0 oy
106 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,384 puan) tarafından
Diyetisyene gitmek için dahiliye gittim kan değerlerime baktırmak için ama bugün safra kesemde taş olduğunu öğrendim daha çok küçükmüş karaciğerinde yağlanma varmış tekrar kan verdim diyetisyene gittim gizli şeker var dedi baba tarafı hep şeker hastası benim merak ettiğim acaba gebelikten mi kaldı yoksa genetik olduğu için mi çıktı diyetle bu gizli şekeri tedavi edebilir miyiz ilerlemeden bide taş daha çok küçükmüş ilaç tedavisiyle ameliyata gerek kalmadan düşürebilir miyim genel cerraha randevu aldım bugün 15 gün sonra gidicem moralim çok bozuk yarından itibaren de sıkı diyete giriyorum zaten oruç tutamıyorum doktor 2 ayda 8 10 kilo verebileceğimi söyledi tabi sporla da bilenler yardımcı olabilir mi acaba 

4 Cevaplar

0 oy
(2,194 puan) tarafından
Bunlar küçük sorunlar canım Allah dermansız dert vermesin bence üzülmeye değmez doktorların dediklerine uyarsan kısa sürede tedavi edilebilecek şeyler 
(1,384 puan) tarafından
Eşimin yarın maaşı yatarsa alışveriş yapıcam ona göre başlıcam artık diyete safra kesesi taşı daha çok küçükmüş sanırım yeni oluşmuş onun içinde hemen genel cerraha randevu aldım ilerlemeden ilaç tedavisiyle kurtulurum inşallah
-Reklam-
0 oy
(27,305 puan) tarafından

Kayınvalidemde de var safra taşı kara ciğer yağlanması.

Ama şeker yok 

Doktor yemeğine dikkat etmesini fln söyledi .

Diyet ile düzelirsin insAllah

(1,384 puan) tarafından
İnşallah canım
0 oy
(449 puan) tarafından
Kesinlikle yumurta yemeyin safrayi azdiracak yemekler var bulgur gibi onlari yemiyerek durdurabilirsin ilerlemeyi soganda yememelisin karacoger yaglanmasoda kilo artisin vardir oda normal kiloluysaniz ve cevizli suda iyi geliyor sabah ac karnina
(1,384 puan) tarafından
Diyetisyen de yumurta ye dedi kahvaltıda yemiyim o zaman başka ne yememliyim canım bilgi verir misin ona göre hayatımdan tamamen çıkarırım o yemekleri
(449 puan) tarafından
Ablam ben kuzenim bir akraba hepimizde safradan muzdariptip sezeryan dogum yaptim 44 gunde tekrar safra ameliyati oldum iyikide olmuştum doktor safra icin kesinlikle yumurta bulgur sogan yeme demisti ablam kisir yediginde hastanelik oluyor o derece ama şükür bende sıkıntı yok ameliyattan sonra doktor acı yeme demişti
(1,384 puan) tarafından
Ya bende hiç hastanelik olmuyorum ki dün bende çok şaşırdım bende hiç belirti yoktu doktor taş var diyince şok yaşadım resmen peki bu taş için illa ameliyat şart mı yoksa ilaç tedavisiyle düzelir mi
(449 puan) tarafından
Inan bende gebelikte bobrek icin renkli ultrasona girmistim yanlislikla doktor o tarafa kaydi ve taslari gordu oyle ogrendik bu hamilelikten sonra butun hastaliklar cikti ortaya ve ilac tedavisi yok diye biliyorum bobrek tasi olsaydi olurdu demisti doktor yediklerine cok dikkat et demisti
0 oy
(25 puan) tarafından
Kesinlikle diyetisyene gidin .benim 20 ay oldu doğalı hala geçmedi düşük şeker .oruç tutamıyorum .patates bile yiyemiyorum .diyetisyen herşeyi güzel anlatır .ama sakın ihmal etmeyin .gizliyi bilmiyorum da düşük şeker öldürüyormus :(
(1,384 puan) tarafından
Bugün gittim canım liste verdi patatesi bana da yasakladı eşim maaşını alınca alışveriş yapıcam bende oruç tutamıyorum

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 43 göst.
27 Aralık 2023 Diğer kategorisinde 2516 (423 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 159 göst.
26 Aralık 2023 Diğer kategorisinde 2516 (423 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 82 göst.
17 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Prensess17 (27 puan) tarafından soruldu

377,250 soru

11,289,680 cevap