğurdum. :))) 37+3te doğum yaptım. Şimdi 2 aylık bebeğim çok şükür. ☺️
0 oy
(1,629 puan) tarafından
Olmuyor canım gecen sene bende cagrı madım hıc halim yoktu bu sende de cocuk war durmuyor etmiyor yetıstırmem bı sogan soyuyorum ıkı dakka sonra kalkıyor tekrar falan cok yoruyor walla kımse kusura bakmasın kaynanam ları cagırma onlarda gorumcelerım falan hepsi bı anda gelıyor cagırma sam bıle gelıyor lar benım kendıme hıc guwenım yok acıkcası

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 220 göst.
16 Nisan 2022 Aile kategorisinde Sare (470 puan) tarafından soruldu
0 oy
28 cevap 802 göst.
15 Mart 2024 Diğer kategorisinde Prens&PrensesAnnesi (440 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 277 göst.
27 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Annebebek34 (1,022 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 357 göst.
17 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Yildizsumeyye (476 puan) tarafından soruldu

377,370 soru

11,292,971 cevap

34,711 kullanıcı

...