+3 oy
249 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Besmele ve Besmele’nin 19 Harfinden 19 İsmi ile Duaların kabulü

Besmele’nin Sırları ve Hikmeleri

İbni Abbas(r.a)’den rivayetle, ” Hazreti Ali (r.a),bir gün benim elimden tuttu tenha bir yere gittik ve bana “oku” dedi ben de “Bismillâhi’r-Rahmânirrahim” okudum.Bana Besmele’nin 19 harfinden 19 isim okudu.

“Allâh,İlâh,Rab,Rahman,Rahim,Hayy,Halim,Hannân,Mennân,Hasib,Birr,Bâri,Sela,Muhyi,Mübin,Mü’min,Muhsin,Raûf,Rezzâk”

Her kim bu isimleri 14 gün boyunca okuyup,Cenâb-ı Hak’tan ne dilerse,haceti verilir”dedi.

Besmele’deki Harflerin Sırrı

Besmele’nin Be Harfi “Bedi”,Bâsir,Birr” İsimlerini; Sin Harfi ” Selam,Semi” İsimleri,Mim Harfi; “Metin,Mülk,Melik,Mü’min,Müheymin,Mütekebbir,Müntakim,Muhyi,Muhsin,Mübdi,Malikül-Mülk” İsimlerini; Her Harfi; ” Hâdi,Hüda,Hû” isimlerini; Elif Harfi:”Allah lafza-i celalini ve “İlâh” İsimlerini; He Harfi: “Hadi Hüda,Hû” isilerini: Râ Harfi: ” Raûf,Rezzak,Râğıb” isimlerini; Hâ Harfi:”Hannân,Hakem,Hakim,Halim,Hayy,Hasib,Hafiz,Hakk,Hamid” isimlerini; Nun Harfi “Nur,Nâfi “isimlerini içinde barındırır.

Bir kimse bunları zikrederek Cenâb-ı Hak’tan ihtiyacını istese,biiznillah Allah duasını kabul eder.Besmele’yi okuyup peşinden bu isimleri zikretmeye devam edenleri,Hak Teâlâ kimseye muhtaç etmez,izzetli ve şerefli kılar.

7 Cevaplar

0 oy
tarafından
Allah razı olsun canm ♥️
tarafından
Hepimizden❤️❤️❤️❤️❤️
-Reklam-
0 oy
tarafından
Allah razı olsun kuzum ❤
tarafından
Senden de askimmm❤️❤️